301 sport m 'i v h Biljartgala in Kapelle met 'Die operatie, dat In de botsauto -,a Bondscoach Max Caldas bewaart een geheim Wat doet Johnny? m. ;V J •taca i^t tisOle- f; rf Ivo Verstraeten heeft een zware tijd achter de rug. Bij de voet baller van Zaamslag is een drain in z-ijn hoofd geplaatst, die overtollig hersenvocht afVoert naar zijn rechter hartkamer. zaterdag 20 augustus 2011 W Vannacht is Johnny Hoogerland te ruggekomen van de Tour du Li mousin. Tot zijn eigen verbazing was hij gistermiddag na de afslui tende etappe nog zo fris als een hoentje. „Ik voel me eigenlijk bela chelijk goed", zei hij gisteren op de terugweg vanuit het Franse Li moges met enige verbazing in zijn stem. „Ik heb drukke weken ach ter de rug, maar m'n basisconditie blijkt heel goed te zijn." In de afsluitende etappe knapte Jo hnny nog wat vuil werk op voor ploeggenoot Björn Leukemans, die de leiderstrui om zijn schou ders had en die behield. Hooger land werd zelf 36e in het eindklas sement op 55 seconden van zijn ploeggenoot. Het is maar goed dat Johnny zich nog zo fit voelt, want vandaag ver wachten zijn halfbroer en -zus hem op de Yersekse mosseldag. Ze willen met hem naar de kermis en dan met name in de botsauto's. En daarna zal hij nog een toertje maken op zijn fiets, om de spieren soepel te houden. Morgen wacht immers de Ronde van Etten-Leur, woensdag de Drui venkoers in Overijse. - één van zijn favoriete koersen - vrijdag de Ron de van Almelo, daarna de meestal loodzware Grand Prix de Plouay, vervolgens de GP lef Scherens en dan twee wereldbekerwedstrijden in Canada. Johnny heeft er zin in, maar hij zal ook wel eens met een schuin oog kijken naar de Ronde van Spanje, m VOETBAL die vandaag begint. „Die had ik- best willen rijden", openbaart hij. „Ik heb het tijdens de Ronde van Frankrijk voorgesteld aan Hilaire Van der Schueren, de ploegleider. Niet aleen omdat ik goede herinne ringen heb aan de Vuelta, maar ook omdat ik van het rijden van grote ronden hou. Hij vond het geen goed idee. Hilaire vond dat ik me beter op de wedstrijden van het naseizoen kan concentreren. En waarschijnlijk heeft hij gewoon gelijk." Nu rijdt de Vacansoleil-formatie in Spanje met een ploeg vol jonge honden. „Zo'n ronde rijden is goed voor hen. Als het goed is doen ze een flinke stap vooruit." Koen de Vries HWWMWlllillllllIHMMlIillliillli lillljjll MÖNCHENGLADBACH - Bondscoach Max Caldas van de Nederlandse hockeysters bewaart tot zaterda gochtend een uur of 11 in Mönchengladbach een 'geheim'. Het is geen heikele kwestie, maar toch wenst hij het nog niet met het grote publiek te delen. Want wie zal er om 12.00 uur keepen in de openingswedstrijd van de Euro pese kampioenschappen tegen het bescheiden Azerbeidzjan, Joyce Sombroek of Floortje Engels? „Mijn speelsters weten het en mijn staf weet het, de rest moet maar wachten tot de wedstrijd", bromde Caldas gisteren na de af sluitende training in het fraaie hockeystadion, pal tegenover de arena van voetbalclub Borussia Mönchengladbach. „Het is toch al lang bekend dat ze om de beurt keepen bij dit toernooi? Nou, dan ziet iedereen vanzelf wie in de eer ste wedstrijd in het doel staat bij ons." Max Caldas was na de ontspannen oefensessie ook over andere onder werpen weinig spraakzaam. „Ieder een is fit bij ons. Ja, ook Naomi van As. Heb je haar zien trainen? Nou, dan weet je genoeg, lijkt me." Van As speelde ruim twee maan den geleden haar laatste officiële wedstrijd. In tegenstelling tot de ietwat norse Caldas sprak zijn collega Paul van Ass van de Nederlandse mannen- ploeg frank en vrij na de training van zijn topfitte mannenselectie. „Jammer dat we pas zondag onze eerste wedstrijd tegen Frankrijk spelen. Om de tijd te doden gaan we naar het voetballen, Borussia tegen Wolfsburg. Het lage tempo is voor een hockeyer altijd weer even wennen, haha." Onze winkel in is verhuisd naar de Mortiere! melk&wejkdggj %%XQnds}Ofcen Openingstijden Morliere ma-wo 09:30 - 20:30 uur do-"vr 09:30 - 21:00 uur za 09:00- 17:00 uur Beste service, laagste prijs! !0 12:007:00 uur NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 KAPELLE - Na een korte zomerstop nemen de biljarters de keu weer ter hand. De beste driebanders ko men eind augustus in actie tijdens een wereldbekertoernooi in Zuid-Korea. Daarna wachten de nationale competities. Als opwar mertje is volgende week vrijdag (26 augustus) een biljartgala in Ka pelle. Het Biljart Top Event in de Vroone beleeft zijn tweede editie. Vorig jaar nam het evenement twee dagen in beslag, dit keer is vanuit financieel oogpunt voor één dag gekozen. Het programma is er echter niet minder om. Orga nisator Joop van den Oudenhoven uit Goes heeft tal van topspelers gestrikt. Zo zijn onder anderen we reldkampioen Dick Jaspers, Glenn Hofman, Martin Spoormans en Jean Paul de Bruijn van de partij. „Het gaat om de promotie van de biljartsport", stelt Van den Ouden hoven. Er is vrijdag 26 augustus voor ie der wat wils. Zo komen onder meer de jeugd en de rolstoelbiljar ters in actie. De dag begint met een clinic voor de groepen acht van de basisscholen in de gemeen te Kapelle. „We verwachten zo'n 75 leerlingen", zegt Van den Oudenhoven. „We hebben Joey de Kok (veertien jaar) uitgenodigd om te laten zien dat je op jeugdige leeftijd al aardig op het biljart uit de voeten kan." Jean Paul de Bruijn, Martin Spoormans en Glenn Hofman zijn bij de jeugdcli- nic betrokken. Jan Versprille en Jo- han Grimon verzorgen een de monstratie rolstoelbiljarten. Hier na komen bandstoten en drieban den aan bod. Het programma: 14.00-15.00 uur: cli nic voor groepen 8 basisscholen met Jean Paul de Bruijn, Martin Spoormans en Glenn Hofman; 15.15-16.15 uur: In terland jeugdspelers Nederland-België demonstratie door Glenn Hofman-An- dy de Bondt; 16.30-17.30 uur: Inter land rolstoelbiljarten Nederland-België. demonstratie door Jan Versprille-Johan Grimon; 20.00-20.30 uur: demonstra tie bandstoten door Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn; 20-30-22.30 uur: Demonstratie driebanden door Dick Jas pers. Tijdens het gesprek wrijft hij af en toe voorzichtig over zijn kaalgeschoren hoofd. Hij wijst de twee wonden op zijn hoofd aan en laat onder zijn shirt zijn hals zien, waar de artsen tijdens de operatie ook naar binnen zijn gegaan. „Het is een vreemd gevoel", bekent Ivo Verstraeten (23). „Ik kan de drain in mijn hoofd gewoon voelen. Maar het belangrijkste is dat ik me nu een stuk beter voel. De pijn is een stuk verminderd, al is mijn hoofd nog wel gevoelig." De operatie in het Universitair Zie kenhuis in Gent ligt bijna twee we ken achter hem. Het einde van een lang traject, dat hem langs al lerlei artsen, onderzoeken en een operatie heeft geleid, is in zicht. Bij Ivo Verstraeten is een drain in gebracht waarvan de kiepstand ver anderd kan worden. Daarmee wordt bepaald hoeveel hersen vocht wordt afgevoerd. „Het is on gelofelijk wat ze tegenwoordig kun nen. In de eerste dagen na de ope ratie was het klepje niet goed afge steld. Ze zetten een apparaatje op mijn hoofd, ik hoorde een paar piepjes, en een minuut later was de instelling aangepast." Hij praat nuchter en op rustige toon over de afgelopen maanden. In zijn laatste seizoen bij Axel, de club waar hij opgroeide, had Ver straeten af en toe al last van lichte hoofdpijnaanvallen. „Kort nadat ik naar Zaamslag was gegaan, werd het erger. Dan zag ik ineens licht flitsen en viel een deel van mijn zicht weg. Ik kreeg hoofdpijn, werd misselijk, maar na een half uur ging het vaak alweer beter." Tot de uitwedstrijd tegen Stedoco. „Tijdens de rust had ik een beetje last. Dat trekt wel weg, dacht ik. Maar aan het begin van de tweede helft kon ik de reclameborden niet meer lezen. Ik heb me laten wisse len en ben gaan douchen. Daarna ben ik in de bus gaan liggen en viel ik in slaap." Een paar uur later is hij weer de oude. „Ik ben 's avonds ook ge woon meegegaan naar het dorps feest in Zaamslag." De aanvallen worden in de weken die volgen echter steeds frequenter. „Na het voetballen ging ik vaak meteen naar huis." Nu is het genoeg, denkt hij in november. „Ik ben naar een neuroloog in Terneuzen gegaan, maar hij kon niet echt iets vinden en dacht aan inspannings- migraine. Ik kreeg medicijnen. Die hielpen de ene keer beter dan de andere keer." Door behandelingen bij een osteo- paat in Terneuzen nemen zijn klachten af Op Tweede Paasdag, thuis tegen Roda Boys (7-1), speelt Ivo Verstraeten een hele wedstrijd. „Na afloop stond ik in de kantine en kreeg ik kramp aan de rechter kant van mijn nek. Het schoot door naar mijn hoofd. Ik weet nog dat we lootjes hadden gekocht, maar niets wonnen. Tot Joris Rade makers op een tafel een paar loot jes vond en daarmee de hoofdprijs won. Ik moest keihard lachen en voelde ineens twee tikken in mijn nek. Ik kon meteen naar huis..." Een osteopaat in Eede behandelt hem vervolgens, maar de klachten verergeren. De pijn concentreert zich dan ook rond zijn oog. Vers traeten keert terug naar de neuro loog en wordt doorverwezen naar de oogarts. „Die schrok nogal, om dat door een te hoge hersendruk mijn oogzenuwen aangetast wa ren. Ik had een kloppende, steken de pijn en er zat ook een 'knik' in mijn zicht." Het is voor de artsen het sein om echt tot actie over te gaan. Na een CT-scan wordt bij een lumbaal- punctie hersenvocht afgetapt. „Normaal mag de waarde 24 zijn, bij mij was het 45. Dat is extreem, ze snapten het niet. Het beeld dat ik de artsen had geschetst, paste hier niet bij. Ik moest daarna rus ten, maar kreeg niet het advies 24 uur plat te liggen. Daardoor voelde ik me in de dagen daarna echt slecht. Als ik op bed lag had ik nau welijks klachten. Maar zodra ik Ivo Verstraeten (midden) in actie voor mijn bed uit ging had ik last van duizelingen, was misselijk en had heftige hoofdpijn. Ik kreeg het ad vies om veel cola te drinken. Uit eindelijk heb ik twee weken op mijn bed gelegen. Daarna voelde ik me beter." Binnen een week keert de pijn ech ter terug. Hij heeft geen vrede met de situatie en besluit naar Gent te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30