sport 129 cht op NK tennis DEVAI Road to London RTL 7 I www.roadtolondon.nl Spaanse voetbalprofs leggen competitie plat Elke zaterdag vanaf 16.30 uur Skil-Shimano als eerste weg in Vuelta Zomer verruilt NEC voor Heerenveen Clijsters kan titel US Open niet verdedigen Leukemans winnaar Tour du Limousin tl 1 li Elke zaterdag om 16.00 uur op Omroep Brabant ï-- RTL7/// nJj|| OEI'A powered by ^^J^ê^voor elkaar zaterdag 20 augustus 2011 BENIDORM De Nederlandse wielerploeg Skil-Shimano heeft vanmiddag de eer om de start van de Ronde van Spanje te verzorgen. De formatie begint om 2 minuten over 5 aan de ploegentijdrit over 13,5 kilometer in Benidorm. Rabobank is om half- zes als achtste ploeg aan de beurt, Vacansoleil-DCM daarna. De ploegen starten om de 4 minu ten. Liquigas, van titelverdediger Nibali, begint kort voor halfzeven als laatste aan de ploegentijdrit. HEERENVEEN Ramon Zomer verruilt NEC voor sc Heerenveen. De 28-jarige verde diger tekende een contract voor drie jaar in Friesland. Zomer speelde sinds 2008 voor NEC. Daarvoor kwam hij uit voor FC Twente. In de openingswed strijd van dit seizoen speelde Zo mer nog met NEC bij Heerenveen (2-2). Verder maakte Heerenveen bekend dat het contract met Igor Djuric per direct is ontbonden. NEW YORK Kim Clijsters heeft zich afgemeld voor de US Open. De Belgische ten nisster kan haar titel niet verdedi gen vanwege een buikspierblessu re. „Ik ben heel teleurgesteld", zei Clijsters gisteren. De Vlaamse liep onlangs in Toron to een scheurtje in een buikspier op. Ze meldde zich daarom al af voor het Masterstoernooi van Cin cinnati. Ook de US Open, die eind deze maand begint, komt te vroeg voor Clijsters. LIMOGES De Belgische wielrenner Björn Leu kemans heeft de Ronde van de Li mousin gewonnen. De coureur van Vacansoleil-DCM werd in de laat ste etappe derde. Leukemans (34), ploeggenoot van Johnny Hooger- land uit Yerseke, won de eerste rit en behield daarna de leiding in het algemeen klassement. De slotrit, over 180 kilometer werd wonnen door de Fransman Matthieu La- dagnous. Leukemans werd derde. MADRID - De eerste speelronde van de twee Spaanse professionele voetbalcompetities gaat het ko mende weekeinde niet door. De spelers hebben besloten in staking te gaan. Ze voelen zich door de clubs doorgaans onvoldoende goed behandeld. Overleg tussen professionele liga's (LFP) en de spelersvakbond (AFE) had gisteren opnieuw geen resul taat. De belangenbehartigers van de spelers willen een noodfonds voor voetballers die hun salaris niet op tijd krijgen uitbetaald. Ze vinden dat clubs de contracten lang niet altijd respecteren. „We concentreren ons nu op de tweede speelronde", verklaarde lo se Luis Astiazaran, voorzitter van de LFP. „Op dit moment komen we er niet uit. Laten we hopen <lat er voor volgende week wel een op lossing komt, zodat er dan wel kan worden gevoetbald. We praten bin nenkort in elk geval verder." Voorlopig staan er bijeenkomsten voor zaterdag en maandag ge pland. Beide partijen lieten weten dat de standpunten op dit mo ment nog ver uiteenlopen. Vol gens de spelersvakbond hebben ruim tweehonderd spelers geza menlijk van de clubs nog vijftig miljoen euro tegoed. Een voorstel om veertig miljoen in een op te richten fonds te storten werd daarom afgewezen. De nieuwe Argentijnse bonds coach Alejandro Sabella gaat wer ken met twee selecties. Hij heeft een groep samengesteld met spe lers die actief zijn in Europa voor wedstrijden tegen Venezuela en Nigeria in september. In deze selec tie bevindt zich ook sterspeler Lio nel Messi en Gonzalo Higuain. De andere groep bestaat uit voet ballers die in de Argentijnse com petitie spelen. Zij spelen in septem ber twee vriendschappelijke wed strijden tegen Brazilië. In deze se lectie zijn Juan Riquelme en Juan Veron opgenomen. Sinds 1899 worden er jaarlijks Nederlandse outdoorkampioen- schappen gehouden. Slechts drie keer ging het toernooi niet door. Kerk hove of Van der Meet wordt de 110e titelhoudster. Van der Meet en Kerkhove ook al tegenover elkaar in een finale. In de eindstrijd van het Futuretoer- nooi in Middelburg was Van der Meet oppermachtig. Ze versloeg Kerkhove met 6-3 6-1. Beiden staan voor het eerst in de finale van het NK. Voor Van der Meet is dat logisch: zij deed niet eerder mee aan het nationale out- doorkampioenschap. Vorig jaar had dat wel gekund, maar toen koos zij voor een trainingsstage bij Martin Simek in Italië. Kerkhove werd zowel in 2009 als 2010 vroegtijdig uitgeschakeld door Richel Flogenkamp, die nu niet meedeed. 1 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29