241 zeeland 'Waanzinnige manoeuvres' Waterstaat klaar voor grote 'brugoperatie' Politie heeft signalement overvallers DEFENSIE Oefenvlucht zorgt voor commotie Generale repetitie voor handboogschutters DESSO AirMaster® tapijt PVC vloeren www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl Drie gewonden bij ongeval Deltaweg Goes zaterdag 20 augustus 2011 door Melita Lanting zierikzee - Twee straaljagers en een gewoon vliegtuig hebben giste ren voor heel wat commotie ge zorgd op Schouwen-Duiveland. Rond half twaalf 's ochtend vliegt het drietal laag en met een donde rend geraas over het eiland. De straaljagers cirkelen rond het toe stel, scheren er vlak voorlangs en blijven dan weer achter het toestel hangen. „Zo, ik dacht dat is ruig", zegt Eric Noordermeer. „Het wa ren echt waanzinnig gevaarlijke manoeuvres." Een andere ooggetuige meldt: „Ze draaiden rondjes boven de Ooster- schelde. Het ging om een blauw-wit propellertoestel en twee Fi6's." Binnen de kortste keren verschij nen op twitter en internetsites de eerste foto's en filmpjes. Dan blijkt ook dat de toestellen op meer plaatsen gezien zijn, zoals in Sint-Philipsland. Het zou volgens de waarnemers op de grond om het onderscheppen van een niet-geïdentificeerd vliegtuig door militairen gaan. Een woordvoerder van Defensie kan direct melden dat daar geen sprake van is. Het zou misschien kunnen zijn dat de straaljagers in de lucht moesten bij tanken, maar een 'vijandig' toestel boven de Zeeuwse wateren? Dat is niet aan de orde. De suggestie van het bijtanken wordt door alle oog getuigen naar het rijk der fabelen verwezen. Onmogelijk, oordelen ze eensluidend. En dan druppelen na een uur de eerste aanwijzingen van de werkelijke toedracht bin nen. Op de site van de PZC mel den vliegtuigspotters dat het om een photoshoot gaat. Dat wordt be vestigd door Defensie. „Een regu liere oefenvlucht en daarvan zijn foto's gemaakt." Waarom de foto's zijn gemaakt, zegt de woordvoer der niet te weten. Waarschijnlijk gaat het om toestellen van Volkel, in verband met een jubileum spe ciaal beschilderd. TERNEUZEN - Tijdens de werkzaam heden aan de bruggen over de zee sluis is de calamiteitenroute tussen Dow en de Paulinapolder tijdens spitsuren open. Rijkswaterstaat en andere wegbeheerders hopen de druk op wegen bij het sluizencom- plex daarmee wat te reduceren. Rijkswaterstaat begint maandag met de vervanging van hydrauli sche cilinders van de zuidbrug. Die brug blijft daarvoor tot maan dag 5 september open staan. Als de noordbrug ook open moet om schepen naar het Kanaal of naar de Westerschelde te laten varen, dreigen lange files te ontstaan. Om opstoppingen zoveel mogelijk te voorkomen en zo kort mogelijk te laten duren, heeft Rijkswaterstaat - in samenspraak met andere weg beheerders, Veolia en Connexxion - een reeks maatregelen genomen. Naast het openstellen van de cala- miteitenweg - 's morgens van 6.30 tot 8.30 uur richting Dow en 's middags van 15.30 tot 17.30 uur richting Biervliet - worden de blok- tijden bij de brug van Sluiskil ver ruimd. Van maandag tot en met vrijdag kan het wegverkeer tussen 7.40 en 8.20 uur en van 16.40 tot 17.20 uur over de brug rijden. Regelaars bij de rotonde bij de noordbrug verwijzen verkeersdeel nemers door naar de brug bij Sluis kil als het vastloopt bij de sluizen. Een verkeersregelaar op een motor kan optreden als er opstoppingen dreigen te ontstaan bij de rotondes op de Herbert H. Dowweg of de twee andere sluizen. TERNEUZEN - Formeel gaat het om een 'beschrijfschie- aan de strijkstok blijven hangen voor de vrijwilligers ting', een wedstrijd waarbij handboogschutters vogels van de organiserende vereniging, meldt voorzitter Wim van de staande wip moeten schieten om wat euro's in de Keijzer van de Terneuzense handboogmaatschappij de zak te kunnen steken. Niet iedereen kan zijn inschrijf- Westerschelde. geld terugverdienen, want er moet onder meer iets van Veel volwassen deelnemers gebruikten de proloog van door Rob Paardekam GOES - De twee jongens die woens dagochtend de tabakswinkel van de 84-jarige lo van Kalmthout aan de Voorstad in Goes overvielen, zijn vermoedelijk van Noord-Afri kaanse en Aziatische afkomst. Dat meldt de politie. Tot nu toe werd alleen gemeld da( de twee een buitenlandse taal spra ken. Bij de politie hebben zich na de overval vijftien getuigen ge meld. Op basis van hun verklarin gen zijn nu uitgebreide signale menten gemaakt. Dader 1 is een jongen tussen de veertien en acht tien jaar oud. Hij heeft een tenger postuur en is 1.65 tot 1.70 meter lang. De man heeft een licht getin te huidskleur en is vermoedelijk van Noord-Afrikaanse afkomst. De mededader heeft dezelfde leef tijd en lengte, maar een wat stevi ger postuur. Hij heeft een Azia tisch uiterlijk. De man heeft een opvallend breed gezicht. De politie hoopt dat de signale menten nieuwe informatie opleve ren. Uit getuigenverklaringen is ge bleken dat de daders zich vermoe delijk dinsdagochtend ook al in de Voorstad hebben opgehouden. GOES - Bij een kettingbotsing op de Deltaweg bij Goes zijn gister avond drie mensen gewond ge raakt. Het ongeval gebeurde rond 18.10 uur op de kruising van de weg Wilhelminadorp-Wolphaarts- dijk en Goes-Zierikzee. Volgens de politie raakten twee mensen bekneld in een busje, on der wie een zeven maanden zwan gere vrouw. De brandweer heeft de auto waarin de vrouw zat open geknipt. De inzittenden van het busje zijn naar een ziekenhuis ge bracht. Mogelijk is het ongeval ont staan doordat een bestuurder te laat in de gaten had dat een voor hem rijdende auto remde. Kromme Nieuwstraat 6 Oost-Souburg IDeze bijna totaal ver nieuwde woning is ontstaan vanuit 2 oude kleine huisjes, f Achter het huis is een grote .f keurig aangelegde tuin. Verder is er nog een wer- i kende regenbak en een wel- put-Achcer het huis bevindt zich ook de GARAGE' SCHUUR (totaal 27 m2). funda Vraagprijs 274.000,- k.k. OT 15 - 686 lOO www.prokino.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24