^2SSi Tasjesroof is een straatroof Het zijn gekke weken voor Albert Dijkstra. Zijn laatste op het Badstrand. Over een paar weken verhuist zijn strandpost vanuit de caissons onder de Vlissingse boulevard naar een spiksplinternieuw gebouw op de Nolledijk. BELLEZA 221 zeeland NACHTMARKT - - Dode in Hulst is 63-jarige Belg APPARTEMENTEN VLISSINGEN The Greenery Breda JX araxs Zaterdag 20 augustus van 19.00 t/m 24.00 uur M/tff HOOIT W3S BURGH-HAAMSTEDE IIWWIt V¥CI3 ■d RECHTBANK Officier eist werkstraf uitzicht zo eoed Ruil nu uw huidige woning in! Kopen zonder risico Auto tegen motor HEALTHY HAPPY LIFE V,BEURS zaterdag 20 augustus 2011 w door Emile Calon MIDDELBURG - Een tasjesdiefstal klinkt als iets simpels, maar is ge woon een straatroof waarbij met geweld iemand wordt bestolen, zo zei officier van justitie W. Suijker- buijk gisteren tegen een negentien jarige Middelburger. Hij haalde een uitspraak van een rechtbank aan waarbij een tasjes dief een onvoorwaardelijke celstraf kreeg van maar liefst negen maan den. Een dergelijke straf wilde hij niet eisen, maar hij zei wel dat hij een tasjesdiefstal een laffe misdaad vindt, zeker als het slachtoffer een oude vrouw is. Hij vroeg de Mid delburger wat hij ervan zou vin den als diens oma slachtoffer zou worden van een tasjesrover. „Zou ik niet leuk vinden", ant woordde de jongeman met een zachte stem. Hij had op 12 mei van dit jaar, op de Goese Korenmarkt in Middelburg een - lege - bood- schappentrolley uit de handen van een 76-jarige vrouw gerukt. Hij wilde die dag gaan stappen met een vriend, maar kwam tot de ont dekking dat hij maar weinig geld had. Van vrienden had hij ge hoord dat tasjes jatten een makke lijke manier was om aan geld te ko men. Toen hij de Middelburgse HULST - De dode man die donder dagmorgen in de vest van Hulst is aangetroffen, is een 63-jarige man uit het Vlaamse Londerzeel. De Belg werd sinds vorige week zater dag vermist. Onderzoek van de technische recherche wees uit dat de man niet door een misdrijf om het leven is gekomen. Of de man per ongeluk te water is geraakt of bewust een einde aan zijn leven wilde maken, is niet duidelijk ge worden. r Schrijf je snel inReageer vóór 30 augustus en ontvang 20,00 p/m2 korting www.healthyhappylife.nl vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 www.arcusprojectontwikkeling.nl Verkoop: 0118 - 650 575 zag lopen met haar boodschappen- trolley sloeg hij zijn slag door haar van achter te besluipen, de trolley uit haar hand te rukken en het op een lopen te zetten. De vrouw sloeg direct alarm, waar op een aantal mannen de achter volging inzette. Bij de Zeeuwse bi bliotheek zetten ze hem klem en waarschuwden de politie. In eerste instantie ontkende hij alles, maar tegenover de rechter-commissaris gaf hij zijn daad toe. In totaal zat hij negentien dagen in voorarrest. Tijdens de rechtszaak tegen de jon geman kwam gisteren aan de orde dat hij enkele psychische stoornis sen heeft. Om die reden zei de offi cier van justitie dat hij vindt dat de jongeman licht verminderd toe rekeningsvatbaar is. Hij eiste een werkstraf van 180 uur en zes maan den voorwaardelijk. Raadsman J. Grootjans hield de rechtbank voor dat de Middelbur ger nu al in therapie zit en in het kader daarvan werkt op een boer derij. Een extra werkstraf is vol gens hem dan ook te veel van het goede. Ook zei hij dat de jonge man, gezien zijn sociaal emotione le achterstand, feitelijk nog min derjarig is. Hij vroeg de rechtbank daar rekening mee te houden. Uitspraak op 2 september. COLIJNSPLAAT - De Middelburgse motorrijder die afgelopen woens dag gewond raakte bij een ongeval op de Zeelandbrug blijkt van achte ren te zijn aangereden. De man remde af voor de brug die om hoog ging en kreeg een tikje van zijn achterligger. Hij botste vervol gens op een tegenligger. Albert Dijkstra geniet van het uitzicht in de nieuwe strandpost. door Wendy van den Hurk „Kijk eens wat een flinke ruimte, allemaal voor de eerste hulp. En dan hierachter plek zat voor de dolfijnentransportkist, de rieten zeehondenmand enzovoort. En dan daar de toiletten. Plus invalidentoilet. Kom eens mee, naar het bemanningsverblijf. Eindelijk gescheiden kleedruimtes. En alle ruimte om instructies te geven, bij te scholen, te overleggen. Kun je nagaan, dat doen we nu tussen de strandstoelen." Het heeft even geduurd voor 'strandmeester' Albert Dijkstra zo enthousiast was. In het begin vond hij het eigenlijk maar niets, om de caissons te verlaten. Zeker omdat zijn vader er ooit begon. „Vijf was ik toen, en ik ging vaak mee. In die tijd kwam je nauwelijks van het Badstrand af Het Nollestrand was er nog amper en Westduin hoorde bij Koudekerke. Maar toen kwam de eerste Blauwe Vlag, in 2004. Prachtig. De ANWB adviseerde om de strandbewaking te verplaatsen naar de Nolledijk. In het begin had ik zo mijn bedenkingen. Je bent zo gewend aan dat Badstrand; en het publiek dat er komt. Maar inderdaad, andere stranden hebben evenveel aandacht nodig." Vanaf de Nolle is het uitzicht verbluffend. Kan niet beter. Zeker niet vanuit de uitkijktoren, die er in januari op wordt gezet. Zelfs het Beauty, Fashion Lifestyle showen hun trends, kleuren en designs vaar €£KjczowHidi zowLfr zorgcK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22