Herinrichting Banckertplein begint Zeeland PZC VERHUIZE MET ZORG N 3 i! 0118 61 26 69 almanak Tractorbanden Toch niet elke zondag betaald parkeren Het Badstrand als Atlantis WALCHEREN 24 en 25 22 en 23 door Caria van de Merbel MIDDELBURG - In opdracht van de gemeente wordt maandag begon nen met de herinrichting van het Banckertplein in Middelburg. De werkzaamheden gaan zo'n zeven weken duren, verwachten Joost Gabriëlse en Danny Heesbeen van het Ingenieursbureau van de ge meente. Komende maandag wordt het kruispunt Koudekerkseweg-Ban- monpirtL mouERS ckertstraat-Langevieleweg-Poelen- daeleweg-Dorus Rijkersstraat afge sloten voor het verkeer. Die dag worden de verkeerslichten op deze kruising tussen 't Zand en de Stro menwijk verwijderd en vervangt Delta een stukje gasleiding. Dinsdag begint de herinrichting van het kruispunt. Het werk wordt in twee fasen uitgevoerd. In fase wordt het gedeelte Koude- kerkseweg-Poelendaeleweg aange pakt. Dit duurt ongeveer vier we ken. Het kruispunt is gedurende deze periode helemaal afgesloten voor verkeer. Op borden worden omleidingsroutes aangegeven. Doorgaand gemotoriseerd verkeer moet via de Nieuwe Vlissingseweg en de Stromenweg rijden. In fase 2, die drie weken duurt, wordt gewerkt op het gedeelte Lan- gevieleweg-Banckertstraat. Het ver keer kan dan al wel weer gebruik maken van de Koudekerkseweg en de Poelendaeleweg. Op het kruispunt wordt een groot plateau aangelegd. Kleurverschil len in de bestrating en middenge leiders moeten de verkeersstro men van automobilisten en (brom)fietsers in goede banen lei den. Voetgangers kunnen via twee zebrapaden de Koudekerseweg en Poelendaeleweg oversteken. Ter hoogte van de Baarsjesstraat is een speciale oversteekplaats voor kin deren, die hier via het 'veilig lint' naar school of speelveld kunnen lo pen. Op het Banckertplein komen ook enkele extra parkeerplaatsen. Er komen geen verkeerslichten te Fietsen is praktisch al sinds zijn ge boorte ie passie van één onzer colle ga's. „Helaas", vertelt hij wel eens als hij op zijn praatstoel zit, „kwam het er niet van om op jonge leeftijd al een wielrenfiets aan te schaffen, want anders...." Pas op middelbare leeftijd heeft hij een echte koersfiets gekocht. Hij reed eerst vooral stukjes door de Walcher- se en Bevelandse polder op z'n een tje, met steevast een stevige tas met reparatiespullen op zijn rug. Wantje rug op de kruising. Deze blokkeer den volgens de verkeersdeskundi- gen van de gemeente de doorgang, waardoor juist onveilige situaties ontstonden. Bewoners van 't Zand en de Stro menwijk klagen al jaren over on veiligheid op de kruising, die ook veel gebruikt wordt door lijnbus sen. Deze bussen konden de ver keerslichten op groen zetten en zo altijd doorrijden. Daar komt nu dus een einde aan, waardoor de veiligheid groter moet worden. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Middelburg draait de invoering van betaald parkeren op alle zondagen terug naar alleen de koopzondagen. Burgemeester en wethouders stellen deze wijzi ging voor aan de gemeenteraad, na protest van onder meer horeca ondernemers. Middelburg heeft vijftien koopzon dagen per jaar. Straks moet op de ze dagen van 13.00 tot 2t.oo uur be taald worden. Een eerder voorstel om ook op zondagochtenden be taald parkeren in te voeren, werd na protest uit de kerken al inge trokken. De gemeenteraad moet in haar ver gadering van 19 september een be slissing nemen over het nieuwe parkeerbeleid in Middelburg. Het onderwerp komt op t2 september aan de orde in de commissie ruim te. Het nieuwe beleid moet op r ok tober ingaan; door de zomervakan tie een maand later dan gepland. Behalve het invoeren van betaald parkeren op koopzondagen moet vanaf zaterdag 1 oktober ook op maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 21.00 uur worden betaald. Nu is de eindtijd nog - behalve op donderdag -18.00 uur. Een andere wijziging is de verlen ging van de parkeerduur in zone één (centrum) van één naar twee uur. Tip? redactie@pzc.nl weet maar nooit. Als je ergens tussen twee dorpen in problemen komt, dan moet je wel in staat zijn om al les te repareren. Sinds kort doet hij ook mee aan toer tochten, met - naar goede gewoonte - dezelfde tas op zijn rug. Dat blijjt niet onopgemerkt in het peloton. „Hé, laptop meegenomen?", kreeg hij laatst te horen. „Nee, m'n banden plakspullen", antwoordde hij eerlijk. De reactie was dodelijk: „Zeker voor de reparatie van tractorbanden!" VLISSINCEN - Nog een paar dagen en dan kunnen de kinderen weer naar school. Leerlingen van de Zomerschool in Vlissingen zijn de afgelopen we ken echter gewoon doorgegaan met leren en vor men, zoals juffrouw Lyanne Telussa dat noemt. Ze hebben dan niet hoeven zwoegen, stilgezeten hebben de vierentwintig kinderen uit het Midden gebied evenmin. Alles om een leerachterstand te voorkomen. Het succes daarvan werd gisteren be zongen op het Badstrand. Tevens voerden de kin deren een theaterstuk op in het zand, over Atlan tis. Er werd gedanst, gerapt, gezongen, gelachen en genoten. Het publiek, dat aanvankelijk be stond uit alleen ouders, werd steeds groter en groter. foto Lex de Meester Generale repetitie handboogschutters voor EK in weekend Zaterdag 20 augustus 2011 "WW""!"" ■■■«"'■niwiiii i li iniiniiiw niiiii !Miinii|iiiifewriinimiiiiiiiiifiiiiinriiiinTiBFiriTitiT«mfiTfir,Tr^^ VERKEER Kruispunt tussen 't Zand en Stromenwijk in Middelburg gaat op de schop Tip? walcheren@pzc.nl ii iiniiiiiiiiwiim'i'iiiiiimfiiiwih i m Nog nooit was het uitzicht vanuit de strandpost zo goed 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21