crumble The Lucky Cupids in café The Bounty zaterdag 20 augustus 2011 schillende zeldzame, buitenlandse, pr imitieve scha penrassen. Inclusief huifkartocht langs de Schelde waar je bij laag water de zeehondjes kunt zien. Deelname: €4,00 p.p. Westlangeweg 16, 14:00 uur Hulst ©Ambachtelijk Weekend. Zo'n 700 deelnemers openen de ateliers of demonstreren op locatie. Gratis toegankelijk. Voor meer informa tie: 0114-315221 hulst@vwzvl.nl. Je vindt alle deel nemende adressen ook op www.toerismewaas- land.be Kloosterzande 'Bernardusfeest'. Markt met oude ambachten, de monstraties en verkoop, ook kramen met verse wa fels, abdij-bieren en nog veel meer. Dit alles ten bate van de restauratie van de kerk en de cisterciënzer muur uit de 12e eeuw. Hof te Zandekerk, Willem de Zwijgerlaan 2. Van 12.00-19.00 uur Neeltje Jans Scharrelen en snorkelen. De Oosterschelde zit vol met prachtige planten en dieren. Ontdek het zelf en kom 'scharrelen en snorkelen' op Neeltje Jans (voor kinderen van 8-12 jaar)! Eerst verzamelen we zelf planten en dieren langs het strand. We doen een trek met een sleepnet, halen kleine diertjes uit het water met een zeef en graven in de blubber op zoek naar verborgen beesten. Alle vondsten verzamelen we in aquaria en een bioloog vertelt erover. Daarna nemen we zelf een kijkje onder water! Je krijgt vinnen, een wetsuit, een duikbril en snorkel en dan zwemmen we langs het strand. Je zult versteld staan van de drukte onder water: scholen met visjes, garnalen, heremietkreeftjes en nog veel meer! Als je het aandurft kan je ook nog naar de hangmosselcul- tures zwemmen die vlak bij de kant liggen, Hierop is ook van alles te zien, zeker niet alleen maar mossels! We verzamelen bij het strandje in de baai aan de Noordzeekant bij het Topshuis op Neeltje Jans Kosten: €7,50. Ingangsvereiste: zwemdiploma B. Informatie en aanmelden: info@oceanus.nl of 0113-226431 of 06-23242083 Neeltje Jans, van 10:00 tot 13:00 Nieuw- en Sint Joosland Ringrijden Nieuwland, van 08:00 tot 17:00 uur Nieuwvliet Volksmuziek uit Slovenië, Oostenrijk, Duitsland en Nederland. Ensemble Moja Lepa Slovenija speelt in museumcafé Het Koekoeksnest live vrolijke muziek uit de Alpenlanden. Sint Jansdijk 7a, van 19:00 tot 22:00 uur Oostkapelle Afdelingswedstrijd ringrijden t e Oostkapelle, van 08:00 tot 17:30 uur Nachtwandeling. De buitenplaatsen van de Mante ling zijn de lusthoven van rijke kooplieden van wel eer. Op zich al een bijzonder gegeven. Ervaar tijdens een wandeling de nachtelijke stilte, rust, sfeer en ge heimzinnigheid van het gebied. In samenwerking met Staatsbosbeheer. Maximaal 25 deelnemers. Deelname: €2,- volw. en €1,- kind. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmelden. Bij voorkeur via e-mail reserveringen@terramaris.nl. Duinvlietweg 6, van 21:30 tot 23:00 uur Poortvliet Zomermarkt, gehele dag Retranchement Smartlappen festival Truzement met verschillende optredens: 14.00 uur - 17.00 uur. Optreden van 6 koren: 20.00 uur- 23.00 uur. Optreden van de groep 'That's It'Locatie: muziektent op de mark Muziektent - Markt, van 14:00 tot 23:00 uur Schoondijke Rondleiding in draaiende en/of malende korenmo len. Op steen worden diverse granen gemalen. Deelname: €1,65 p.p. kinderen 6 t/m 12 jaar €0,65 p.p. Lange Heerenstraat 71, van 11:00 tot 16:00 uur Sint Maartensdijk Jutten Pluimpot Strandje. Is dat een schild van een zeekat? Ligt daar een skelet van een zee-appel en van wie is dat hoopje uitgepoept zand? Samen met het ouders ga je langs het strandje op zoek naar bij zondere bewoners van dit gebied. Strandje de Pluim pot, vanaf 13:00 uur Terneuzen Jeugdvakantieaktiviteiten. Spel of theaterdag voor kinderen die niet op vakantie zijn. Speeltuin Oranje kwartier, Leeuwenlaan 31, van 10:00 tot 16:00 uur Nachtmarkt. De gehele Nieuwstraat staat vol met kramen en terrassen, het is daar deze avond goed toeven voor jong oud. Van 18:00 tot 00:00 uur Tholen Zomerconcerten Stadhuis. In het Gotische voormalig Stadhuis in Tholen vinden jaarlijks zomerconcerten plaats die worden gegeven door clavecinist-organist Jan de Viet m.m.v. solisten. Aansluitend bespeelt beiaardier Gerard de Waardt het carillon, waar de be zoekers onder het genot van thee en koek in de stad- huistuin naar kunnen luisteren. Hoogstraat 12, vanaf 15:00 uur Vlissingen Duin- en strandtocht, wsv de Vrolijke Tippelaars. Er kan gewandeld worden over 5, 10,15, 20 en 30 km. De start van de 20 en 30 km is van 9.00 tot 11.00 uur, overige afstanden van 9.00 tot 12.00 uur. Het startbureau is bij de Kanovijver, Burg. van Woe- derenlaan te Vlissingen. Wemeldinge Kunst- en Natuurroute. Kunstenaars uit Wemeldinge, maar ook elders uit de provincie Zeeland en buiten de provinciegrenzen exposeren hun werk in een pit toreske ambiance. De route concentreert zich rond de historische Dorpsstraat en de eeuwenoude kerk van Wemeldinge. U kunt te voet, per fiets of per au to de route afleggen. Zaterdag en zondag, Dorps straat en diverse adressen in de omgeving, van 12:00 tot 18:00 uur Yerseke Mosseldag Yerseke. Ook dit jaar organiseren we weer een mosseldag. Traditiegetrouw is er weer de bekende Taptoe, een vlootschouw, braderie, kermis, een feesttent, mosselrock en andere activiteiten. Bea- trixhaven, centrum en omgeving, hele dag Zoutelande Antiek-, en curiosamarkt in het centrum van Zoute lande van 10.00 tot 17.00 uur. VC Sarto Beachvolleybaltoernooi. Strandpaviljoen de Branding, van 10:00 tot 17:00 uur Zoutelande en Meliskerke Kunstroute 'Kunst aan de Kust', Zoutelande/Meliskerke, van 10.00 uur tot 17.00 uur. Folders met routesbeschrijving zijn verkrijgbaar op al le Wacherse VW-kantoren en de Tourist Shop in Middelburg. www.kunstroutezoutelande.nl/ Zuiddorpe Boekweitfeesten. Dorpsfeest met diverse activitei ten, demonstraties, handel-hobby en ambachten markt. Gratis toegankelijk. Dorpsplein, vanaf 10uur. Ook op zondag ZONDAG 21 AUGUSTUS Breskens Markt met ambulante handel met het thema Koren dag. Diverse koren zullen die dag strijden voor wie zich het beste 'Koor van Zeeuws-Vlaanderen 2011' mogen noemen. Van 16.00-24.00 uur Goes Manhuistuinconcert. Manhuistuin, ingang achterzijde Schuttershof of poortje SingelstFaat, van 12:00 tot 13:00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote of Maria Magdalena Kerk. Hulst Verzamelmarkt. Grote Markt, van 11:00 tot 17:00u Torenbeklimming Willibrordus Basiliek. Hulst is één van de mooiste stadjes van Zeeuws-Vlaanderen, waar alle dagen de winkels open zijn (op zondag van 14.00-18.00 uur). De 60 meter hoge toren van de Willibrordusbasiliek met haar markante toren ziet men al van verre staan en nodigt uit tot een nader bezoek aan de historische vestingstad met haar 3,5 km lange vestingwallen en haar cultuurhistorische monumenten. Gidsen staan klaar om met jou de to ren van de basiliek te beklimmen om je van het prachtige uitzicht daarboven te kunnen laten genie ten. De beklimming duurt ongeveer één uur. Kaarten a €4,50 per persoon. VW Hulst, C. de Vos- plein, van 14:30 tot 15:30 uur. Een combinatie van deze excursie met de ZomerVes- tingWandeling om 15.30 uur is mogelijk tegen gere duceerd tarief a €7,00. Prachtige ZomervestingWan- deling door de binnenstad, waarbij Hulst als Vesting stad centraal staat. Ontmoet Reynaert de Vos, be wonder de mooiste kerk van Nederland en loop over de vestingwallen. Oostkapelle Met de imker mee bij Terra Maris. Deelnemende kin deren gaan onder leiding van de imker op zoek naar bijen in de landschapstuin. Bij goed weer wordt ook een kijkje genomen bij de bijenkasten. Het is belang rijk dat de kinderen gesloten kleren dragen met lan ge mouwen, lange broek en sokken. Ze worden ver kleed als echte imkers. Geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Maximaal 20 kinderen. Deelname: €4,25 per kind incl. museumbezoek. Om teleurstelling te voor komen van tevoren aanmelden. Bij voorkeur via e-mail reserveringen@terramaris.nl. Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Ouddorp Beachyoga op strand Brouwersdam. Elke donderdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Locatie: Natural High, Brouwersdam. Deelname: €7,50 p.p. per les, vrije inloop. Serooskerke Open tuin, De Praettuin, Oude Zandweg 11. De grote tuin van 1,25 ha is volledig omsingeld door hoge bomen, waardoor het een besloten geheel is. De landschappelijk aangelegde, nog jonge tuin, heeft verschillende niveaus. Er is een varen- en hostatuin, een bamboetuin met 20 verschillende (woekerende) bamboes, een kruiden- en een grassenheuvel. Ver schillende rozen staan door heel de tuin. In een scha duwrijke hoek van de tuin zijn meer dan 45 verschil lende hydrangea's geplant. Van 10.00 - 17.00 uur En tree: 4,00 p.p. inclusief koffie of thee. Kinderen tot en met 10 jaar 2,50 p.p. De tuin is gedeeltelijk rol stoeltoegankelijk. Veere Fortuna met 'Joie, plaisence' Werk van Guillaume de Machaut. Grote Kerk, 15:30 uur Vlissingen Vlissingse wandeling. Vlissingen is een maritieme stad met een unieke ligging, het centrum is gelegen aan zee. Nergens in Nederland zie je schepen zo dicht voorbij varen als vanaf de Vlissingse boulevard. Maar Vlissingen is ook een stad van beroemde zee helden, zoals Michiel de Ruyter. De gids leid je door bijzondere steegjes, interessante pleintjes en vertelt de verhalen achter de gebouwen. Je ziet onder meer de Sint Jacobskerk, oude havens en de boulevard. Kaarten a €6,50. Zeeuws maritiem muZEEum in Vlis singen, Nieuwendijk 11, van 14:00 tot 15:30 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandin- fo.nl en dan naar evenement toevoegen. Meng alle ingrediënten, behalve de zestes, in een kom met een deeghaak in ongèveer vijf mi nuten tot een kruimelig deeg. Voeg de zestes toe. Verdeel het deeg in kleine hoopjes op een bakplaat en bak vijftien minuten op honderd vijftig graden Celsius. Laat de crumble afkoe len. Bavarois in mooie vierkante blokjes snij den en op het bord schikken met een aantal koekjes van de crumble. Serveren met een bol letje sorbetijs van citroen of limoen. Eventueel garneren met wat verse munt en een ffamboos- BRESKENS - Café The Bounty in Breskens heeft op het allerlaatste moment de Slo veense swing- en rockabillyband The Luc ky Cupids weten te strikken voor een op treden. Het Sloveense kwartet brengt vanavond (zaterdag) een mix van liedjes van onder andere Elvis Presley, Buddy Holly en The Straycats. In Slovenië is de band inmiddels landelijk bekend. The Lucky Cupids verzor gen in Breskens hun eerste optreden in Ne derland. Andej Rudolf (zang en gitaar), Matevz Car- nelutti (gitaar), Ales Kolar (contrabas) en Greg Aksenik (drums) beginnen om 22.00 uur en spelen tot ongeveer middernacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 131