Dessert: sinaasappelbavarois met citrus 4l i J( Agenda Kookeiland zaterdag 20 augustus 2011 De zomerredactie vraagt elke zaterdag een Zeeuw se kok naar zijn of haar ultieme vakantierecept. Daarbij geldt één voorwaarde: je moet het op va kantie eenvoudig kunnen bereiden. Deze week: Di- mitri Valckx van De Deining in Groede. Dimitri Valckx koos voor een sinaasappelbava rois met citrus crumble, die hij ook op zijn kaart heeft staan als seizoensdessert. Om het voor thuisbereiding iets te vergemakkelijken, heeft hij het recept iets vereenvoudigd. Benodigdheden bavarois (voor 6 personen) - 100 ml. suikerwater (verhouding 1:1) - 400 ml. sap van sinaasappels - 4 blaadjes gelatine - zestes (schilletjes) van 1 sinaasappel - 250 ml. room Bereiding bavarois Gelatine laten weken volgens gebruiksaanwij- zing.Het sinaasappelsap verwarmen met het suikerwater. Gelatine uitknijpen en aan het sap toevoegen. Zestes toevoegen. Room lobbig kloppen. Sap laten afkoelen in ijs- water.Room toevoegen als het sap gaat "gele ren". Storten in de gewenste vorm (rechthoeki ge schaal) en laten opstijven in de koeling. Benodigdheden crumble (voor 6 personen) - 100 gram zachte boter - 100 gram suiker - 90 gram bloem - 90 gram amandelpoeder - zestes van 1 citroen en 1 sinasappel - 60 gram bresilienne nootjes De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Vlasdag in Dreischor molen en springkussens. Toegang gratis. Kerkplein Cadzand Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Nostalgisch boerenerf, tevens welkomboerderij. Groot assortiment fuchsia's in alle kleuren en vor men. Verder vele kleine boerderijdieren die je ook op schoot mag nemen! Gratis-toegankelijk. Zaterdag: 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur Zondag: 14.00-17.00 uur Fuchsiatuin 'Zomerweelde', Herenweg 2 Cadzand-Bad Kunstmarkt. Duinplein, Boulevard de Wielingen, van 10:30 tot 16:30 uur Dreischor Folkloristische dag, 'vlasdag', van 10.00 - 16.00 uur. Dreischor is op de dag van dit traditioneel evene ment weer helemaal 'Vlasdorp'. De vlasdag doet de oude traditie van vlasbewerking weer herleven. In Dreischor laten ambachtslieden zien hoe in vroe gere tijden vlas bewerkt werd tot linnen en touw. Goes ®~ioes Kinderstad 2011De binnen- tad van Goes is op zaterdag 20 au- ustus voor de tiende achtereenvol- ende keer helemaal van en voor inderen. Zo zijn er die dag heel eel verschillende leuke dingen te doen én - leuke bijkomstigheid - nog helemaal gra tis ook! De dag begint om 10.30 uur in de trouw zaal van het Stadhuis. Daar wordt de nieuwe kinder- burgemeeter bekendgemaakt. Vanaf 11.00 uur maakt de trotse Goese minibaas-voor-een-jaar sa men met de kinderwethouders een rondgang langs alle attracties. Zo kunnen kinderen zich uitleven op het springkussen, een rondje maken op de rug van een echte kameel of de brandslang van de jeugd brandweer uitproberen. Voor de echte durfals is er een quadparcours. Aan leuke live muziek is uiter aard ook gedacht. Fotogroep Goes maakt zoals ge bruikelijk weer foto's van de kinderen in actie. Om dat Goes Kinderstad dit jaar het tienjarig jubileum viert, kunnen verrassingen niet uitblijven. Wat de organisatie voor de bezoekertjes in petto heeft, wil ze nog. niet zeggen. Dus wil je het weten, kom op 20 augustus dan naar de Goese binnenstad. Goed Kinderstad is toegankelijk voor all kinderen tussen 4 en 12 jaar. Hengstdijk Appelplukdag: Pluk uw eigen fruit en kies de mooi ste appels uit! Zuiddijk 6, Hengstdijk. Tussen 10.00 en 14.00 uur kan steeds op het hele uur gestart worden. Alle geplukte appels worden gewogen. De prijs wordt vooraf bekend gemaakt. Zelf appels plukken is een belevenis voor jong en oud. Hoofdplaat Rondleiding met huifkartocht op Schapenpark Goe de Hope. Een uitgebreide rondleiding langs 44 ver- ZATERDAG 20 AUGUSTUS Arnemuiden De Zeeuwse Vliegweek. Laatste dag! Alles wat kan vliegen zal het luchtruim kiezen. Het oudste toestel is een Bleriot. Dit is ook het toestel dat in 1911 voor het eerst in Zeeland vloog. Model vliegtuigen, kinderspelen, stands, flightsimulators enzovoorts. Ook is er een avondprogramma. Ver der kunnen er rondvluchten gemaakt worden, er kan parachute gesprongen worden enzovoort. Op zaterdag 20 augustus zal sinds lange tijd de Scheldevlucht weer gevlogen worden. Deze vlieg tuig ralley is een historische gebeurtenis en stamt uit 1934. Op het vliegveld zal in de vliegweek een tentoonstelling te zien zijn over 100 jaar lucht vaart. Ook zal er een tentoonstelling zijn over de Zeeuwse Scheldevlucht. Calandweg 36, hele dag Bsggekerke 13e Sölexrace van Biggekerke. In de ludieke klasse strijden de ver klede deelnemers om de orginali- teitsprijs, bij de specials wordt er gereden om de Walcherencup. Dorpsstraat, van 15:30 tot 18:30u Breskens Volksmuziek uit Slovenië, Oostenrijk, Duitsland en Nederland. Van 14.00 t/m 16.30 uur speelt het en semble Moja Lepa Slovenija in De Hooge Platen in Breskens live vrolijke muziek uit de Alpenlanden. Höoge Platen, Westlandstraat 4 Borssele AltijdLeukOmTeDoen bij De Sluishoek. Men krijgt een bolderkar mee met daarin stoeltjes, een gevul de koffie/theemand, en een snoeischaar. Voor, tij dens of na het plukken van een boeket naar eigen inzicht kan men ergens in de tuin, aan de water kant of waar men ook wiluitrusten en op het ge mak de mand leegmaken. Voor het "gezelschap alle tijd. Na afloop maakt men van de bloemen een mooi boeket en maken wij een foto van de deelne mers. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Bruinisse Kennismaken met het Golfspel, Grevelingenhout. Programma: 10.30 uur start met koffie introduc tie, 1 uur les op de drivingrange, daarna 1 uur op de putting- chippinggreen en afsluitend napraten in het clubhuis. Kosten 20.00 per persoon. Reserve ren via T. 0111-482650 (n. de Jong) of golfclub@grevelingenhout.nl Oudendijk 3„ van 10:30 tot 13:00 uur V ermaak voor de kinderen met draai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 130