praat, zal hifhiet lopen' klaarmaakt Bella Bella 0 Z Tfc Speurtocht in de Grote Kerk zaterdag 20 augustus 2011 mag je zelf kiezen. Afhankelijk van je sportiviteit en de omgang met de husky's, geven Wouter en Mieke wel aanbevelingen. Supersportiefhoefje niet te zijn. De tocht wordt aangepast aan de deel nemers. Het is een opvallende verschijning, die tien hus ky's met hun gasten. Wij allebei op een ligfiets en twee andere gezinnen op steps en een GoCart. Ie dereen werkt hard samen met zijn of haar hond om vooruit te komen. Wouter laat de honden ook alleen een tocht rennen als ze gezond en energiek genoeg zijn. „Als de husky's aangeven nog te moe te zijn van een eerdere tocht, dan mogen ze lekker een dagje extra uitrusten." Wandelaars en fietsers weten dit prachtplaatje wel te waarderen. Verrast door dit spektakel grijpen ze naar hun fototoestel. Nog even snel een foto ma ken voordat we voorbij zijn. Nederlandse automo bilisten en bestuurders van grote landbouwmachi nes denken daar jammer genoeg heel anders over. Met veel getoeter en gebaren zoeven ze voorbij. Ze hebben geen greintje geduld. Mieke kijkt er niet meer van op. „Nederlanders zijn het ergst van alle maal." Gelukkig ruilen we de polderweg al snel in voor een wat rustiger fietspad onderaan de dijk. Daar is de ongerepte Zeeuwse natuur met zijn kanaaltjes en veel groen een oase van rust. Halverwege de tocht houden we pauze. Flessen wa ter worden tevoorschijn gehaald. De honden genie ten van het koele water, terwijl wij onze benen even tot rust laten komen. Veel mensen denken dat het in Nederland veel te warm is voor Siberische husky's, weet Wouter. „Dat is een misvatting. In Siberië kan het 's winters ontzettend koud zijn, maar in de zomer is het er vaak warmer dan in Europa. Hun dikke vacht iso leert niet alleen tegen de kou, maar ook tegen warmte." Vlak voordat we onze tocht voortzetten, waar schuwt Mieke ons: „Straks komen we langs een beekje, waarin [arko en Judas weieens mogen zwem men. Het kan gebeuren dat ze ook nu een frisse duik willen nemen." Bezorgd kijken we elkaar aan. We zien het al gebeuren: met fiets en al in het wa ter. Liever niet! En ja hoor, de broertjes willen dol graag een stukje zwemmen. Gelukkig kunnen we door te remmen voorkomen dat we samen met de gebroeders Husky in het water belanden. Oef, dat ging maar net goed. Niet veel later dient het volgen de obstakel zich alweer aan: schapen en geitjes bij speelpark Groede Podium. Hier doet deugniet Judas zijn naam eer aan. Jessies poging om hem af te lei den door hem aan te sporen om door te lopen, mis lukt finaal. Maar met een ferme trap op de rem, weet ze toch afstand tussen Judas en de schapen te bewaren. Ellen gaat het een stuk makkelijker af lar- ko loopt braaf rechtdoor. Als we de boerderijdieren zijn gepasseerd, worden de husky's weer rustig. Twee gemoedelijke kilome ters later arriveren we weer bij de woning van Wou ter en Mieke. Daar knuffelt iedereen nog even met zijn hond als afsluiting van de fijne tocht. Wie nog meer tijd wil doorbrengen met de hus ky's, kan een overnachting boeken op het terrein van de familie Decaluwe. Je kunt er slapen in een ti- pi, in de schuur of in een eenvoudige tweepersoons kamer. Een overdaad aan luxe zul je er niet vinden. Maar als het goed is, is dat ook niet de voornaamste reden om bij Wouter en Mieke langs te gaan. Alles draait om deze lieve, trouwe en soms wat koppige husky's. Husky's zijn vriendelijke, sociale en waakzame honden. Ze hebben gezelschap, maar vooral veel beweging nodig. Als ze eenmaal aan je zijn gewend, zijn husky's echte knuffeldieren. gen die je thuis niet snel klaarmaakt, zoals oesters." Plaatsen als Zierikzee, Domburg en Grijpskerke staan ook op de planning. Waar de reis daarna naartoe gaat, hangt vooral af van Samuel. „Als hij het dan nog steeds leuk vindt, gaan we via België terug." Slaapplaat sen hebben Frank en Marjon geregeld via Vrienden op de Fiets, een stichting die on derdak aanbiedt bij particulieren. „We wor den bij mensen thuis vaak vorstelijk ontvan gen!" Breng eens een bezoek aan onze showroom, ook voor alle gadgets en de shopping collectie van Vespa! GOES - PKN Goes en KerkinGoes houden vandaag (zaterdag) een bij belse vossenjacht in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Starten kan vanaf de Grote of Ma ria Magdalenakerk van 13.00 tot 16.00 uur. Onder begeleiding kun nen kinderen op zoek gaan naar onder andere Mozes, David en Go liath en Maria. Elke vos heeft een letter en die letters vormen een zin. Bij inlevering van de oplos sing ontvangt elk kind een atten tie. Voor ouders is er koffie en mo gelijkheid tot gesprek. De vossen jacht is vandaag een van de vele ac tiviteiten tijdens Goes Kinderstad. Tijdens Goes Kinderstad wemelt het activiteiten in de binnenstad. 1»: voiiB» Bedrijfsweg 4, 'Vrijburg' Vlissingen www.scooterandlifestyle.nl 0118-47 06 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 129