'Als je niet met de hond Genieten van didgen die je thuis niet 2 Zomegaster^ zaterdag 20 augustus 2011 Wie denkt dat je alleen in het hoge noorden een tocht met husky's kunt maken, heeft het helemaal mis. Zo ver hoefje het namelijk niet te zoeken. De dertien honden van Wouter en Mieke Decaluwe van Husky-Event nemen je op sleeptouw door Zeeuws-Vlaande- ren. Zomerverslaggeefsters Ellen Jobse en JeSsie Scheele gingen in de omgeving van Groede op pad met de sledehonden. door Ellen Jobse en Jessie Scheele foto's Peter Nicolai Hop! Het startsein is gegeven en de hus ky's zetten hun beste pootjes voor. Een beetje onwennig 'liggen' we in onze lig fiets met drie wielen. Sturen doe je door je gewicht naar links en rechts te verplaatsen. Het is even wennen. Maar eenmaal vertrouwd met de manier van sturen, trappen we volle bak mee met onze honden: de Siberische huskybroertjes Judas en Jarko. De tocht is een bijzondere interactie tussen mens en dier. Dat begint al bij aankomst bij het huis van baasjes Wouter en Mieke in Groede. We maken kennis met de honden door ze. aan onze hand te la ten ruiken. Even later krijgen we onze 'eigen' hus- kys aangewezen. We mogen hen zelf het tuigje aandoen. Terwijl we hardop oefenen op de namen Judas en Jarko, vertelt Mieke ons dat 'hop' het eni ge woord is dat we moeten zeggen om de honden te laten lopen. Maar de allerbelangrijkste regel tij dens deze tocht: praat met je hond. „Als je niet met je hond communiceert, wil hij echt niet voor je werken. Moedig je hem aan, dan beleef je samen een geweldige tocht." Het 'vervoersmiddel' waarmee je de tocht maakt, Husky-Event organisatoren Wouter en Mie ke Decaluwe spreken Nederlands, Frans, Duits en Engels. Adres: Catsweg 6, Groede Genieter-Tour: 1,5-2 uur. Volwassenen; 30 euro. Kinderen; 20 euro. Halvedagtocht: 3-4 uur. Volwassenen; 60 euro. Kinderen; 40 eu ro. Dagtocht: 5-6 uur. Volwassenen: 90 eu ro. Kinderen; 60 euro. Overnachting mogelijk. Ook in combinatie met een huskytocht. Optie barbecue of Zwitserse raclette is mo gelijk. Hiervoor wel reserveren. Meer informatie: www.husky-event.eu of telefonisch via 0031 620 68 80 68 Even helemaal anders: kamperen in een tipi. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Frank, Marjon en hun zoontje Samuel. PASPOORT Naam: Frank, Marjon en Samuel Voncken. Woonplaats: Delft. Gespot: bij het proeflokaal van boerderijcam ping De Kleine Schorre in Dreischor. door Ellen Jobse Frank en Marjon proberen de net ge kochte spullen over hun toch al volle fietstassen te verdelen, terwijl de klei ne Samuel rondrent over het terrein van boerderijcamping De Kleine Schorre in Dreischor. „We hebben wijn, radijs en lamso ren gekocht", vertelt Marjon, terwijl ze een papieren zak openvouwt. „Dit", zegt ze, wij zend op de lamsoren, „gaan we vanavond voor het eerst eten. We zijn heel benieuwd naar de smaak!" De familie Voncken is dinsdag met de fiets vertrokken vanuit haar woonplaats Delft. Via Brielle, Ouddorp en de Brouwersdam zijn ze in Zeeland terechtgekomen. „We zijn hier nog nooit op vakantie geweest, maar we vinden het prachtig. Het water, de na tuur, de leegte. Dat is het voordeel van een fietsvakantie: al fietsend kom je op de mooi ste plekjes." Niet alleen de omgeving bevalt Frank en Marjon, ook het eten valt bij het echtpaar in de smaak. „Vis, dat zullen we deze vakantie veel eten. Eén of twee keer gaan we uit eten. Dat mag best chique zijn. Genieten van din-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 128