Die mensen lopen zich te Dylan bracht poëzie en popmuziek bij elkaar Al die personages zouden zo graag gelukkig zijn. Ze zet ten daartoe ook wel stap pen, maar ze lopen zich alle maal te pletter. Het lukt ze gewoon niet, doordat ze bewust of onbewust de verkeerde keuzes maken", zegt An- gelique de Bruijne. Deze van oor sprong uit Zeeland afkomstige actrice speelt de rol van Jelena, een sensuele, jonge vrouw die heel wat onrust in haar omgeving teweegbrengt. De Bruijne was eerder te zien op het Nazomerfestival in 2003, in de mono loog Zeeuws Meisje, en later in de voor stelling Zeeuwse Vrouwen van Theater productiehuis Zeelandia. Al in 2000 in Wilde Mossels, het speelfilmdebuut van Erik de Bruyn, bewees De Bruijne heel goed uit de voeten te kunnen als 'geil wijf. Zij krijgt dit soort rollen met re gelmaat aangeboden. „Ia, nog steeds hè? Terwijl ik nu toch al 38 ben", lacht de actrice, maar ze maakt wel direct een kanttekening ten aanzien van Jele na. „Je hebt gradaties in geile wijven. Ie kunt er archetypes als 'de hoer', 'de moeder' of'de heilige' in onderschei den. Dan vind ik dat Jelena toch het dichtst bij 'de heilige' komt. Zij kan er zelf niet zoveel aan doen dat zij onrust teweegbrengt in haar naaste omge ving. Dat komt meer door wat de ande ren op haar projecteren en wat ze over haar fantaseren." Het verhaal speelt zich af op het platte land. Oom Wanja en zijn nichtje Sonja WILHELMINADORP 'Oom Wanja', vrijdag 26 en zaterdag 27 augustus, maandag 29 augustus t/m zaterdag 3 september (try-out op donderdag 25 augustus), hofstede Hongersdijk, Langeweg 10, Wilhelminadorp. Prijs: 25,- (CJP/65+ 22,50). door Ali Pankow foto's Tijs van den Donk 'Mensen zijn gewoonlijk geen helden, zij zijn bezig met hun dagelijkse beslommeringen, ze eten, drinken en slapen en ondermssen bezegelen zij hun lot', luidt het credo van Anton Tsjechov (1860-1904). Hij laat in zijn stukken de mensen zien zoals ze zijn in hun dagelijkse leven. Actrice Angelique de Bruijne en regisseur Albert Lubbers over Oom Wanja, een co-productie van Zeelandia en Theatergroep Suburbia. Scènes uit Oom Wanja. Ernst Jansz foto Hugo Rikken door Mischa Beckers Ernst Jansz is natuurlijk bekend van Doe Maar, de band die hij in 1978 oprichtte en in 1984 - wegens te veel aan succes - weer ophief Maar Jansz deed, en doet, zo veel meer. Hij werkte als muzikant en producer intensief met onder meer Boudewijn de Groot en Bram Ver meulen en bands als CCC Inc. en Blue Murder. Daarnaast maakt Jansz soloplaten, tv- en filmmuziek en schrijft hij boeken. Op het Abdijplein in Middelburg brengt hij het programma Dromen van Johanna. Daarvoor vertaalde hij twaalf teksten van Bob Dylan, waaronder Visions of Johanna, Sad eyed lady of the Lowlands en Just like a. woman. Dylan was jarenlang een inspiratiebron voor hem. Hij snapte niets van diens tek sten en vond ze geheimzinnig. Maar in zijn ogen was Dylan de eerste die poëzie en popmuziek bij elkaar bracht Hij zag in diens tekstgn een schoonheid die niet te verklaren is. Het vertalen bleek een hele klus. Aan Voor Ramona, bijvoorbeeld, werkte hij drie maanden. „Ik las een aantal boeken, zag films, maar ik wilde niet het zoveelste Dylan-interpretatieboek schrijven. Ik moet zeggen dat ik op alle vertalingen, als ik ze zo soms voor mij uit mompel, redelijk trots ben. Dat wil zeggen dat het soms lijkt alsof ik ze niet zelf maakte, wat altijd een goed teken is. Ik liet zo veel mogelijk ruim te voor zo veel mogelijk interpretaties, zo als in de oorspronkelijke teksten. Ongetwij feld heb ik zijn muziek ook geïnterpre teerd en getracht daar de ziel van te behou den. Tegelijkertijd wilde ik mijn eigen ele menten eraan toe voegen, zoals hier en daar de krontjong-arrangementen, als een echo uit mijn Indische verleden." Ernst Jansz, do. 1 september. Abdijplein Middelburg. Aanvang: 21.00 uur. Prijs: €17,50 (CJP/65+ €15,-). werken hard om het boerenbedrijf draaiende te houden. Op het landgoed heerst rust en regelmaat. Totdat de oude professor Serebrjakov besluit met zijn tweede vrouw, de mooie Jelena, thuis op zijn landgoed te komen wo nen. Hun komst zorgt voor verwar ring, verliefdheden en verwensingen. Zowel arts en huisvriend Astrov als Oom Wanja laten hun hoofd op hol brengen door Jelena. Waarom koos die jonge vrouw voor een huwelijk met die oude professor? „Ik snap haar wel. Als net 20-jarige is zij wellicht onder de indruk geraakt door die beroemde en geleerde man. Dat kan aanvoelen als liefde, maar wat weet je als 20-jarige nou helemaal van de liefde? Natuurlijk verdwijnt die eer ste verliefdheid. Zolang zij en haar man deelnemen aan het uitgaansleven in Moskou of Sint Petersburg gaat het allemaal nog wel, maar dat verandert als de professor oud wordt en ze naar In Zeeland wordt Oom Wanja opgevoerd in Hofstede Hongersdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 108