'Lekkere patat, maar wel 4l Agenda 2011 Frietje met _L vrijdag 19 augustus 2011 VRIJDAG 19 AUGUSTUS OArnemuiden De Zeeuwse Vliegweek Alles wat kan vliegen zal in de pe riode 17 tot en met 20 augustus 2011 het luchtruim kiezen. Het oudste toestel is een Bleriot. Dit is ook het toestel dat in 1911 voor het eerst in'Zee- land vloog. Modelvliegtuigen, kinderspelen, stands, flightsimulators enzovoorts. Ook is er een avond programma. Verder kunnen er rondvluchten ge maakt worden, er kan parachute gesprongen wor den enzovoort. Op zaterdag 20 augustus zal sinds lange tijd de Scheldevlucht weer gevlogen worden. Deze vliegtuig ralley is een historische gebeurtenis en stamt uit 1934. Op het vliegveld zal in de vlieg week een tentoonstelling te zien zijn over 100 jaar luchtvaart. Ook zal er een tentoonstelling zijn over de Zeeuwse Scheldevlucht. Calandweg 36, gehele Biervliet Dorpswandeling/rondleiding. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de bei de kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het ha ringkaken. Verder is er veel aandacht voor de ge brandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aan vraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gra tis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4, gehele dag ©Borssele AltijdLeukOmTeDoen bij De Sluis- hoek. Men krijgt een bolderkar mee met daarin stoeltjes, een ge vulde koffie/theemand, en een snoeischaar. Voor, tijdens of na het plukken van een boeket naar eigen inzicht kan men ergens in de tuin, aan de waterkant of waar men ook wiluitrusten en op het gemak de mand leegmaken. Voor het gezelschap alle tijd. Na afloop maakt men van de bloemen een mooi boeket en maken wij een foto van de deelnemers. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Polderavonturen voor kinderen vanaf Kwekerij de Sluishoek. Laat de kinderen frank en vrij ontdekken wat er allemaal leeft in de polder. Voor iedere leef tijdsgroep is er een speciaal arrangement. Jurjane weg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Rondvaarten op de Westerschelde. Vanuit de haven van Breskens kunt u met ons mee voor een rondvaart. We varen ongeveer een uur over de Westerschelde, langs o.a. de Zandplaten. Tijdens de vaart hopen we naast zeehondjes, vele soorten vogels te zien. Verder krijgt u uitleg over de Westerschelde, scheepvaart, de beloodsing van de zeeschepen, enz, enz. Een leuke en vooral rusti ge activiteit die, met name in de zomer, uitstekend te combineren is met bijvoorbeeld een mosselmaal tijd of een barbecue. - Verrekijkers zijn aan boord te huur. Aan boord is een ruime bar waar u naast eten als broodjes, frites, soep en biefstuk, ook aller lei frisdranken en alcoholische dranken kunt kopen. Deelname: €9,- p.p. kinderen t/m 12 jaar €7,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401 West-Handelshaven, Haven Westzijde 1, van 13:00 tot 14:00 uur Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspiratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Avondconcerten Grote Kerk Goes. Diverse optre dens op de vrijdagavond. Singelstraat, vanaf 20:00u Kerkwerve Kofferbakverkoop, Weelweg, van 09:00 tot 17:00u Middelburg Fietstocht 'Zuring voor Zeelui' Op deze dag wordt de route "Zuring voor Zeelui" gefietst. Onder leiding van een deskundige lVN-gids wordt het zuidelijk deel van Walcheren be keken. De route is ongeveer 20km lang en leidt u langs een aantal van de mooiste plekjes van Walche ren. Er wordt om 13.30 uur vertrokken vanaf de voorzijde van het NS-station Middelburg en langs oude vaarroutes via Nieuw- en St. Joosland, Rit- them en Oost-Souburg weer naar Middelburg terug- gefietst. Minimum-leeftijd is 12 jaar en deelname is geheel voor eigen risico. Kosten: €3 per persoon; le den IVN-Walcheren gratis. Voorzijde NS-station, vanaf 13:30 uur Oostkapelle Kijkje achter de schermen: het aquarium. In het zee aquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en aan de Kijk achter de schermen van het zee-aquarium, Oostkapelle de website van de VW: www.vwzeeland.nl Waar kun je in Zeeland het beste friet etenen waar liever niet? De zomerredactie zoekt het uit! Elke week trekken we er op uit om met ie mand een frietje te eten. door Tom Vennink Waar? Cafetaria De Lekkerbek aan de duin rand in Vrouwenpolder. Tijdstip: drie uur 's middags. Frietje met: Patrick Wattel, Nina Recourt, Danielle Meinke en Andrea den Boer. Vreemde eend van het kwartet is Danielle. Zij woont in het noordwesten van de VS en is op bezoek bij haar vriend Patrick. Hoe zitten we erbij? Een beetje bezweet, want het is warm buiten. En op het terras vliegen wespen, dus zitten we binnen. Niks mis mee, want we hebben een mooi uit zicht op het Veerse Meer. De tevreden frieteters Nina Recourt, Danielle Meinke, Andrea den Boer en Patrick Wattel. ltsiii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58