Op de Mosseldag wil Zomergasten blijven voor drie jaar in 2 Zomergasten vrijdag 19 augustus 2011 De Mosseldag is voor Yerseke het hoogtepunt van het jaar. Morgen (zaterdag) kun je in het dorp weer over de koppen lopen. Zomerverslaggever Tom Vennink toog naar het mos seldorp om de sfeer te proeven. 'Yerseke is weer klaar om te bruisen.' door Tom Vennink foto'sr Marijana Pajovic Wim Nieuwenhuize (68) brengt de Stokvisstraat in ge reedheid. Nog een lus door de boom en dan hangt het smalle straatje in het hart van Yerseke vol met vlaggetjes. „Mosseldag is speciaal voor iedereen uit het dorp. De Stokvis straat is er klaar voor." Ook in de horeca worden de laatste puntjes op de i gezet. Bij vrijwel ieder café of restaurant is het de hele week al een drukte van jewelste. Want allemaal pakken ze groots uit; niemand wil achterblijven op de Mosseldag. Henk Schippers van Eetcafé de Kruik: „Van sla pen komt het deze week nauwelijks." Schippers heeft onder meer muziekoptredens, een extra bar en koelwagens geregeld. Marieke Nieuwen- huijse van restaurant Nolet's Vistro is eveneens druk in de weer en oogt wat zenuwachtig. „Tuurlijk is het leuk, al die feestvreugde, maar aanpoten is het wel." Dit jaar kent de Mosseldag een nieuw program ma. Het culinaire plein 'Meer met Mosse- len...Mmm' en de Mosselwereld maken morgen hun debuut. In die laatste wordt de route van het schelpdier van bodem tot bord verbeeld en verwoord. Kinderen maken diezelfde reis op een speelse wijze mee in het Natuuravontuur. De klapper is echter het culinaire plein aan de Prinses Beatrixhaven. Daar serveren acht restau rants hun mosselamuses. Gewokt, op z'n Thais, als bavarois of in de sushi. „Mosselen kun je op ontzettend veel manieren bereiden, niet alleen in een pan kokend water", zegt Ida Sinke van de werkgroep Mosseldag. „We willen dat met de hapjes en een receptenboekje op het plein la ten zien." Een jury met staatssecretaris Karla Peijs, burge meester Jan Huisman van de gemeente Reimers- waal en Cees van Liere (voorzitter van de Stich ting Vrienden van de Mossel) kiest rond half drie het lekkerste gerecht van het plein. Minpuntjè is dat Mosselrock, het jaarlijkse mu ziekfestival, dit keer niet op de derde zaterdag yan augustus doorgang kan vinden. Vanwege veiligheidseisen vindt het festival een weekend later plaats, niet op Mosseldag dus. „Dat maken we goed door een smartlappen- PASPOORT Naam: Max Vogels en Paul van Baal. Woonplaats: Tilburg. Gespot: in studentenflat Jacob Roggeveenhof in Middelburg. door Tom Vennink De geluidsboxen trillen al, de magne tron is pizzaklaar en de led-televisie hangt op z'n plek. Max Vogels (20) en Paul van Baal (18) zijn niet alleen deze zo mer op bezoek, maar blijven nog drie jaar. Tenminste, dat is het plan. Ze beginnen vol gende week aan hun driejarige studie op de Roosevelt Academy in Middelburg. Vandaag nog even geen boeken. 'Verhuizen, en rap een beetje', is het credo. De jongens hebben beiden een eigen kamer, maar delen de badkamer en keuken. Niet al leen de jongens wonen opeens op zichzelf, ook Pauls ouders stonden er plots weer al leen voor. „Mijn broer besloot om op precies dezelfde dag uit huis te verhuizen. Mijn ouders hebben er niet zoveel over gezegd. Al leen dat ik vaak thuis moet komen." De kers verse huisgenoten zien het wel zitten: een studentenleven in Middelburg. „Een bonk feesten", roept Max. „Ik heb al gehoord dat de Hooizolder niet zo ver is." En studeren? Paul: „Oja, de school, die zit wel in een vet gebouw. Wel mooi." De oplei ding gaf tenslotte de doorslag voor de Bra- Zaterdag twee euro voor een pond! Ook in 2010 kon je op de Mosseldag over de koppen lopen. foto Willem Mieras Meevaren op een mosselkotter. (■■■MMHÜÜÜHÜHÜHi Paul van Baal (18) en Max Vogels (20). eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' 'Lees

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56