Paters Maristen Hulst 22 zeeland Dorpsfeest Ossenisse Internationaal ommetje op het Mosseldreefpad Kleine schreeuwlelijk Zaterdag 20 augustus NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE GEVLUCHT Orde moest Frankrijk verlaten en belandde via het Belgische Ruim 1000 bloemen kleuren binnenstad Europaplein gaat twee weken op de schop Verzamelaarsvrienden houden rommelmarkt Beurs van poppen en beren in Belfort Sous-chef met ster kookt in 't Hemelrijk almanak j ~"~M s-K*. O." - Schietingen en veel muziek op Paalse Feesten vrijdag 19 augustus 2011 HULST De activiteitencomissie van de on dernemersvereniging Hulst Ves tingstad is blij met de grote res pons op de oproep om mee te hel pen papieren bloemen te maken. Er zijn meer dan ïooo bloemen ge maakt. Het resultaat kan worden bewonderd tijdens de Vestingda- gen op 27 en 28 augustus. De bloe men zullen de stad dan een feeste lijk tintje geven. KLOOSTERZANDE Het Europaplein in Kloosterzande gaat volgende week op de schop. De rijbaan wordt opnieuw bestraat en ook de trottoirs worden ver nieuwd. De werkzaamheden begin nen aanstaande maandag en zullen naar verwachting drie weken in be slag nemen. Ijs en weder dienende moet het Europaplein er dus vrij dag 9 september weer als nieuw bijleggen. 1. Dode bij ongeval Tractaatweg 2. Dode man in vest Hulst 3. Speelkooi Terneuzen blijft STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl KIELDRECHT In het kader van hun 30-jarig be staan houden de Kieldrechtse Ver zamelaarsvrienden zondag 21 au gustus een rommelmarkt op het Marktplein in Kieldrecht. Bezoekers kunnen tussen de spulle tjes komen snuffelen van 8.30 tot 17.00 uur. Inschrijven voor een standplaats kan via 0032-3773324. De kosten bedragen een euro per strekkende meter. BRUGGE In het Belfort in hartje Brugge wordt komend weekend de 25ste editie van 's werelds grootste beurs op het gebied van poppen en beren kunst gehouden. Er zijn oude antie ke poppen en beren-exemplaren te zien, maar ook moderne exempla ren, ontworpen door hedendaagse kunstenaars. De beurs is zaterdag en zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. HULST Thomas d'Hooghe, sous-chef in sterrenrestaurant Clandestino in Temse, kookt in september twee avonden in restaurant 't Hemelrijk in Hulst. Samen met een door hem samengestelde equipe presenteert hij op vrijdag- 2 en zaterdagavond 3 september zijn 'Me Concept'; een culinaire ontdekkingstocht waarbij d'Hooghe laat zien waar hij als chef voor staat. Verwacht spannen de ingrediënten als crispy garnaal, runderlonghaas en foie verkeerd. Reserveren kan via 't Hemelrijk: 0114-312700. lillllHII'IW I HHIIIIII ossenisse - Na een nat dorpsfeest in 2010 mikt Ossenisse met het thema 'Snis gaat Caribean' ko mend weekend op een zonniger editie. Het dorpsfeest wordt niet langer in een tent gehouden, maar in en om dorpshuis Hof ter Nesse. Zaterdagmiddag staan de kinderen centraal. Om 14.30 uur uur is er een muziekbingo en om 16.00 uur treedt Tijl Damen op. De barbecue van zaterdagavond is voor inwo- Tip? redactie@pzc.nl De geboren Yersekenaar is sinds kort vader van een dochter. Een voorbeel dig kind is het volgens hem. Zo een tje dat de hele nacht slaapt en zelden voor half acht 's ochtends haar vader en moeder wakker kraait. Hij kan er met heel veel liefde en trots over ver tellen en doet dat ook met regelmaat tegenover zijn collega's. Verbaasd ke ken die dan ook op toen hij via Twit ter aan een collega vroeg of die de 'kleine schreeuwlelijk' zo snel moge lijk van hem over wilde nemen. Wat nu? Trouble in paradise? Dat bleek een te snelle conclusie. De oplossing kwam de volgende dag. Met een zwierig gebaar legde hij de brand weerpieper bij de collega-met-piket op het bureau. „Zo, hier is de kleine schreeuwlelijk. Veel plezier ermee." Aannemer Dries van de Walle (r) en overste pater Beriard bij de bouw. De eerste groep jongens voor de ingang van het nieuwe klooster. ners van Ossenisse en Zeedorp. Maar vanaf 20 uur is iedereen wel kom bij de band Tyrone Cock tail. Er is een heuse cocktailbar en er wordt een limbo-danswedstrijd gehouden. Zondag is er een volley baltoernooi en vanaf 13 uur begin nen braderie en rommelmarkt. Om 14 uur start een bierrace. Wie onderweg het minste bier verliest wint. Tot slot is er maandag een biljarttoemooi in Herberg de Snis. Zo ziet het huidige klooster er vanbinnen uit. door Sheila van Doorsselaer koewacht - Koewachtenaren die graag de benen strekken, hebben er een mooie wandelroute bij: het Ommetje Mosseldreefpad is ge reed. Het ommetje voert onder meer achterlangs het kerkhof en langs de wei van 'boer Suy', over particu lier- en gemeentebezit, op Neder lands en Belgisch grondgebied. Het ommetje is een initiatief van de Werkgroep Thematisering Koe wacht en is mede mogelijk ge maakt door VW Zeeuws-Vlaande- ren, de eigenaren en huurders van de grond waarover het pad voert, de gemeente Terneuzen en de Bel gische buurgemeenten Stekene en Moerbeke-Waas. Het Ommetje Mosseldreefpad wordt woensdag 24 augustus officieel geopend door de Terneu- zense wethouder Pim Broekhuy- sen. Ook worden die dag de infor matieborden onthuld die onlangs in het dorp geplaatst zijn bij bij zondere gebouwen en landschap pen. Rabobank Hulst heeft aan de ze borden meebetaald. De Werkgroep Thematisering Koe wacht nodigt iedereen uit bij de opening en onthulling aanwezig te zijn. Het programma begint om 24.00 uur in De Vlaschaard. door Eugène Verstraeten De Paters Maristen in Hulst vieren dit jaar hun eeuwfeest. Het was in 1911 dat de Fran se paters zich in Hulst vestigden in het door hen gebouwde klooster aan de Carmelweg. In 2999 vond het Reynaertcollege onderdak in het klooster en verhuisden de pa ters naar de Zandstraat. In de fraai tot klooster vertimmerde voormali ge mavoschool wonen ze nu nog met z'n achten. De congregatie van de paters Ma risten ontstond in de negentiende eeuw in Frankrijk. „Tegen de eeuw wisseling heerste er een antikerke lijk klimaat", weet pater Jan Snij ders. „Dat ging zover dat er zelfs kloosters werden onteigend. Het gevolg was dat veel religieuze or des vluchtten naar het buiten land." Vooral het zuiden van Bel- HfHiA'-' -M-P" 'mm foto Peter Nicolai paal - In havenbuurtschap Paal worden van vanavond tot en met maandag de Paalse Feesten gehou den in en rond café In 't Zicht der Schelde. De aftrap is de Summer- party, aanvang 21.30 uur. Zaterdag begint om 14.30 uur de schieting op de liggende wip. 's Avonds geeft kidsband Flip 5 een optreden om 21.30 uur, gevolgd door feest band Frontaal. Voor de afterparty zorgt dj Arnout. Zondag zingt zan ger Ron vanaf 15.00 uur het Neder landse lied, daarna is het de beurt aan Surrender en Frontaal. Arnout luidt de avond weer uit. Maandag is er om 14.30 uur de schieting op de liggende wip. De Feesten wor den daarna afgesloten in het café.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50