langs kanaal moeten weg EXTRA VAKANTIEGELD! berco 'Opbrengst verkoop rot vlees naar staatskas' Janvier-feesttent op mosselkermis Auto raakt in sloot en vat daarop vlam Agrarische panden wijken voor woningen Oplichter Hansweert twee jaar cel in /TXAutoTeam extra koopjesdagen bij vrijdag 19 augustus 2011 MIDDELBURG Het Openbaar Ministerie eiste giste ren voor de rechtbank dat Porkland Holding uit Sint-Philips- land het geld dat zij met criminele activiteiten van haar slachterij in het Limburgse Meldersloo heeft verdiend - ruim 1,2 ton - in de staatskas stort. Het bedrijf, zijn di recteur en de bedrijfsleider wer den ervan verdacht van augustus 2006 tot en met eind juni 2007 afge keurd vlees aan slagers te hebben aangeboden. Het ging om meer dan tachtig afgekeurde varkens. YERSEKE Op de kermis van de Mosseldag in Yerseke wordt, voor het 16e achter eenvolgende jaar, een feesttent op gezet. De kermisfamilie Janvier uit Bergen op Zoom heeft, 'vanwege de veranderde inhoud van het mos- selfeest' gekozen voor een uitge breider programma. Vanavond om 20.30 uur is het podium voor de Ron Entertainment Show, zaterdag avond van 20.00 tot 22.30 uur komt een surpriseband, gevolgd door vuurwerk en daarna, van 23.00 tot 01.00, treedt Surrender op. KRUININGEN De auto van een achttienjarige jon gen uit Krabbendijke is gistermor gen Op de Oude Dijk in Kruinin- gen van de weg geraakt en aan de andere kant van de dijk in de sloot beland. De auto vatte daarop vlam, maar een voorbijganger kon dat brandje blussen. De jonge bestuur der van de auto is voor observatie naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. SINT-MAARTENSDIJK Een voormalige intensieve veehou derij in Sint-Maartensdijk gaat bin nenkort waarschijnlijk tegen de vlakte. In het kader van de ruimte voor ruimte-regeling mogen daar van het college twee woningen voor worden teruggebouwd. Het gaat om de agrarische panden op de hoek van de Provincialeweg en de Haakweg. Het bestemmingsplan ligt vanaf vandaag ter inzage. het steigertje aan het kanaal Goes-Goese Sas. foto's Willem Mieras „Het was breed, maar stak nog geen meter het water in. De kinde ren konden er lekker vanaf dui ken." De Meijbooms en andere buren hebben hun steigertje zekerheids halve toch maar weggehaald. Dat moest nu voor 25 augustus. „Ik heb nog wel een stukje laten staan, zoals je ziet", zegt Ad Meij- boom. Gisteren was er nog een laatste ge sprek tussen gemeenten en een af vaardiging van bewoners. Dat heeft weinig aan de situatie veran derd. De steigertjes dienen te ver dwijnen. Wel mogen er ten noor den van de brug drie trapjes en ten zuiden ervan twee trapjes blij ven, zodat bewoners makkelijk en zonder zich te verwonden het wa ter in en uit kunnen. De Meij booms: „Toch lijkt het een beetje op burgertje pesten." De loswal van De Wilhelmina- polder aan het kanaal Goes- Goese Sas steekt veel verder het water in dan de steiger tjes die bewoners moeten op ruimen. 'Het is jarenlang gedoogd. Nooit heeft iemand er iets van gezegd' Ad Meijboom, Wilhelminadorp MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 43-jarige man uit Hansweert een celstraf van drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk opgelegd. Ook komt hij onder toezicht van de re classering, krijgt hij een proeftijd van drie jaar en moet hij zich laten behandelen. Tegen de man was drie jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist. Ook moet hij een schadevergoeding van 25-475 euro betalen. De Hansweer- ter werd schuldig bevonden aan oplichting. Een man uit Kapelle kon veel geld verdienen door te helpen bij het witwassen, maar moest dan wel diverse kosten ten bedrage van 9.000 euro betalen. Een ander stel raakte via de wit wastruc 5.000 euro kwijt en een oud-collega die via hem een auto wilde kopen zag zijn 16.475 euro verdwijnen. Een vriendin werd met allerlei smoezen 8.000 euro ar mer gemaakt. r. u MEEST CELEZEN 1Tabakswinkel overvallen (foto) 2. Opnieuw aanhouding na kermisrel 3. Zeelandbrug dicht door ongeluk OP THOLEN 1. CU-Kamerlid bezoekt hagelkanon 2. Toekomst supermarkt onzeker 3. SP Tholen eist onderzoek zaken STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto AutoTeam trakteert IWtjjcortinrjjjjanieuw^^ nu €1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voeI je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.NL Wlr leben Autos. 10° 5 voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011 Alleen op voorraadmodellen en niet in combinotie met andere acties. De I 000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bonk/girorekening von de koper, no aflevering/registratie von een nieuwe Opel. Dit oonbod geldl voor nieuwe klontenorders (particulier/K ZM) von 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrotïedatum von 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45