Zeeland PZC Doek valt voor 2nd influenZ Borsele Kleine schreeuwlelijk BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 22 Ha, daar zijn de frietjes! Lijk in vest Huist almanak Vrijdag 19 augustus 2011 Geen pardon Goes: steigers langs kanaal moeten weg Borsele heeft te weinig rolstoelhuizen 21 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SPECTRA Jongerenraad Borsele kiest met Spectra voor nieuw evenement met meerdere muziekstijlen door Frank van Cooten heinkenszand - Het bekende Bor- selse evenement 2nd influenZ houdt na acht jaar op te bestaan. De Jongerenraad Borsele komt met een nieuwe muzikale talenten jacht. Het nieuwe muzikale evene ment Spectra zal zich richten op meerdere muziekgenres. 2Nd in fluenZ richtte zich vooral op rock en metal. Spectra brengt meer va riëteit in de muziekgenres. Er zul len onder meer een Singer/Songwriter avond, een Pop/Rock avond en een Dubstep avond komen. Dubstep ontstond rond 2001 in Engeland. Kenmer kend voor dubstep zijn de baslij- nen en het hoge tempo, rond 140 beats per minuut. De Borsele jongerenraad wil het Zeeuwse muzieklandschap ver nieuwen en diverser maken met Spectra. Spectra is afgeleid van het woord spectrum. Licht dat door een pris ma valt deelt zich op in verschillen de kleuren. Die verschillende kleu ren staan in het geval van Spectra symbool voor de verschillende mu ziekstijlen. Spectra biedt een breder assorti ment aanmuziek dan 2nd in fluenZ. Ingeschreven bands spelen in een voorronde om uiteindelijk in de finale te komen. Voor begin nende aas is dit een gemakkelijke manier om meer naamsbekend heid te krijgen. En ze doen po diumervaring op. Het voordeel en de uitdaging is volgens de jonge renraad de competitie met andere bands in hetzelfde muziekgenre. De eerste Spectra avond is op 21 oktober. Het thema is Pop/Rock. Acts kunnen zich aanmelden op www.jongerenraadborsele.nl. kloetince - De gretige handen konden nau welijks bijgebeend worden door de vier fri tuurpannen die gisteren in de kassen van ho venier Reijerse in Kloetinge zo'n honderd kin deren - en ouders en begeleiders - van frites voorzagen. Lamb-Weston Meijer had vijfhon derd kilo frites en snacks beschikbaar gesteld voor de gratis dorpsmaaltijd die de traditione le verbranding van het huttenbouwhout voor af ging in de Klusdurpse Dagen, de kinderva kantieweek in Kloetinge. De opbrengst van de drankverkoop - frites maken dorstig - nemen de acht Klusdurpse deelnemers aan Alpe d'Hu- Zes mee voor die wieleractie tegen kanker. Vandaag spelen de Kloetingse kinderen nog een spelparcours. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl hulst - In de vest in Hulst, ter hoogte van het park aan de Huls- ternieuwlandweg, is donderdag ochtend het stoffelijk overschot van een man aangetroffen. De poli tie kreeg de melding van passan ten die 'iets' in het water hadden zien liggen. De brandweer ging met een bootje te water en vond het lichaam. Het lijk is in de loop van de ochtend geborgen door de Technische Recherche. Over de identiteit van de man en de doods oorzaak kon de politie gisteren nog geen mededelingen doen. De geboren Yersekenaar is sinds kon vader van een prachtige dochter. Een voorbeeldig kind is het volgens hem. Zo eentje dat de hele nacht slaapt en zelden voor half acht 's och tends haar vader en moeder wakker kraait. Hij kan er met heel veel liefde en trots over vertellen en doet dat ook met enige regelmaat tegenover zijn collega's. Verbaasd keken zijn kantoorgenoten dan ook op toen hij via Twitter aan een collega vroeg of die de 'kleine schreeuwlelijk' zo snel mogelijk van hem over wilde nemen. Wat nu? Trouble in paradise? Dat bleek een te snelle conclusie. De oplossing kwam de volgende dag. Met een zwierig gebaar legde hij de brandweerpieper bij de colle- ga-met-piket op het bureau. „Zo, hier is de kleine schreeuwlelijk. Veel plezier ermee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43