zeeland 125 NS blijven voorlopig met intercity en stoptrein rijden in Zeeland Taxichauffeur Willem Lagace wil na overval gewoon weer gaan werken brieven vrijdag 19 augustus 2011 deel van de open ruimte tussen Cad- zand-Bad en Cadzand-Dorp op. De nieuwe huizen komen niet zo dicht op elkaar te staan als die in de be staande dorpskernen. De meeste (vakantie)huizen liggen op een ruim perceel en bovendien grenst een aantal woningen aan waterpartijen. De meeste bewoners van Bad en Dorp hebben zich neergelegd bij de extra verkeersdrukte die de bouw oplevert. foto Aerolin Photo BV door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Op de Zeeuwse spoor lijn blijven voorlopig een intercity en een stoptrein rijden. Er zouden eigenlijk met ingang van de nieu we dienstregeling, op 11 december, twee intercity's per uur naar Am sterdam gaan rijden die op alle sta tions in Zeeland zouden stoppen. Dit gaat nog niet door, omdat Ne derland en België nog geen over eenstemming hebben over het ge bruik van de hogesnelheidslijn tus sen Breda en Antwerpen. De treinenloop in Zeeland mag niet wijzigen, toch moeten treinrei zigers wel rekening houden met een belangrijke verandering vanaf 11 december. De intercity tussen Vlissingen en Amsterdam rijdt straks niet meer via Schiphol, maar via Haarlem. Dat kost extra reistijd. En wie naar Schiphol wil, moet in het vervolg overstappen, op een gewone NS-trein in Leiden of op de hogesnelheidstrein Fyra in Rotterdam. Voor de laatste geldt een toeslag. De NS verwachten dat in de loop van volgend jaar de hogesnelheids lijn Breda-Antwerpen kan worden bereden. De Beneluxtrein Amster- dam-Roosendaal-Brussel valt dan weg, waarna Zeeland wél kan wor den bediend met twee intercity's per uur die alle acht Zeeuwse sta tions - ook de huidige vier stop treinstations - aandoen. De reistijden van de dienstregeling die in de loop van 2012 zal ingaan, zijn nog niet bekend, evenmin hoe de aansluitingen op het veer Vlissingen-Breskens en de bussen worden. De NS zijn met de provin cie in overleg. De overstaptijden voor het veer worden waarschijn lijk langer. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Bang was hij niet. „Ik wist dat zoiets een keer zou ge beuren. )e hoort het zo vaak. Als je al 27 jaar taxi rijdt, moet het een keer misgaan. Maar ja, met met een pistool in je gezicht?" Willem Lagace (56) uit Westkapel- le is daags nadat hij is overvallen in de Souburgse Hontestraat eigen lijk vrij rustig. Net als op het mo ment zelf zegt hij, woensdagnacht om kwart voor twee. „Ik moest bij een huis een zak bierblikjes afleve ren, die ik had opgehaald bij een restaurant in Middelburg. Het gek ke was dat er twee mannen buiten op me stonden te wachten. Twee donkere mannen. Ik gaf ze hun be stelling, zij gingen weer naar bin nen en ik mijrutaxi in. Ik stopte het geld in mijn portemonnee, leg de die onder mijn stoel en noteer de de rit. Dat moet altijd. Ineens vloog het portier open. 'Snel, je geld!', schreeuwde een man van een jaar of dertig, veertig met don kere huidskleur en een groene jas waarvan de capuchon strak over zijn hoofd was getrokken. 'Ie geld -of ik schiet je dood!"' Gelijk kreeg Willem een paar trap pen. „Ik gaf er één terug, maar zag plotseling dat pistool dichterbij ko men. Zijn vinger zat op de trekker. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 iezersredacteur@pzc.nl Volksgericht Dadelijk schiet ie, dacht ik. Dus ik gaf hem mijn portemonnee. Een kleine tweehonderd euro zat erin. En toen rende hij weg." De dader ging richting Oranje plein. Willem reed een stukje ver der en belde toen de politie. „Die kwam gelijk, met drie wagens. 'Duurt het lang', vroeg ik ze, want ik had nog wat ritten. Gek hè. En dan kom je thuis, ga je pas slapen als het licht is, schrik je van elk ge luidje. Ik hoef op zich niet te wer ken, maar ik denk dat ik het ge woon doe. Ik wil verder." De politie zoekt getuigen. Die kun nen zich melden op 0900-8844 of anoniem via tel.nr. 06-18176703. In de krant van 8 en 9 augustus staan berichten over een fataal on geval op het Molenwater in Middel burg. De politie ging daarbij op zoek naar een automobiliste die mogelijk was doorgereden. Uitein delijk bleek het slachtoffer geval len. De automobiliste is mijn tan te. Ik heb met ongeloof de reacties gelezen. Vaak op niets gebaseerd. Door al deze uitingen, die vaak grenzen aan het onbeschofte, houdt mijn tante een trauma over. Het is al erg genoeg dat er een do delijk slachtoffer is te betreuren. Het kan en mag niet zo zijn dat po litie en 'getuigen' al een oordeel vel len en dit al twitterend in de publi citeit brengen, voordat er ook daad werkelijk bewijs is hoe het is ge gaan. Wij leven jammer genoeg in een maatschappij waarin erg snel met de vinger naar iemand wordt gewezen, maar we denken totaal niet na welke consequenties het voor de persoon in kwestie heeft. Samenvattend past hier slechts: Oordeel niet opdat gij niet veroor deeld worde. J. M. Roelands Piet Mondriaanstraat 32, Enschede Giro 555 Het spreekt vanzelf dat ook ik ge troffen ben door het leed dat de meeste Afrikaanse volkeren mo menteel moeten lijden, als gevolg van twee belangrijke factoren. Ten eerste hebben die volkeren niets ge leerd van hun kolonisten en ten tweede speelt er bij vrijwel alle hul porganisaties een eigenbelang. Daarom heb ik mij voorgenomen om geen euro meer te geven aan organisaties waarvan de managers meer dan 60.000 euro per jaar ont vangen. Ten tweede dienen de, cul turen en structuren eerst zodanig te worden veranderd dat ingeza meld geld terecht komt op de plaat sen waar de werkelijke behoeften liggen. Desnoods opnieuw dwin gend uit te voeren door de oor spronkelijke kolonisten. Overigens zou ik er voor zijn geen euro naar Griekenland of een ander land te sturen met soortgelijke culturen en structuren, als niet samen met het geld capabele interim-bestuurders worden meegestuurd die op de knip passen. Ik heb zelf in de prak tijk ontwikkelingsgeld als sneeuw voor de zon zien verdwijnen, door politiek verkeerde intenties. Eduard C. de Smit Vrijlandstraat 118, Middelburg Speelkooi Het verwondert mij dat meneer Clijsen zo tolerant is geworden. De speelkooi komt natuurlijk niet bij hem in de straat. Ik kan mij nog herinneren, dat hij het een groot probleem vond dat jaarlijks de ha venfeesten in zijn buurt werden ge houden. Hij zei toen: 'Zoveel ge luidsoverlast moest toch niet toe gelaten worden in een woonwijk"! Ik vind het een goed idee om der gelijke speelkooien na 21.00 af te sluiten. Ze zijn bedoeld voor spe lende kinderen en niet voor hang jongeren. T. Weijers Van Hulle Zouteweg 2, Biervliet Collectief vervoer In de krant van zaterdag 13 augus tus stelt de wethouder van Veere, Chris Maas, in een artikel over col lectief vervoer dat er naar draag kracht betaald moet worden. Nivel leren het stokpaardje van de PvdA. Het communistische gedachtegoed is dat sterke schouders de zwaarste lasten moeten dragen. Op een gege ven moment worden deze lasten al lemaal ook eens te zwaar voor de ze schouders. De mensen van de sterke schou ders hebben veel premie aan pen sioen betaald en daardoor minder inkomen genoten dan diegenen van 'na mij de zonvloed', buiten diegenen die er dan ook niets aan konden doen, die moeten gehol pen worden. Daarom stel ik ook dat de bijstandsmoeders met ex-mannen en andersom (het zieli ge praatje van Job Cohen) voor zich zelf moeten kunnen zorgen. J.W. Doets Hof ter Veste 85, Middelburg Uit die stoel Vandaag 16 augustus stonden er een paar mooie artikelen in de krant over de moderne mens en zijn zitgewoonten. Een verade ming wat mij betreft. Eindelijk iets zinnigs, en door bewegingsweten- schappers vorm gegeven. Wie stil zittend door het leven gaat heeft meer kans op hart-en vaatziekten, botontkalking, bepaalde kankers oorten, depressie en suikerziekte dan iemand die veel in beweging is. TNO komt dit najaar met een voorstel voor een norm hoe lang mensen maximaal aaneengesloten stil mogen zitten. Het in beweging komen en blijven voor een beter lijf en een beter brein raakt steeds verder op de achtergrond. Vandaar mijn oproep aan alle commerciële bedrijven die mensen elektrische fietsen, trapliften, scootmobielen, rollators en vooral relax-en anti- stresssfauteuils willen verkopen Stop ermee....stop met die on- zin...en maak liever reclame hoe we zo lang mogelijk echt vitaal kunnen blijven en waarom dat dan wel zo goed is. Niek Knol Verl. Dishoekseweg 2, Koudekerke Dwergsterns Natuurbeheer en wanbeheer, naar aanleiding van de meerkoet die de eieren van de dwergsterns ver slindt in een natuurgebied in West- kapelle. Nog meer wanbeheer: de disteloverlast, de honderden vos sen in Zeeuws-Vlaanderen, de hon derduizenden grauwe ganzen en de eveneens duizenden kauwtjes, met als klap op de vuurpijl, pa en ma meerkoet die de kans krijgen 160 paar dwergsternsnesten onder het oog van de boswachter leeg te roven. Meerkoeten in de winter bij duizenden op het Veersemeer. Dwergsterns met 160 broedparen in Westkapelle, de grootste broed- populatie van West-Europa! Het gaat goed met het natuurgebied, zegt Karei Leeftinck de boswach ter. Gelukkig dat staatsecretaris Ble ker op de rem trapt, want de resul taten in de praktijk zijn bedroe vend. Maar Staatbosbeheer heeft er intussen een zeer interessante waarneming bij, we zien met span ning uit naar de volgende. Nico Boone Molenstraat 42, Hoedekenskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41