Officier eist in zaak Van Elderen jaren cel 241 zeeland Vakantiebox Delta moet beter zorgen voor mensen Biovalue Politie vindt 15 getuigen overval Goes weekenddiensten 3cd's pzc.nl/webwinkel Luxe woonpark krijgt vorm vrijdag 19 augustus 2011 S gaaaga—1nMHMHWgaMaifim imnMBBaMBgawa——HM—WBBZMMWM RECHTBANK Advocaat: SlachtofFer had zwak hart door Emile Calon MIDDELBURG - De drie mannen die op 7 juni 2009 de bodybuilder Wal ter van Elderen in Goes beroofden en gekneveld achterlieten moeten van officier van justitie G. van der Hofstede negen en acht jaar de cel in. De twee Tsjetsjenen (24 en 22) en een Oekraïner (21) uit Antwerpen wilden hem die zondag beroven omdat ze -wisten dat de Bredanaar (56) veel geld in huis had dankzij zijn handel in anabole steroïden, doping en drugs. Hij had verteld dat hij 80.000 euro had. „Walter is dom geweest. Hij had ons dat niet moeten vertellen", hoorde de poli tie twee van de verdachten tegen elkaar vertellen tijdens vervoer in een arrestantenbus. Dat afluiste ren zorgde ervoor dat politie een redelijk idee kreeg wat er die 7e was gebeurd in de woning aan de M.D de Grootstraat. Ook opletten de buurtbewoners vertelden de po litie veel. Volgens de officier werden de drie vergezeld door een vierde man, een Rus, die nog voortvluchtig is. Die kickboxer zou Van Elderen het zwaarst hebben aangepakt nadat deze ontdekte dat zijn bezoek hem wilde beroven. De vier lieten hem gekneveld achter en verdwe nen met duizenden euro's, enkele horloges, telefoons en sleutels. Volgens een van de verdachten leefde Van Elderen nog toen hij het huis aan het begin van de mid dag verliet. Het elfjarige zoontje van de Goese vriendin vond hem wat later dood in de woonkamer. Uit sectie bleek dat de Bredanaar is gestorven door een combinatie van stress, een zwak hart en een lichaam dat zeer verzwakt was door het gebruik van drugs en me dicijnen. Volgens de officier zijn de drie desondanks schuldig aan de dood van de bodybuilder. „Er is en causaal verband tussen de over val en zijn dood." Zijn zoon hield hen dat ook voor tijdens zijn emo tionele slachtofferverklaring. „Had den jullie dat niet gedaan, dan had ik nu nog een vader gehad." Hij wees ook naar zijn zwangere vrien din en stelde dat hun kind geen opa meer zal hebben. De 22-jarige Tsjetsjeense verdach te, die eind december in Litouwen werd aangehouden, legde tegen over de rechtbank een verklaring af wat hij precies had gedaan in de Goese woning. Hij wilde echter niets verklaren over wat zijn kom panen hadden uitgevoerd. „Mijn cultuur staat dat niet toe." Met zijn verklaring gaf hij het OM wel voor het eerst inzicht in wat er gebeurde in de woning omdat de twee andere verdachten daar over zwegen. Hij gaf ook toe dat hij geholpen had de Bredanaar te knevelen waardoor de officier te gen hem de zwaarste straf eiste. De raadslieden M. van der Want en R. van Boom wezen erop dat het plan was om Van Elderen al leen te bestelen. Er waren geen wa pens meegenomen naar Goes. Ook voerde Van Boom aan dat het niet zeker is dat de bodybuilder is gestorven als gevolg van de over val door het viertal. Hij benadruk te dat de Bredanaar een zwak hart had en dat zijn middelengebruik desastreuze gevolgen kon hebben voor het hart. Het heeft heel lang geduurd voor de rechtszaak tegen de verdachten kon worden gevoerd. De oudste Tsjetsjeen zit nu zelfs al 635 dagen in voorarrest. Volgensrechtbank voorzitter is dat feitelijk veel te lang. Uitspraak op 1 september. CADZAND-BAD - De aanleg van het luxe woonpark Noordzee Residence in Cadzand-Bad krijgt vorm: Bebou wing is nog nauwelijks te zien, maar dat de badplaats met 450 woningen fors uitbreidt, is - zeker vanuit de lucht - wel goed waarneembaar. De nieuwe Residence slokt een groot door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta in Middelburg moet met FNV Bondgenoten in overleg om te ko men tot een sociaal plan voor de oud-werknemers van Biovalue. Dat heeft de rechtbank in Middel burg gisteren bepaald. Biodieselfabriek Biovalue was een in Delfzijl gevestigde dochteron derneming van Delta. Het bedrijf ging eind vorig jaar failliet. Daar door kwam de 27 werknemers op straat te staan. Er was geen sociaal plan. FNV Bondgenoten stapte naar de rechter om schadevergoe ding te eisen. Volgens de vakbond 'handelt Delta onrechtmatig door geen sociaal plan op te stellen en door na te laten het overleg met FNV Bondgenoten daarover te her openen'. De 'rechter stelt FNV Bondgenoten in het gelijk en ver oordeelt Delta tot nieuw overleg met FNV Bondgenoten over een sociaal plan. De PvdA-fractie in de Staten wees het provinciebestuur - aandeelhou der van Delta - onlangs nog op het feit dat zij bij Delta moet aandrin gen op een sociaal plan. GOES - Vijftien getuigen hebben zich bij de politie gemeld in ver band met de overval woensdag op de tabakswinkel aan de Voorstad in Goes. De politie heeft gisteroch tend tussen 06.45 en 08.45 uur een passantenonderzoek gehou den in de Voorstad. Driehonderd mensen ontvingen een brief Naar aanleiding van dit onderzoek heb ben zich vijftien getuigen bij de po litie gemeld. Uit dit onderzoek is ook naar voren gekomen dat de twee verdachten, die de politie zoekt, zich mogelijk dinsdag al heb ben opgehouden in de buurt. Zaterdag 20 en zondag 21 augustus 2011 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432,Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezelschapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. X BON Vakantiebox Hierbij bestel ik x 'Vakantiebox' a 9,95* exclusief 2,95 verzendkosten. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werk dagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERS VOORNAAM NAAM OM OV ADRES HUISNUMMER POSTCODE PLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Vakantiebox', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www pzc.nl treft u nadere informatie aan Blijf lekker in de vakantiestemming met de beste zomer- muziek! Op deze 3 cd's vindt u maar liefst 60 heerlijke zomerse num mers voor het hele gezin. Met een cd voor de kids, een cd voor mama en een cd voor papa. O.a. Désenchantée, Viva la Fiësta, Relax, Destination Calabria, Viva la Vida, California Girls. Totale speelduur ruim 3 uur. Adviesprijs €13,99 Lezersprijs €9,95* exclusief verzendkosten categorie/cd's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40