Zeeland PZCUt Raad praat weer over windmolens Kleine schreeuwlelijk SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 22 BESTEMMINGSPLAN Voorstel aangepast, drie in plaats van vier turbines Mobiele site PZC vernieuwd! Lijk in Vest Hulst almanak Het spoor bijster tussen de maïsplanten 'Een schilderij moet in de eerste plaats mensen blij maken' Vrijdag 19 augustus 2011 Jachthaven stelt standvastigheid van B en W op de proef Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het bestemmingsplan voor een windpark bij Zierikzee is aangepast. Er komen op aangeven van de gemeenteraad drie in plaats de gevraagde vier windmo lens op de Gouweveerse Zeedijk. De molen die het dichtst bij de Weg naar de Val was gepland, komt te vervallen. Binnenkort velt de gemeenteraad een definitief oordeel over het bestemmings plan. „Met drie windmolens in de plaats van de gevraagde vier kunnen wij ook wel uit de voeten", zegt David Mol, namens de initiatiefnemers van windpark Zierikzee. „Dan is het plan nog steeds levensvatbaar. We hebben uiteindelijk ook bijna een kwart minder te investeren." Als de voortekenen zich niet be driegen, zal het bestemmingsplan met een ruime meerderheid wor den aangenomen. Maar - zoals de geschiedenis van het windpark Zie rikzee laat zien - niets in dit dos sier is een zekerheid voordat alle procedures zijn afgerond. Want, de overgrote meerderheid van de raad stemde in juni wel in met het terugbrengen van het aan tal windmolens, maar of dezelfde meerderheid het uiteindelijke voor stel zal steunen is nog de vraag. Mede-initiatiefnemer van aanpas sing van het plan - het CDA - twij felt nog. „De angel is er dan wel uit, maar ik vind het nog steeds be zwaarlijk dat er geen onderzoek is gedaan naar de mogelijkheid om de windmolens te bouwen op de Krammersluizen", zegt fractievoor zitter Bea Flach. „Ik wil eerst alles nog eens op een rijtje zetten voor ik een beslissing neem." Dat haar fractie mede aan de wieg stond van het bereikte compromis weegt wel zwaar mee, maar is niet door slaggevend. Windpark Zierikzee is al zestien jaar bezig om een windmolens op Schouwen-Duiveland te bouwen. De gemeente wilde daaraan mee werken. Niet alleen de verschillen de colleges van B en W, maar ook de opeenvolgende gemeenteraden en provincie hebben lange tijd po sitieve signalen afgegeven. Op het laatst kantelde de stemming. Niet in het minst omdat er vanuit de bevolking -veel bezwaar is ge maakt. Er zijn 403 zienswijzen in gediend. Daarvan waren 127 inge vulde coupons uit een advertentie in de krant, 258 mensen hebben een flyer ingevuld die is uitgedeeld in Zierikzee en 18 zienswijzen zijn op een andere manier ingediend. NMMHMMMMI Tip? redactie@pzc.nl HULST - In de vest in Hulst, ter hoogte van het park aan de Hul- stemieuwlandweg, is donderdag morgen het stoffelijk overschot van een man aangetroffen. De poli tie kreeg de melding van passan ten die 'iets' in het water hadden zien liggen. De brandweer ging met een bootje te water en vond het lichaam. Het lijk is in de loop van de ochtend geborgen door de Technische Recherche. Over de identiteit van de man en de doods oorzaak kon de politie gisteren nog geen mededelingen doen. De geboren Yersekenaar is sinds kort vader van een prachtige dochter. Een voorbeeldig kind is het volgens hem. Zo eentje dat de hele nacht slaapt en zelden voor half acht 's och tends haar vader en moeder wakker kraait. Hij kan er met heel veel liefde en trots over vertellen en doet dat ook met enige regelmaat tegenover zijn collega's. Verbaasd keken zijn kantoorgenoten dan ook op toen hij via Twitter aan een collega vroeg of die de 'kleine schreeuwlelijk' zo snel mogelijk van hem over wilde nemen. Wat nu? Trouble in paradise? Dat bleek een te snelle conclusie. De oplossing kwam de volgende dag. Met een zwierig gebaar legde hij de brandweerpieper bij de colle- ga-met-piket op het bureau. „Zo, hier is de kleine schreeuwlelijk. Veel plezier ermee." NIEUWERKERK - Door het 7000 vierkante me- loopt een pad van twee kilometer. De kunst is dat voor 3,50 euro eens proberen. Camping, wordt het nioelijker de uitgang te vinden. Dit ter grote maïsveld bij theetuin De Stokroos de uitgang te vinden. Bezoekers van tuin of tuin en maïsdooihof zijn nevenactiviteiten van seizoen hebben al tweehonderd mensen rond- aan de Krabbenhoekseweg bij Nieuwerkerk camping van de familie Slootmaker mogen het agrarisch bedrijf. Naarmate de maïs groeit gedwaald op het landje, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37