profetisch'
televisie 135
'In het begin was de televisie iets bijzonders, een soort huisbiocoop'
Philip Freriks over de beginjaren van de Nederlandse televisie
vrijdag 19 augustus 2011
07:15 Een hieuw huis in
60 minuten 08:10 Tom
my Teleshopping 13:15
Who's the boss? 13:45
Trauma centrum 14:15
Heartbeat 15:15 Diag-
nosis murder 16:10 Lit
tle house on the prairie
17:10 Een nieuw huis in
60 minuten
08:30 RTL Z Voorbeurs
09:00 RTL Z Nieuws
10:20 Aid or trade
10:40 RTL Z Nieuws
12:20 Tulpenrallye
12:40 RTL Z Nieuws
13:20 Special: De kij
ker aan zet 13:40 RTL
Z Nieuws 14:20 Studio
E&W 14:40 Special:
De kijker aan zet 15:00
RTL Z Nieuws 15:30 RTL
Z opening Wallstreet
15:35 Special: De kij
ker aan zet 15:50 RTL
Z opening Wallstreet
16:00 RTL Z Nieuws
16:20 Special: De kij
ker aan zet 16:40 RTL Z
Nieuws
06:31 RTL Telekids: Fa
beltjeskrant, Uki, Brand
weerman Sam, Chug-
gington, Bibaboerderij,
Eftelingtv: De Schat
kamer, Burgers' Zoo en
Waarom, Ernst, Bobbie
en de rest, Chuggington,
De Koala Broertjes, Elias,
Chuggington, Alice ach
ter de schermen, Uki, Fa
beltjeskrant 09:30 Te-
leshop 8: Tel sell 12:15
Eftelingtv: De Schat
kamer 13:15 Teleshop
8: Tel sell 17:15 Oprah
Winfrey show
07:00 Disney feest
07:30 Living with Fran
07:55 Tommy Teleshop
ping 09:00 Ready stea
dy cook 09:55 Tom
my Teleshopping 10:55
Astro TV 12:55 Tom
my Teleshopping 14:05
Disney feest 14:40 Mas-
terChef Australia 15:45
According to Jim 16:15
Friends 16:45 Caroline
in the city 17:10,17:40
Will Grace
06:01 Disney XD:Ama-
zing spiez, Super hero
squad show, Pokemon 2?
Galactic Battle, Phine-
as Ferb, Rescue Ran
gers, Zack Cody, Zeke
Luther, Phineas
Ferb, Kick Buttowski, Re
cess, Zack Cody, To
tally spies, Phineas
Ferb, Zack Cody, Kick
Buttowski, Oscar's Oa
sis, Disney's The empe
ror's new school, Total
ly spies, Kim Possible,
Stitch!, Disney's Ameri
can dragon: Jake Long,
Pokemon Sinnoh League
Victors, Ducktales, Os
car oasis, Phineas Ferb,
Zack Cody, Oscar oa
sis, Zeke Luther
18:05 De grote verbou- 18:00 The A-Team, Ac- 18:10 The bold and the 18:05 Living with Fran, 18:00 Veronica's fun-
wing, Realitypro- tieserie beautiful, Soap- Comedy niest videos, Amu-
gramma serie 18:35 MasterChef Au- sement
18:40 Dr. Phil, Talkshow stralia, Kookwed- 18:15 My wife and kids,
strijd Comedy
18:40 According to Jim,
Comedy
19:00 Hart van Neder- 19:00 Beach patrol, Re- 19:30 Hoe schoon is 19:35 Extreme home 19:05 Two and a half
land ality jouw huis?, Reality- makeover men. Comedy
19:20 Shownieuws programma 19:30 That 70's Show,
Comedy
I Burgers' Zoo:
20:00 Operation repo:
20:00 Bevallingsverha
20:30 Law Order:
20:00 The big bang the
Drukte in de die;
Payback time!
len, Reality
Special Victims
ory, Comedy
rentuin (h), Do-
20:05 Lucky Day trek-
20:30 Bowling for Co
Unit, Dramaserie
20:30 Top Gear Austra
cusoap
king
lumbine, Docu
lia, Autoprogramma
I The Librarian:
20:10 Operation repo:
mentaire
Quest for the
Payback time!
Spear, Avontu
20:30 Voetbal Interna
renfilm
tional
21:25 Criminal intent, 21:35 Top Gear, Automa-
Dramaserie gazine
22:30 Hart van Neder- 22:00 Jupiler League, Sa-
land menvatting
22:55 Piets weerbericht
22:20 Without a trace, 22:45 Wegmisbrui-
Misdaadserie kers!, Verkeerspro-
gramma
23:00 Shownieuws 23:00 Sexcetera.Verbor- 23:00 As the world
23:25 Word ik rijk?, Real- gen camera-pro- turns, Soap
life-documentaire gramma 23:50 The young and
23:55 The adventures of the restless, Soap-
Pluto Nash, Komi- serie
sche sf-film
23:20 Cold case, Detecti- 23:45 Het zwarte goud:
veserie Olieboren in
Texas, Reality
01:25 Nachtmagazine 00:05 RTL Poker: The 00:46 Sneak preview 00:10 Eli Stone
big game 02:00 Meiden 01:05 Without a trace
01:00 RTL Poker: Euro- 04:30 Chat TV (h)
pean Poker Tour - 05:30 Veilig scan 02:00 Extreme home
Barcelona makeover (h)
02:01 Sneks 02:50 Astro TV
03:00 Stoute meiden TV 03:20 Eli Stone (h)
01:30 Nachtprogram
mering: Nacht
club live
04:30 Hart van Neder
land (late editie)
de Graaf op, waarin in 1984 tij
dens een discussie over het militai
re bewind in Suriname gevochten
werd en twee schoten werden ge
lost. „Die beelden zijn de hele we
reld overgegaan. Sommige frag
menten zijn zelfs profetisch, zoals
die met de typetjes Jacobse 8c Van
Es van Van Kooten 8c De Bie. Het
is heel interessant met de kennis
van nu te zien hoe zij de multicul
turele samenleving toen behandel
den.
„Voor mezelf, dat zal u niet verba
zen, zitten de meest spraakmaken
de fragmenten in de actualiteit.
Dan verwijs ik naar '11 september',
straks tien jaar geleden, en naar de
tsunami in Azië. Die leverden on
gelooflijke nieuwsbeelden op."
Vierkante ogen.
Nederland 2, 10.00 uur.
CO
10
O
O
NJ
NJ
O
O
NJ
NJ
NJ
W
n
Philip Freriks: „Als er geen televisie in de buurt is, raken mensen op vakan
tie lichtelijk ontregeld." foto CPD/VPRO
OVERIGE
Omroep Zeeland
18:00 Zeeland nu 18:25 Weer
18:30Trugkieke 18:40 Mini-
Doe 18:45 RegioNed 18:55
Zeeland in vogelvlucht 19:00
Herhalingen
BUITENLAND
09:00 Zomerbeelden 12:35 De
premiejagers 13:00 Het jour
naal 13:25 Het weer 13:30
1000 Zonnen 13:50 Thuis
14:15 Meerkat manor 14:40
Maigret 16:15 National Geo
graphic 17:05 Clips 17:35 Bu
ren 18:00 Het journaal 18:10
Masterchef 19:00 Het journaal
19:30 1000 Zonnen 19:50 Het
weer 19:55 De premiejagers
20:25 The Shawshank redemp
tion 22:40 Het journaal laat
23:01 KENO-uitslagen 23:02
EuroMillions 23:05 Het weer
23:10 The rainmaker
07:05 Dobus 07:10 Mickey
Mouse clubhuis 07:35 Angelina
ballerina 07:50 Kaatjes trala-
laatjes 08:00 Piet Piraat Won-
derwaterwereld 08:05 Pippi
Langkous 08:30 Jes Clips 08:35
Kratts in het wild 09:00 Erik of
het kleine insectenboek 10:30
De Smurfen 10:55 De avontu
ren van Bibi Tina 11:20 Mama
MirabeJIe 11:35 Sprookjes
boom 11:40 Disney's Alladin
12:02 Jes Clips 12:05 De mys
teries van Alfred Hedgehog
12:15 Disney's Lilo Stitch
12:40 Disney's Kim Possible
13:00 Disney's Phineas and
Ferb 13:10 The Daltons 13:20
Rudi het racevarken 13:45 Sta-
fari 14:00 Amika 14:45 Lazy-
town 15:10 Opa op zak 15:25
De Smurfen 15:50 Tupu 16:15
Samson en Gert 16:40 De on
gelofelijke avonturen van Kika
Bob 16:55 Disney's Legende
van Tarzan 17:20 JES ID-Kits
17:25 Mega Mindy 17:50 De
pretroulette 18:15 Doe de
wrap 18:30 Jes Clips 18:35 Loc-
kie Leonard 19:00 De dodelijk
ste 6019:30 Life with Derek
19:52 CANVAS 20:00 Terzake
20:45 Canvascrack 21:20 Des
perate housewives 22:00 Pu
shing daisies 22:45
L'emmerdeur
07:00 Breakfast 10:15 Heir
hunters 11:00 Homes under
the hammer 12:00 Wreck or
ready? 12:30 Cash in the attic
13:15 Bargain hunt 14:00 BBC
News at one 14:30 Regionaal
nieuws en weerbericht 14:45
Doctors 15:15 Escape to the
country 16:00 BBC News 16:05
Sorry, I've got no head 16:30
The Sparticle mystery 17:00
Dick Dom go wild 17:30 Fee
fi fo yum 17:55 Diddy Dick and
Dom 18:00 Newsround 18:15
Pointless 19:00 BBC News
19:30 Regionaal nieuws en
weerbericht 20:00 The One
show 20:30 Fake Britain 20:57
BBC News 21:00 EastEnders
21:30 A question of sport
22:00 My family 22:30 Miranda
23:00 BBC News 23:25 Region
aal nieuws en weerbericht
23:32 Weerbericht 23:35 John
Bishop's Britain
07:00 Little red tractor 07:10
Dipdap 07:15 Pinky Dinky Doo
07:30 Tinga tinga tales 07:45
Octonauts 08:00 Roar 08:25
Leon 08:30 Jungle book 08:40
Deadly art 08:55 Newsround
09:00 Copycats 09:30 Lazy-
Town 09:55 Bob the builder:
Project build it 10:05 The Koala
brothers 10:15 Driver Dan's
story train 10:30 Chuggington
10:35 Raa Raa the noisy lion
10:45 Kerwhizz 11:05 Gig-
glebiz 11:20 ZingZillas 11:45
Waybuloo 12:05 In the night
garden 12:35 Coast 12:45 Fare
well my lovely 14:15 Diagnosis
murder 15:00 Wanted down
under 16:00 The weakest link
16:45 The hairy bikers' food
tour of Britain 17:30 Flog it!
18:15 Put your money where
your mouth is 19:00 Eggheads
19:30 Celebrity eggheads
20:00 South Africa walks 20:30
The bear family and mè 21:30
Gardeners' world 22:00 India
on four wheels 23:00 The Rob
Brydon show 23:30 Newsnight
09:00 Tagesschau 09:05 Rote
Rosen 09:55 ARD-Wetterschau
10:00 Tagesschau 10:03 Brisant
10:25 Wenn wir alle Engel wa
ren 1 2:00 Tagesschau 12:15
ARD-Buffet 13:00 ARD-Mit-
tagsmagazin 14:00 Tagesschau
14:10 Rote Rosen 15:00 Tages
schau 15:10 Sturm der Liebe
16:00 Tagesschau 16:10 See-
hund, Puma Co. 17:00 Tages
schau 17:15 Brisant 18:00 Ver-
botene Liebe 18:50 Das Duell
im Ersten 19:45 Wissen vor 8
19:50 Das Wetter im Ersten
19:55 Börse im Ersten 20:00
Tagesschau 20:15 Lindburgs
Fall 21:45 Tatort: Borowski und
die Sterne 23:15 Tagesthemen
23:28 Das Wetter im Ersten
23:30 Bloch: Der Kinderfreund
09:00 Tagesschau 09:05 Voile
Kanne - Service taglich 10:30
Die Arzte 11:15 Tierisch Kölsch
12:00 Tagesschau 12:15 dreh-
scheibe Deutschland 13:00
ARD-Mittagsmagazin 14:00
heute - in Deutschland 14:15
Die Küchenschlacht 15:00 heu
te 15:05 Topfgeldjager 16:00
heute - in Europa 16:15 Herz-
flimmern - Die Klinik am See
17:00 heute - Wetter 17:15
hallo deutschland 17:45 Leute
heute 18:05 SOKO Wien 19:00
heute 19:20 Wetter 19:25 Der
Landarzt 20:15 Ein Fall fürzwei
21:15 SOKO Leipzig 22:00
heute-journal 22:27 Wetter
22:30 Der letzte Zeuge 23:15
aspekte 23:45 Lanz kocht
Duitsland 3 WDR
07:20 Planet Wissen: Kriegskin-
der - Wenn die Erinnerung zu-
rückkehrt 08:20 Herzen in
Flammen 10:00 Lokalzeit 10:30
Aktuelle Stunde 11:10 Elefant,
Tiger Co. 12:00 Leopard,
SeebarSr Co. 12:45 WDR aktu-
ell 13:00 Servicezeit 13:30 In
aller Freundschaft 14:15 Men-
schen hautnah 15:00 Planet
Wissen: Islam in Deutschland -
Deutscher Islam? 16:00 WDR
aktuell 16:15 daheim unter-
wegs 18:00 Lokalzeit 18:05
hier und heute 18:20 Service
zeit: Essen ScTrinken - Kochen
mit Martina und Moritz 18:50
Aktuelle Stunde 19:30 Lokal
zeit 20:00 Tagesschau 20:15
Wir sind NRW: Die Kölner
Bucht 21:00 Stratmann wan-
dert 21:45 Kölner Treff 23:10
WDR aktuell 23:15 WDR-dok:
Duelle - Elizabeth Taylor gegen
Richard Burton
Discovery
07:40 Street customs 2008: Es
calade Smart car 08:30
Wheeler dealers: Jensen Inter
ceptor 09:25 American chop
per: Chesapeake energy bike
10:20 Survivorman: Deep
woods 11:15 Fifth gear 12:10
Mean machines: The transat
lantic challenge - Sports cars
'12:35 Stephen Hawking's uni
verse: Time travel 13:30 X-Ma-
chines: Typhoon, Claw, Spider
14:25 How do they do it?:
Smooth as marble/Hot stuff/
Umbrellas 14:55 How do they
do it?: Tales from the black
stuff/Silk/ln the can 15:20 Engi
neering volcanoes 16:15 Build
ing the biggest: Great roller-
coaster race 17:10 Mighty
ships: Inside the Queen Mary II
18:05 Mythbusters: Hinden
burg mystery 19:05 Dirty jobs:
Blueberry connoisseur 20:00
Impossible city 21:00 Treasure
quest: The Merchant Royal
22:00 HMS Ark Royal 23:00
Battle machine bros
National Geographic
07:00 Earth investigated: 21st
century submarines 08:00 Big,
bigger, biggest: Cargo plane
09:00 Bite me with Dr Mike
Leahy: Vietnam 10:00 Megafac-
tories: Rolls Royce 11:00
Megastructures: Shanghai su
per tower 12:00 Mystery 360:
UFOs 13:00 Earth investigated:
Saved by the sun...? 14:00 An
cient megastructures: Istanbul's
Hagia Sophia 15:00 Air crash in
vestigation: Cold case 16:00
Bite me with Dr Mike Leahy:
Mexico 17:00 Megastructures:
Shanghai super tower 18:00
Megastructures: Skyscraper in
the round 19:00 The dog whis
perer: Bella Big Boy, and Gra
de 20:00 Air crash investiga
tion: Cargo conspiracy 21:00
The dog whisperer: Neco and
Yona, Justice 22:00 The dog
whisperer: Made in Japan,
Lawnmower licker 23:00 The
dog whisperer: Neco and Yona,
Justice
Animal Planet
07:40 Breed all about it: West
Highland white terrier 08:10
Must love cats 09:05 Cats 101
Manx, Burmese Siberian, Rus-
sian Blue, Cornish Rex, Singapu-
ra 10:00 Michaela's animal road
trip 10:55 Meerkat manor: The
enemy within 11:20 Wildlife
SOS 11:50 E-vets: The interns -
The road less travelled 12:15 E-
vets: The interns - The special
ist's edge 12:45 Animal cops
Houston 13:40 Animal pre
cinct: Helping hands 14:30
RSPCA: Have you got what it
takes? 15:00 The really wild
show 15:30 Animal Planet's
most outrageous: Seaworld
16:20 Cats of claw hill: If looks
could kill 17:10 Breed all about
it: Pomeranian 17:35 Orangu
tan island: Chain reaction 18:00
DC Cupcakes: Shoe-in 18:30
What not to wear 19:30 Snog,
marry, avoid? 20:00 Rich bride,
poor bride: I speak for him
21:00 Unfaithful 22:00 The real
life Thumbelina: My shocking
story 22:55 Hookers: Saved on
the strip - Audrey 23:50 Deadly
women: Mothers who kill
06:25 Roary the racing car
06:35 Dora the explorer 07:00
Spohgebob Squarepants 07:25
Big time rush 07:50 Fairly odd
parents 08:40 The penguins of
Madagascar 09:30 Fairly odd
parents 10:15 Spongebob
Squarepants 11:00 Ned's De
classified 11:40 iCarly 12:25
Wingin' it! 13:15 Big time rush
14:00 Victorious 14:45 Johnny
test 15:30 Riens planeet 15:55
Fairly odd parents 16:20 T.U.F.F.
Puppy 16:45 Spongebob Squa
repants 17:10 Big time rush
17:35 iCarly 18:00 The pen
guins of Madagascar 18:20
Summer in Transylvania 18:45
Big time rush 19:10 T.U.F.F.
Puppy 19:25 Wingin' it! 19:50
iCarly 20:15 Spongebob Squa
repants 20:35 Avatar 21:00
Drake Josh 21:25 iCarly
21:50 Alex FM 22:15 Zoey 101
22:45 The troop 23:10 Saved
by the bell 23:35 Big time rush
00:00 True Jackson 00:25 Dra
ke Josh
08:00 TMF Hits 13:00 TMF Su-
perchart Non-stop 15:00 TMF
Hits
09:00 3 from 1 10:00 Fantastic
Music Videos 11:00 Top 11 at
11 12:00 The Supercharts
12:40 Summer Hosted Music
Countdown 13:25 Brand new
chart 14:20 Brooke knows best
14:45 MTV Was Here 15:10
Moneymakers 15:35 The family
crews 16:00 My super sweet 16
16:25 Made 17:20 My super
sweet worldclass 17:45 The
hills: Rescored 18:10 Paris Hil
ton's British best friend 19:05
My life as Liz 19:35 When I was
17: Best of 20:00 Jersey shore
20:55 MTV World stage: 200
Queen Wembley Stadium, Lon
don 1986 21:45 Skins 22:35
MTV Was Here 23:00 The X-Ef-
fect 23:25 The Dudesons in
America
06:30 Télématin 08:00 Cana
dees nieuws 08:30 Cöté jardin
09:00 Flash 09:05 TïVi5monde
10:00 Flash 10:05 Le plus grand
musée du monde 10:35 Nee
plus ultra 11:00 Miss Météo
11:30 Plus belle la vie 12:00
Flash 12:05 Le bbq de Louis
12:30 J'ai vu changer la terre
13:30 Belgisch nieuws 14:05 En
marge des jours 15:50 Flash
16:00 Nieuws 16:30 Questions
pour un champion 17:00 Flash
17:05 Dïner a la ferme 18:00
Nieuws 18:20 L'invité 18:35 En-
voyé spécial 20:30 Frans nieuws
21:00 Fortier 22:35 Des ca
mions et des hommes 23:00
Nieuws 23:10 Zwitsers nieuws
23:35 Afrikaans nieuws 23:50
Au siècle de Maupassant,
contes et nouvelles du XlXe
Eurosport
08:30 WATTS 09:00 Voetbal
11:15 Kanovaren 13:45 Voetbal
16:00 Kanovaren 17:30 Tennis
21:00 Boksen 23:00 Sterkste
man
07:00 World report 09:00
World sport 09:30 Best of
BackStory 10:00 World busi
ness today 10:45 CNN Market
place Middle East 11:00 World
one 12:00 World sport 12:30
Best of BackStory 13:00 Piers
Morgan tonight 14:00 News
stream 15:00 World business
today 16:00 International desk
17:00 The brief 17:30 World
sport 18:00 World report
18:45 CNN Marketplace Mid
dle East 19:00 International
desk 19:30 Talk Asia 20:00
Quest means business 20:45
CNN marketplace Africa 21:00
Piers Morgan tonight 22:00
Connect the world 23:00 Back
Story 23:30 World sport