iakt erin bij Gertjan Verbeek sport 127 /olwassen in de Bundesliga PSV niet verder dan gelijkspel Blamage Schalke 04 Engeland-Nederland wellicht op 29 februari Ladagnous wint rit, Leukemans blijft leider Ook Fulham wil Ruiz graag hebben Fer legt zich neer bij mislopen transfer vrijdag 19 augustus 2011 42 AZ slaagde er voor de twaalfde keer op rij niet in een uitwedstrijd Voor Schalke 04, afgelopen seizoen nog halvefinalist in de Champions Lea gue, dreigt het een bijzonder kort Europees seizoen te worden. De Duitse be kerwinnaar ging in de eerste confrontatie met HJK Helsinki in de laatste voorronde van de Europa League pijnlijk onderuit: 2-0. Trainer Adrie Koster boekte met Club Brugge een doelpuntrijk gelijkspel tegen Zestafoni (3-3). AZ-speler Rasmus Elm duelleert met Michael Barrantes (twee keer trefzeker) van Aalesund. was de schwung kwijt, terwijl AZ eindelijk af en toe de bal even in de ploeg wist te houden. Veel kan sen leverde dat echter niet op. Waardoor de ene oprisping van AaFK in de tweede helft AZ fataal werd. „Normaal gesproken spelen we thuis beter. Maar dat is nu geen ga rantie", besloot Verheek. „Aales- unds zal er nu nog in geloven en zal ook in Alkmaar -zijn kansen krijgen." Aanvoerder Niklas Moisander van AZ is heilig overtuigd van een goe- foto Ed van de Pol de afloop. „Thuis gaan we het af maken, daar vertrouw ik op. We hebben een beter elftal dan zij", verklaarde de Fin gisteren op de website van de Alkmaarders. RIED - PSV moet volgende week voor eigen publiek nog vol aan de bak om de groepsfase van de Euro pa League te bereiken. De ploeg van trainer Fred Rutten kwam gis teren in Oostenrijk niet verder dan 0-0 tegen het bescheiden SV Ried. Net als in de competitiewedstrij den tegen AZ en RKC Waalwijk maakten de Eindhovenaren wei nig indruk. De ploeg van Rutten domineerde weliswaar een groot deel van de eerste helft, maar zakte na rust ver weg. PSV bleek niet in staat de hek kensluiter van de Oostenrijkse competitie stuk te spelen. De Eind hovenaren hadden wel de pech dat de arbitrage vroeg in de wed strijd een glaszuiver doelpunt af keurde. Ola Toivonen werd ten on rechte teruggefloten voor buiten spel. PSV was het meest in balbezit, maar moest steeds waakzaam zijn voor de counters van Ried. De Oostenrijkse spits Markus Hamme rer zette doelman Andreas Isaks- son al in de eerste minuut aan het werk. De beste kansen waren daar na voor PSV. Kevin Strootman had de bal in de dertiende minuut na een vlotte aanval voor het in koppen, maar hij stuitte op doel man Thomas Gebauer. Rutten bracht aan het begin van de tweede helft Abel Tamata in de ploeg voor Stanislav Manolev en moest kort daarna de geblesseerd geraakte Dries Mertens wisselen voor Zakaria Labyad. Het kwam het spel van PSV niet ten goede. Afgezien van een schot voorlangs van rechtsback Tamata werden de Brabanders nauwelijks meer ge vaarlijk. Isaksson onderscheidde zich een kwartier voor tijd nog maals door na een fout van Marce- lo de doorgebroken Nacho Casano va te stuiten. Robbert Kemperman dan alvast opgeleverd. Kemperman I heeft meer dan eens moeten uitleg- I gen waarom hij die stap maakte na HC Den Bosch te zijn ontgroeid. De Nijmegenaar koos niet voor Bloemendaal of Amsterdam, maar tekende voor twee seizoenen bij Rot-Weiss Köln. Hij is de enige Ne derlander in de Bundesliga. „Ik vond het belangrijk om mijn studie Marketing en Communicatie aan EF| het Johan Cruyff College in Nijme gen af te kunnen ronden. Dat had ik best naar Amsterdam kunnen la ten overzetten, maar ik heb nog geen behoefte om het westen op te zoeken. Daar is de opleiding ook massaler, dit past me beter." Kemperman had een appartement je in Keulen, maar reed vanwege de studie vaak terug naar Nijmegen. Hij wilde zijn diploma voor de Olympische Spelen op zak hebben, maar deed er liefst een jaar korter over. Komend seizoen kan hij zich nóg meer richten op de sport Maar wel weer in de betrekkelijke anonimiteit van de Duitse-com petitie. „Natuurlijk heb ik er bij stil gestaan dat je uit beeld kan raken als je niet in Nederland speelt Ik heb het voorgelegd aan de bonds coach en als ik kon laten vastleggen dat Oranje mijn eerste prioriteit zou krijgen, juichte hij mijn keuze toe." De Bundesliga redt het volgens Kemperman qua niveau niet bij de hoofdklasse. „Bij de meeste spelers komt werk of studie op één en de sport op twee. Dat is in Nederland andersom en ik wist dat van tevo ren ook niet. Maar verdedigen kun nen ze allemaal, dat nemen ze mee uit het zaalhockey. Er wordt vrijwel uitsluitend in de mandekking ver dedigd. Vooral op dat vlak heb ik veel geleerd, je komt echt niet zo maar je tegenstander voorbij. En ze zijn fysiek ook sterker." Hij vindt het dan ook 'heel goed' om er nog een jaar te hockeyen. „Het afgelopen seizoen verliep voor ons teleurstellend." Titelkandi daat Köln werd in de halve finale van de play-offs uitgeschakeld en miste ook een ticket voor de Euro Hockey League. „Voor mij was het eerste jaar ontdekken. Ik heb op meerdere posities gespeeld. Vol gend seizoen krijgen we een nieu we coach, Stefan Kermas. Dat is de assistent van de Duitse bondscoach Weise. Dan gaan de internationals natuurlijk volle bak en gaat het ni veau omhoog. Ik wil nu doorsto ten, deel uitmaken van dat succes. Het wordt een pittig jaar zo rich ting de Olympische Spelen." Eerst het EK, ook in Duitsland dus. Met Kemperman in een betrekke lijk nieuwe rol, die van mid-mid. „Aanvallend, verdedigend, sturend en dus veel verantwoordelijkheid. Een uitdaging voor mij. En einde lijk weer een toernooi dat ertoe doet." LAUSANNE De Engelse voetbalbond FA bekijkt de mogelijkheden om dé afgelaste oefeninterland tegen het Neder lands elftal eind februari in te ha len. Het duel moest eerder deze maand worden geschrapt vanwege de rellen in Londen. De veiligheid van de fans en spelers kon niet worden gegarandeerd. De datum 29 februari 2012 is gere serveerd voor interlands en is het eerst mogelijke moment om het duel opnieuw te plannen. SAI NT-YRI EIX-LA PERCHE De Franse wielrenner Matthieu La dagnous heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van de Limou sin oj) zijn naam gebracht. De cou reur van FDJ toonde zich na 181 ki lometer de sterkste in een massas print. De Belg Björn Leukemans van de Nederlandse ploeg Vacansoleil- DCM behield de leiding in het alge meen klassement. Zijn Yersekse ploeggenoot Johnny Hoogerland werd 36e en staat nu 28e op 31 seconden. LONDEN Fulham heeft zich gevoegd in het rijtje van clubs dat interesse heeft in Bryan Ruiz. Dat heeft de Engelse club gisteren laten weten. Voorals nog is het bedrag dat de Londena- ren voor de aanvaller van FC Twen te over hebben volgens de club te laag. FC Twente liet eerder weten te wil len meewerken aan een transfer van de international uit Costa Rica. De vraagprijs ligt naar verluidt in de buurt van 15 miljoen euro. ROTTERDAM Leroy Fer heeft een transfer naar FC Twente uit zijn hoofd gezet. Dat zei de middenvelder gisteren op de website van zijn zaakwaarne mers van Sport Promotion. „Nu fo cus ik me op Feyenoord." Fer besprak de situatie met zijn ma nager Rob Jansen. „Als Feyenoord niet wil meewerken, dan is dat zo. FC Twente heeft een onvoorstel baar hoog bedrag geboden voor een speler met een contract van één jaar. Maar op een gegeven mo ment houdt het op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27