4w EXTRA VAKANTIEGELD! De voorzitter in het oude Balkengat zeeland 23 berco Coen Minderhoud grijpt de dubbel op ringrijkampioenschap défilé, drakenboten en veel muziek Pop op het strand ringrijden extra koopjesdagen bij DOMBURG - Strandpaviljoen Noord- duine in Domburg heeft zondag vier bandjes over de vloer in het kader van de Pop aan Zee zomer- tour, van Poppuntzeeland en de Zeeuwse poppodia. Het gaat om Awkward I, Houses, Capital Senti mental en Fair OHS. Het program ma duurt van 16.00 tot 22.00 uur. Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl mII'mi] j:«H4ZIÊN /TXAutoTeam 7 Z-JC-A voel je vrij I Muimj Onderdeel voo de Aotomofionv Groep "A. Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.NL Wir leben Autos. 10°o voordeel geldig met registralie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en met in combinatie met ondere acties. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B V uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper, na aflevering/registratie von een nieuwe Opel Dit aanbod geldt voor nieuwe klantenorders (paiticulier/KZM) van 1 juli t/m 30september 2011 met een uiterlijke kentekenregisiroliedatum van 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen'voor behouden. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto nu 1.000,- cash retour op uw rekening. door Rian Janse STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl eL. vrijdag 19 augustus 2011 Nostalgisch beeld van het Balkengat achter de Kinderdijk in Middelburg uit de beginjaren van watersportvereni ging Arne. foto archief WV Arne Middelburg de grootste watersportverenigin gen van ons land en heeft ook nog eens twee havens: in Middelburg en aan het Veerse Meer (Oostwate ring) met respectievelijk 250 en 360 boxen in de verhuur. Daar naast is er nog 't Strandje aan het Veerse Meer met 400 plaatsen voor open bootjes, met vier trailer- hellingen. Jaarlijks bezoeken 10.000 passanten de Middelburgse haven. Daar ligt clubhuis De Ke mel. In Veere is het tweede club huis De Roergangershut. Aan Oost watering zijn tevens de onder- houdsfaciliteiten van de vereni ging ondergebracht Er is ook ruimte om te kamperen. Het jubileumprogramma begint met een Vlootschouw. De schepen passeren vanaf 12.50 uur het Admi raalsschip. Vanaf dat schip worden de festiviteiten om 14 uur officieel geopend. De drakenbootraces, er zijn inmiddels twaalf teams, begin nen om 14.15 uur. Voor kinderen is er vanaf 14.00 uur een program ma in de Roergangershut. Alleen voor leden is er een feest avond met een optreden van Jam-Pact en een uitgebreid buffet in de feesttent. De tent heeft ruim te voor 500 mensen en is inmid dels al helemaal 'volgeboekt'. Het programma in de Roergangers hut is voor iedereen toegankelijk. Daar treedt vanaf 15.45 de Petklep- band op en vanaf 20.10 uur speelt de band De Zilte Krukel. MIDDELBURG - Afgelopen donder dag vond in Middelburg het Zeeuws Kampioenschap Ringrij- den plaats. Maar liefst 207 leden van de Zeeuwse Ringrijders Vere niging kwamen aan de start. Deze wedstrijd, ook wel de 2e folk loristische dag genoemd, is dé wed strijd van het jaar voor veel rijders. Er waren deze dag verschillende ringrijders zeer succesvol, maar één rijder stak er met kop en schouders bovenuit: Coen Minder houd van de afdeling Domburg. Hij stak 30 van de 30 ringen, ver sloeg maar liefst 18 mederingrij- ders in een lange, spannende kamp en werd Zeeuws Kampioen 2011. Hij won hierdoor de schitte rende, nieuwe troffee, geschonken door Simon Lous (oud-voorzitter van de ZRV). Sebastiaan Sturm van de afdeling Gapinge, al een aantal malen Zeeuws Kampioen geweest werd 2e, voor Rene Pro voost van de afdeling Domburg. Na deze kamp mocht Minderhoud direct weer aan de bak in de kamp om de Koninklijke bekers. Maar liefst 48 ringrijders hadden de laat ste 10 beurten ingestoken, waar door ze voor de 15 bekers mee mochten kampen. Minderhouds honger naar prijzen was nog lang niet gestild, hij liet zien dat hij de allerbeste ringrijder van deze dag was en stoomde door tot aan de ïomm-ring. Deze stak hij samen met Sebastiaan Sturm en Leon Leendertse (afdeling Biggekerke). Dit betekende dat deze 3 heren uit mochten gaan maken wie het fel begeerde beeldje van koningin Bea trix een jaarlang thuis mag hou den. De ïomm-ring werd wederom in de bus gestoken door ringoppasser Kees van Sluijs. Sturm viel als eer ste af, waardoor hij beslag legde op de 3e beker. Minderhoud en Leen dertse staken de ring allebei wel, waardoor de ïomm-ring voor de 3e keer in de bus gehangen werd. Minderhoud bleek de langste adem te hebben en stak de ring nogmaals. Leendertse deed dit kunstje niet na en won de 2e be ker. Alle lof voor Coen Minder houd, die deze unieke prestatie le verde: Zeeuws Kampioen en win naar van het beeldje van koningin Beatrix! In de kamp voor de be kers waren een flink aantal jeugdi ge rijders te bewonderen. Het is prachtig om te zien dat deze 'oude' sport op hoog niveau wordt uitgevoerd, door zowel piepjong als wat ouder. Een voorbeeld van zo'n jong talent is Koen Minder houd uit Westkapelle, hij stak 30 ringen en ging naar huis met de 15e beker. Ook werden versierings- prijzen uitgereikt. Bij de trekpaar den kwam het paard van Marije Schreijenberg als beste uit de bus en bij de overigen ging Denise Klap er met deze prijs vandoor. Complete uitslag: www.ringrij- den.nl 20 aug. Oostkapelle, J. de Pourckstraat ringrijden 8.00-18.00 uur 20 aug. Nieuwland, Achter de kerk, ringrijden 8.00-17.00 uur W 1Problemen markt Veere (foto) 2. Verborgen containers in Vlissingen 3. Organisatiebureau failliet 'Wij zijn een gezonde vereniging met een staccato groei. Onze leden komen voor 75 procent uit de directe omgeving. Wij zijn een van de weinige vereni gingen die twee havens runnen De motorrit waarvan de opbrengst naar de Molukken gaat, vindt dit weekeinde niet op zondag plaats, zoals gisteren in de PZC stond maar op zaterdag. De opbrengst gaat naar de Stichting Horizon. Die heeft op Ambon een school voor verstandelijk gehandicapten. De stoet vertrekt om 14.00 uur van af de Vlasmarkt en is na een toer over Walcheren, Schouwen en Zuid-Beveland rond 17.00 uur te rug. Meedoen kost vijftien euro. Bijrijders betalen vijf euro. MEEST GELEZEN lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23