Zeeland PZC Veere blijft klagen en bezwaren maken 'Het moest een keer fout gaan' Kleine schreeuwlelijk WALCHEREN 22 en 23 25 Coen Minderhoud wint Zeeuws Kampioenschap Ringrijden Mobiele site PZC vernieuwd! m. pzc.nl Vrijdag 19 augustus 2011 De Arne blikt terug op vijf decennia watersport 21 NS rijdt voorlopig nog met intercity en stoptrein door Zeeland Tip? walcheren@pzc.nl De aaneenschakeling van rechtszaken en protesten te gen evenementen in het stadje Veere is funest voor de aantrekkingskracht en het toeristisch imago. Het lijkt alsof ze elkaar in Veere het licht in de ogen niet gunnen. Waar de één wat op bouwt, probeert de ander het door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Bang was hij niet. „Ik wist dat zoiets een keer zou ge beuren. Je hoort het zo vaak. Als je al 27 jaar taxi rijdt, moet het een keer misgaan. Maar ja, met met een pistool in je gezicht?" Willem Lagace (56) uit Westkapel- le is daags nadat hij is overvallen in de Souburgse Hontestraat eigen lijk vrij rustig. Net als op het mo ment zelfj zegt hij, woensdagnacht om kwart voor twee. „Ik moest bij een huis een zak bierblikjes afleveJ ren, die ik had opgehaald bij een restaurant in Middelburg. Het gek ke was dat er twee mannen buiten op me stonden te wachten. Twee donkere mannen. Ik gaf ze hun be stelling, zij gingen weer naar bin nen en ik mijn taxi in. Ik stopte het geld in mijn portemonnee, leg de die onder mijn stoel en noteer de de rit. Dat moet altijd. Ineens vloog het portier open. 'Snel, je geld!', schreeuwde een man van een jaar of dertig, veertig met don kere huidskleur en een groene jas waarvan de capuchon strak over zijn hoofd was getrokken. 'Je geld of ik schiet je dood!'" Gelijk kreeg Willem een paar trap pen. „Ik gaf er een terug, maar zag plotseling dat pistool dichterbij ko men. Zijn vinger zat op de trekker. Dadelijk schiet ie, dacht ik. Dus ik gaf hem mijn portemonnee. Een kleine tweehonderd euro zat erin. En toen rende hij weg." Richting het Oranjeplein is de da der gegaan. Willem reed een stuk je verder en belde toen de politie. „Die kwam gelijk, met drie wa gens. 'Duurt het lang', vroeg ik ze, want ik had nog wat ritten. Gek hè. En dan kom je thuis, ga je pas slapen als het licht is, schrik je van elk geluidje, ik hoef op zich niet te werken, maar ik denk dat ik het ge woon doe. Ik wil verder." De politie is op zoek naar getuigen van de gewapende overal. Die kun nen zich melden op 0900-8844 en eventueel ook anoniem via tele foonnummer 06-18176703. door Annemarie Zevenbergen weer af te breken. Vismarkt, histo rische markt, kanonnen, het stand beeld van Willem van Oranje; al les stuit op bezwaren, klachten en protesten. Gaat het niet om geluidsoverlast door opbouw van marktkramen dan zou de veiligheid van marktbe- zoekers in het geding zijn. Kramen voor de deur, drukte op de markt, geruzie over de plaats van een standbeeld; alles lijkt aanleiding voor Veerenaren om in de pen te klimmen of zelfs de gang naar de rechter te maken. Waar de klagers echter niet bij stil staan, is dat daarmee het imago van het stadje zo langzamerhand een flinke deuk heeft opgelopen. Het pittoreske vestingstadje, waar het zo goed toeven is, krijgt de naam van het stadje waar altijd ie mand iets te klagen heeft. Het lijkt of et niets zonder slag of stoot ge organiseerd kan worden. De klager vergeet ook dat hij of zij zichzelf geen dienst bewijst. Niet alleen Veere krijgt zo langzamer hand de naam van een plaats waar altijd wordt gezeurd, ook de Vee- renaar zeifis bijna synoniem ge worden voor een querulant. Buitenstaanders reageren nu al in de trant van 'laat ze naar een hutje op de hei gaan' of'hebben ze niet wat anders te doen dan alleen maar klagen over anderen' - zoals te lezen is op de website van deze krant. Daarnaast leggen die klach ten en procedures een zware druk op de schouders van vrijwilligers die evenementen organiseren. Dat werkt voor hen niet motiverend. Terwijl juist die activiteiten veel toeristen naar het stadje trekken. Toeristen die er graag ronddwalen en zeker bij het slechtere weer van de afgelopen tijd hun vertier daar zoeken. Gastvrijheid is een groot goed voor Veere. Dat daar ook wat overlast voor de inwoners aan vast zit, is onvermijdelijk verbonden aan het wonen in een dergelijk toe ristisch stadje. MIDDELBURG - Er stond gisteren absoluut geen maat op Coen Minderhoud. De Domburger liet zich op het Molenwater in Middelburg kronen tot de nieuwe Zeeuwse kampioen ringrijden en pakte vervolgens ook de eerste beker. Minder houd is de opvolger van Sebastiaan Sturm uit Ga- pinge, die de Zeeuwse titel vorig jaar won. De PZC-beker, die de zevende plaats in het kam pioenschap oplevert, is dit jaar gewonnen door Johnny Wisse uit Zoutelande. foto Ruben Oreel pagina 23: wedstrijdverslag kampioenschap bekijk ook de video op www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl Altijd actueel Compact en overzichtelijk Persoonlijk instelbaar De geboren Yersekenaar is sinds kort vader van een prachtige dochter. Een voorbeeldig kind is het volgens hem. Zo eentje dat de hele nacht slaapt en zelden voor half acht 's ochtends haar ouders wakker kraait. Hij kan er met heel veel liefde en trots over vertellen. Verbaasd keken zijn kan toorgenoten dan ook op toen hij via Twitter aan een collega vroeg of die de 'kleine schreeuwlelijk' zo snel mo gelijk van hem over wilde nemen. Wat nu? Trouble in paradise? Dat bleek een te snelle conclusie. De oplossing kwam de volgende dag. Met een zwierig gebaar legde hij de brandweerpieper bij de colle- ga-met-piket op het bureau. „Zo, hier is de kleine schreeuwlelijk. Veel plezier ermee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21