i Goes gelast motorfestijn af PZC iiiii I gaan online 7 ALL AMERICAN SUNDAY Burgemeester weigert vergunning vanwege mogelijke komst rivaliserende clubs Doden door noodweer op popfestival in Hasselt Hulstenaar (40) overleden bij frontale botsing op Tractaatweg Effectenbeurzen noteren zware koersverliezen Wolken en zon, 21° Jacob Cats en Petrus Datheen Robbert Kemperman Morgen: bijlage begint met goed gevoel over Zeeland aan EK hockey 26 Nazomerfestival VRIJDAG 19 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang". 198 - los nummer €1,60, zaterdag 2,40 Pi Ui i'M HiMBM ,111 I hlil.tiWWMiHBIWht'ii ililHlil—11,1 iiIIWI l'l'lllll1 l'WBIIilIBBHHBM—WBBBBBHBM—BMBBB8BBBBB1 WALCHEREN door Frank Balkenende goes - Het Goese auto- en moto renevenement All American Sun day gaat zondag 4 september niet door, omdat het risico bestaat dat rivaliserende motorclubs het fes tijn verstoren. De Goese burgemeester René Ver hulst geeft om die reden geen ver gunning af voor de All American Sunday. Op basis van een analyse van de politie concludeert Ver hulst dat het veiligheidsrisico te hoog is. Elders in het land zijn er strubbelingen tussen de twee grootste motorclubs van Neder land, de Heli's Angels en de Moluk se motorclub Satudarah. De politie houdt er rekening mee dat in na volging van bloedige confrontaties in het buitenland, ook hier een bendeoorlog dreigt. Om die reden zijn deze zomer verschillende mo torevenementen afgelast, zoals de Harleydagen (onder meer Breda) en de All American Day in Weert. Verhulst onderstreept dat hij niet over één nacht ijs ging. „De analy se van de politie geeft aan dat het onverstandig is een vergunning te verlenen voor de All American Sunday. Ik heb onder meer con tact gehad met burgemeester Wim Dijkstra van Weert, de voormalige burgemeester van Vlissingen. Daar naast is er overleg geweest met het Openbaar Ministerie." Op zondag 4 september zou een forse politie-inzet nodig zijn om ri valiserende partijen uit elkaar te houden, mochten die in Goes op duiken. Die agenten zijn niet be schikbaar, zegt Verhulst. „Het is jammer voor de organisatoren, maar ze snappen dit besluit wel. Ze zien zelf ook het risico wel in. Ik hoop dat het evenement vol gend jaar wel kan plaatsvinden." Dat hoopt hoofdorganisator Bart van Hooijdonk, eigenaar van Heartbreak Café aan de Grote Markt, ook van harte. „Ik ben erg teleurgesteld. Ik vraag me af of die dreiging wel zo reëel is. We organi- HASSELT - Bezoeksters van Pukkelpop kijken ont zet naar de ravage die een hevig noodweer heeft aangericht op het ook bij Nederlandse jongeren populaire popfestival vlakbij Hasselt in België. Ze ker drie mensen zijn om het leven gekomen en tientallen festivalganger zijn gewond geraakt. Dat hebben de organisatie en burgemeester Hil- de Claes van Hasselt gemeld. Een van de doden viel op het festivalterrein, de andere op de naast gelegen camping. De identiteit van de slachtof fers is nog niet vrijgegeven. De gewonden wor den verzorgd in verscheidene ziekenhuizen in de regio en in een nabijgelegen sporthal. Of er Ne derlanders onder hen zijn, is niet duidelijk. pagina 8/9: ineens werd alles zwart foto Harry Heuts terneuzen - Bij een frontale bot sing tussen een personenauto en een vrachtwagen op de Tractaat weg (N62) tussen Axel en Tërneu- zen, is gisterochtend rond tien voor twaalf de autobestuurder, een 40-jarige man uit Hulst, om het leven gekomen. Volgens de po litie is het slachtoffer met zijn auto vermoedelijk op de andere weg helft terechtgekomen en frontaal in aanrijding gekomen met de vrachtwagen, die uit tegenoverge stelde richting kwam. Hoe en waarom het slachtoffer op de ande re rijhelft terechtkwam, is voorals nog niet duidelijk. De vrachtwagenbestuurder is niet gewond geraakt. De vrachtwagen was geladen met twee containers en belandde na de aanrijding in de seren de All American Sunday al negen jaar en het is altijd gezellig. Het lijkt me wat overdreven." Het moment waarop de burge meester er een streep door haalt, is helemaal een domper. Van Hooijdonk: „Alles is al geregeld. Het podium besteld, bands ge boekt, standhouders gecontrac teerd. Ook hebben we veel recla me gemaakt en T-shirts en posters laten drukken. Helaas voor niks." pagina 3: commentaar AMSTERDAM - Na de bijna-Zwarte Maandag van vorige week en de al maar aanhoudende koersdalingen van de afgelopen maanden zijn de waarden op de beurzen gisteren opnieuw sterk afgenomen. In Amsterdam eindigde de AEX-in- dex op 279,84 punten; een min van 5,5 procent. Een dergelijke da ling op één dag had zich in Am sterdam niet meer voorgedaan sinds 2009. Ook de beurzen van Parijs, Londen en Frankfurt kre gen grote verliezen te incasseren. De malaise wordt geweten aan de onder beleggers levende vrees voor het ontstaan van een nieuwe recessie. Bovendien vallen cijfers over de Amerikaanse economie te gen. pagina 13: beursberichten Eind juni besloot de organisatie van Concert at Sea de tweede dag van het festival op de Brou- wersdam af te gelasten vanwege de extreme wind. MESSH - - Burgemeester Verhulst is te voorzichtig reageer op www.pzc.nl WÊËÊtSS Europa moet meer macht krijgen 43% 57% sloot. De Tractaatweg werd met een na het ongeval afgesloten. Door uitgebreid technisch onder zoek en de ravage duurde die afzet ting tot in de vroege avond. Het verkeer werd al die tijd omge leid. 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1