Zeeland te werken Winnaars actie Blankenberge V' Toeristenkerken in Zeeland Als een camping aangeeft christelijk te zijn, wat mag ik dan verwachten? Dat verschilt per camping. Vaak houden campings met een reformatorische grondslag zondagsrust, wat betekent dat er op die dag geen vertrek of aankomst mogelijk is. Verder heeft iedere accommodatie zijn eigen regels. Op camping d'Oute Poppe in Kerkwerve is elke zondaga vond een sing-in, zo vertelt eigenaar Janleen Boots. „We zingen liederen, samen met onze gasten en andere geïnte resseerden. Iedereen is welkom." 's Avonds eten de kam peerders samen. „Ieder gezin kookt voor zichzelf. We zet ten alles op een grote tafel en na het gebed mag je pakken waar je zin in hebt." De sfeer op een christelijke camping verschilt volgens de meeste eigenaren niet van die op een reguliere camping. „Al zeggen gasten vaak van wel", vertelt Helene de Korte van Boerencamping De Hofwei in Biggekerke. „Mis schien komt dit doordat je met gelijkgestemden bent. Nie mand kijkt hier vreemd op als een gast hardop uit de Bij bel voorleest of als een ouder 'ik ga slapen, ik ben moe' zingt voor zijn kind." Op De Hofwei keren veel gasten terug, evenals op veel an dere christelijke campings. En dit zijn niet alleen gelovige mensen. „Iedereen is welkom, gelovig of niet gelovig. Ver schillen zorgen juist voor gespreksstof', zegt Helene. „Al hoop ik natuurlijk dat niet-christenen hier iets proeven waardoor ze nieuwsgierig raken naar het geloof" O St. Willibrorduskapel Badhuisweg 4, Domburg Viering elke zondag om 10.00 uur, t/m 11 september. Rest van het jaar t/m 11 september, elke zaterdag om 19.00 uur. Onze Lieve Vrouw van den Polder Fort den Haakweg 2, Vrouwenpolder Viering elke zondag om 10.00 uur, Onze Lieve Vrouwe Op Zee Serooskerkseweg 2, Burgh-Haamstede Viering het gehele jaar door elke zondag om 11.00 uur. St. Catharina Bosweg 50, Zoutelande Viering elke zondag om 10.00 uur, i t/m 11 september. - ,W_- Emmauskerk Westerscheldelaan (nummer onbekend), Dishoek Viering elke zondag om 10.00 uur, t/m 11 september. H. Bonifacius Noorddijk 5, Cadzand-Bad Viering elke zondag om 10.00 uur, t/m 25 september. Willem Adriaansens foto Lex de Meester De toeristenkerk St. Catharina in Zoutelande. foto Ruben Oreel Haar collega's bezetten de posten in Groede, Breskens en Cadzand-Bad. „Op elke post staan vijf a zes strandwachten." Al lopend, varend of rijdend letten zij op of de strand- gasten niet in de problemen komen. Maar na hun werk, van elf tot zeven, is er nog genoeg tijd voor ontspanning en ver maak. „Vaak zitten we aan het kampvuur op de camping. Of we gaan even naar Knokke of naar disco Joy in Cadzand. Het is eigenlijk altijd gezellig. Vooral omdat we met zo'n gro te groep zijn. We gaan er dan ook vaak sa men op uit." MIDDELBURG - De eendaagse lezersactie in de Zomerbijlage, die deze krant eergisteren hield, mag met recht een succes worden ge noemd. Bijna 250 mensen stuurden een e-mail om in een verloting kans te maken op tien keer twee vrijkaarten voor het Zandsculpturen- festival in het Belgische Blankenberge. De volgende tien winnaars mogen gratis het zandspektakel bewonderen: *Arjan Ton uit Goes André van Damme uit Hoedekenskerke Sandra Bilderbeek uit Ovezande M. Bek uit Goes J. Witte uit Middelburg M. Francke uit Middelburg Colinda van Liere uit Goes Conny van Dixhoorn uit Yerseke Sylvia de Geest uit Terneuzen Joke Vonk uit Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63