261 sport Dressuurploeg heeft zilver nog Leroy Fer zit tussen twee vuren in EK DRESSUUR De Nederlandse dressuurequipe bezet na de eerste dag van de landenwedstrijd van de Europese Hans Peter Minderho"d staat in het kampioenschappen in Rotterdam de derde plaats. oP een vierde plaats. Robben leidt Bayern langs FC Ziirich Maaskant nadert Champions League Schweertman begint tegen Zuid-Korea Blessure zwemster Kromowidjojo valt mee Champions Trophy hockeyers in Australië donderdag 18 augustus 2011 MÜNCHEN 4 voorlopige individuele klassement Hans Peter Minderhoud in actie op Exquis Nadinein actie tijdens de Europese kampioenschappen. foto Robin Utrecht/ANP Bayern München heeft gisteren een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Duitse topclub won het eerste duel met FC Zürich in de laatste voorronde voor eigen pu bliek met 2-0. Arjen Robben was de grote man bij Bayern, met een assist en een doelpunt. Op aange ven van Robben kopte Bastian Sch- weinsteiger na acht minuten de openingstreffer achter doelman Jo hnny Leoni. Robben tekende 20 mi nuten voor tijd voor de 2-0. KRAKOW Voor Robert Maaskant en zijn Wis- la Krakow gloort een lucratief avon tuur in de Champions League. De Poolse kampioen won gisteren het eerste duel met het Cypriotische Apoel FC in de laatste voorronde van het belangrijkste Europese be kertoernooi met 1-0. Malecki maak te 20 minuten voor tijd het enige doelpunt Racing Genk ging in Is raël met 2-1 onderuit tegen Macca- bi Haifa. De resultaten van andere duels zijn: Dinamo Zagreb-Malmö 4-1 en Odense-Villareal 1-0. HOOFDDORP Nederland begint de wereldkampi oenschappen voor landenteams in Duitsland zondag met een wed strijd tegen Zuid-Korea. Het team van bondscoaches Ronny Vlassaks en Lucas Buit neemt het een dag later op tegen Frankrijk, dat als derde is geplaatst in Pader- born. Dinsdag is het laatste groepsduel, tegen Argentinië. Laurens Jan Anjema, Dylan Ben nett, de uit Koudekerke afkomstige Piedro Schweertman en Bart Ravel- li vormen het Nederlandse team. EINDHOVEN De blessure die zwemster Ranomi Kromowidjojo tijdens de wereld kampioenschappen zwemmen in Shanghai heeft opgelopen, blijkt mee te vallen. De wereld- en olym pisch kampioene hield last van haar elleboog en liet daarom dins dag een MRI-scan maken. Daaruit blijkt dat ze een kneuzing in het bot en een kneuzing in een elle- boogspier heeft. „Niet heel ernstig", meldde 'Kro- mo' via Twitter. „Ik verwacht over twee weken weer te zwemmen." LAUSANNE De Champions Trophy voor man nen is in 2012 in Australië. Het toer nooi is in juni, één maand voor het begin van de Olympische Spelen in Londen. In welke stad de Cham pions Trophy plaatsvindt, is nog niet bekend. Eerder was het vrouwentoernooi al toegewezen aan het Argentijnse Rosario, waar de Champions Trop hy in januari 2012 wordt georgani seerd. De Champions Trophy 2011 voor mannen is begin december in Del hi in India. door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Leroy Fer gaat vandaag met zijn vader en zaakwaarnemer Rob Jansen om tafel om over zijn toekomst te praten. De speler wil nog altijd naar FC Twente, maar Feyenoord liet gisteren weten hem niet meer te willen laten gaan. „Onbegrijpelijk", vindt FC TWen- te-voorzitter Joop Munsterman. Fer heeft zich vanaf het begin nooit openlijk uitgelaten over de toestanden rondom zijn transfer zaak. Maar dat de speler van Feye noord zich niet prettig voelt bij de situatie is duidelijk. Hij staat tus sen twee vuren in, is machteloos en kan alleen maar afwachten. „Het is een heel vervelende situa tie", zegt zijn zaakwaarnemer Rob Jansen. FC TWente zet alles op alles om de middenvelder binnen te halen en Feyenoord wil hem maar niet la ten gaan. De Tukkers hebben al drie keer een bod op hem uitge bracht, dat even zo vaak werd afge wezen door de Rotterdammers. Het laatste bedrag dat de Tukkers voor Fer wilden betalen: vier mil joen euro. Met daar bovenop nog bonussen als Twente sportieve suc cessen boekt en nog een percenta ge van een eventuele toekomstige transfer van Fer. „Dat is afgewezen, maar we laten het er niet bij zitten", zei Munster man daar dinsdag over. Gisteren vernam hij dat technisch directeur Martin van Geel Fer helemaal niet meer wil laten vertrekken uit Rot terdam. „Onbegrijpelijk. Wellicht hebben wij de inhoud van ons bod onvoldoende duidelijk kun nen maken", aldus Munsterman. Volgens Van Geel staat de hele club achter de beslissing om het Twentse bod (weer) af te wijzen, net als de Vrienden van Feye noord, die recht hebben op een deel van het transferbedrag. Feye noord neemt daarbij een groot risi co, want het contract van Fer in Rotterdam loopt na dit seizoen af en dan loopt hij voor niets de deur uit. „Feyenoord heeft het recht om het sportieve aspect zwaarder te la ten wegen dan het financiële aspect", zegt Fers zaakwaarnemer lansen. „Iedereen begrijpt de situa tie: TWente wil Leroy dolgraag heb ben en gaat tot het uiterste om hem te krijgen. Feyenoord heeft fi nanciële problemen en kan van het bedrag dat voor Fer binnen komt geen vervanger kopen. Van Geel denkt: ik raak mijn beste spe ler kwijt en krijg er niets voor te rug. Hij kiest dan liever voor kwali teit op het veld", weet lansen. De zaakwaarnemer heeft vandaag een afspraak met de speler en zijn vader. „Dan gaan we bepreken wat we het beste kunnen doen. Daar wil ik verder nog niets over zeg gen. Fer geeft aan dat zijn sportie ve keuze ergens anders ligt dan bij Feyenoord. Hij wil nog steeds graag naar TWente. Ondanks dat het lastig is, heeft uiteindelijk nie mand schuld aan deze situatie." Bryan Ruiz kan een snelle trans fer naar Tottenham Hotspur uit zijn hoofd zetten. Trainer Harry Redknapp van de club uit Londen heeft gisteren laten weten dat de komst van de aanvaller van FC Twente geen prioriteit heeft. „Bryan is een goede speler, maar onze interesse gaat uit naar andere opties. Ik denk dus niet dat er iets gaat gebeuren." Redknapp bekeek dinsdagavond het duel tussen FC TWente en Benfica (2-2) in de voor ronde van de Champions League. De oefenmeester hoopt wel dat hij snel Emmanuel Adebayor kan ver welkomen. De spits staat nu nog onder contract bij Manchester Ci ty. Ruiz is aan zijn derde seizoen bij FC TWente begonnen. Hij staat nog tot de zomer van 2013 in En schede onder contract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26