4l Agenda 2011 Vooruitblik woensdag 17 augustus 2011 WOENSDAG 17 AUGUSTUS samengesteld in samenwerking met schapenpark "Goede Hope". Programma: 12.30-14.00 uur: rond leiding door het museum met de film "Halen" en demonstratie netten breien, 14.00-14.30 uur: het Schapenpark haalt u per huifkar op voor de koffie, 14.30-16.30 uur: voorlichting over de 34 verschil lende schapenrassen, rondgang over het park en een natuurrit over een buitendijks traject met mo gelijk uitzicht op de zeehondjes. Eindpunt Visserij museum. Deelname: €10,50 per persoon. (Leeftijd vanaf 4 jaar). Kaai 1, van 12:30 tot 16:30 uur Dolle woensdagen. Met allerlei activiteiten voor jong en oud, en elke week braderie. Spuiplein, 16u Burgh-Haamstede Avondwandeling 'Van Haamstede naar Burgh'. Wandel mee in de geschiedenis en sfeer van wel eer: Van Haamstede naar Burgh...Kaarten zijn a 5,00 verkrijgbaar bij VW-kantoor Burgh-Haamste de, Noordstraat 45, vanaf 19:00 uur Concert The Martin Mans Band, Hervormde Kerk, Ring 1, Burgh-Haamstede. Aanvang 20.00 uur. De entree is €15,00 en voor kinderen t/m 11 jaar 7,50. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW-Burgh Haamstede, Noordstraat 45a. Cadzand Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Op 'Zomerweelde' is van alles te zien voor jong èn oud. Nostalgisch boerenerf, tevens welkomboerde rij. Groot assortiment fuchsia's in alle kleuren en vormen. Verder vele kleine boerderijdieren die je ook op schoot mag nemen! Herenweg 2 Woensdag: 10.00-12.00 uur Zaterdag: 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur Zondag: 14.00-17.00 uur Zomeravondconcerten aan Zee. Viviane Spanoghe (cello), Luc Devos (piano) Programma: L.v.Beetho- ven, Gaspar Cassado, Max Bruch en Johannes Brahms. N.H. Kerk, Prinsestraat 17, vanaf 20:00 uur Dishoek Zeezwemtocht Dishoek-Zoutelande. Tochten 1, 2, 3 of 4 km voor geoefende zwemmers. Tochten 500, 1000 of 1852 meter voor recreanten. Alle starts 19.00 uur ©Domburg Mondriaan Rondwandeling. De bad plaats Domburg is een geslaagde mengeling van historie, natuur- - schoon, cultuur en vertier. De plaats heeft een indrukwekkend verleden, waarin zee, landschap, huizen en vooral bijzondere mensen de typisch Domburgse sfeer hebben ge schapen. Het is net of dr. Mezger zelf om de hoek zou kunnen komen lopen. Of Piet Mondriaan naast zijn schildersezel in de duinen z'n kwasten uit zou kunnen stallen! De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. Tickets kosten €5,00 per persoon voor volwassenen en €3,00 per per soon voor kinderen t/m 12 jaar. VW, Schuitvlotst- raat 32, van 13:00 tot 14:30u Zomeravondconcert mandoline-accordeonduo Fol- liea deux. Zuid-Amerikaanse en Zuid-Europese volksmuziek. De entree is vrij. Vrijwillige bijdrage na De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Vliegweek, Arnemuiden Amemuiden De Zeeuwse Vliegweek, Vliegveld Midden-Zeeland, Calanweg. Alles wat kan vliegen zal in de pe riode 17 tot en met 20 augustus 2011 het luchtruim kiezen. Diver se oude vliegtuigen uit de begin periode zullen aan wezig zijn en ook het luchtruim kiezen. Daarnaast allerlei andere vliegtuigen tot de meest moderne toestellen toe. Het oudste toestel is een Bleriot. Dit is ook het toestel dat in 1911 voor het eerst in Zee land vloog. De eerst vlucht mét een vliegtuig was op 5 juni 1911 te Wilhelminadorp. Ook modelvlieg tuigen, kinderspelen, stands, flightsimulators enzo voorts. Vier dagen lang is er van alles te beleven en te bekijken op het vliegveld. Ook is er een avond programma. We hopen dan tevens op rustig weer om de oude toestellen te zien vliegen. Verder kun nen er rondvluchten gemaakt worden, er kan para chute gesprongen worden enzovoort. Diverse be drijven gevestigd op het vliegveld zullen zich pre senteren. Op zaterdag 20 augustus zal sinds lange tijd de Scheldevlucht weer gevlogen worden. Deze vlieg tuig ralley is een historische gebeurtenis en stamt uit 1934. Zeker het doellanden is het bekijken waard. Foto's uit het verleden van deze vlucht zijn deze dag te bekijken. Op het vliegveld zal in de vliegweek een tentoon stelling te zien zijn over 100 jaar luchtvaart.Ook zal er een tentoonstelling zijn over de Zeeuwse Schel devlucht. Verlichte boerderijenroute. Een fietstocht langs ver lichte boerderijen en dorpen, met gezellige stop- plaasten waar u tal van activiteiten aantreft. Start bij familie Baas, Oude Dijk 10a, Nieuw- en Sint Joos- land en familie Kodde, Veerseweg 2, Arnemuiden. Van 21:00 tot 00:00 uur Borssele Polderavonturen voor kinderen vanaf Kwekerij de Sluishoek. Laat de kinderen frank en vrij ontdekken wat er allemaal leeft in de polder. Voor iedere leef tijdsgroep is er een speciaal arrangement. 4 tot 7 jaar: Onder begeleiding van een volwassene gaan de kinderen op avontuur rondom het erf. 7 tot 10 jaar: Onder begeleiding gaan de kinderen op avontuur in een roeiboot. 10+: De kinderen gaan alleen op stap met de boot. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Het Visserijmuseum heeft een combi-arrangement Zeeuws Kampioenschap ringrijden, Middelburg Middelburg Folkloristische Dag Middelburg. Op 18 augustus vindt de twee de folkloristische dag in Middelburg plaats. Sjezenrijden en het Zeeuws Kampioenschap ringrijden. Molenwater, van 08:00 tot 18:00 uur Nieuwvliet Kindertheater: Ferini en het Beeldenbos. Interactief Kinderthea ter in het Minitheater van Speelboerderij Pierewiet. Geschikt voor kinderen tussen 4 en 10 jaar. Toegangskaart is geldig voor speeltuin en theater. In Ferini en het BeeldenBos gaat iedereen op zoek naar de juiste plek van alle Beelden. Maar hoe moeten we dat doen? En wanneer staan alle beelden op de plaats waar ze horen? En zijn de beelden het er zelf mee eens? Dat ontdekt iedereen misschien wel aan het eind van de voorstelling. Aanvang: 19.00 en 20.00 uur. Kosten: €5,- p.p. "Speelboerderij Pierewiet" - Mettenijedijk 16 AUGUSTUS Amemuiden De Zeeuwse Vliegweek Alles wat kan vliegen zal in de periode 17 tot en met 20 augus tus 2011 het luchtruim kiezen. Het oudste toestel is een Bleriot. Dit is ook het toestel dat in 1911 voor het eerst in Zeeland vloog. Modelvliegtuigen, kinderspelen, stands, flightsimulators enzovoorts. Ook is er een avondprogramma. Verder kunnen er rondvluchten gemaakt worden, er kan parachute gesprongen worden enzovoort. Op zaterdag 20 augustus zal sinds lange tijd de Scheldevlucht weer gevlogen wordën. Deze vliegtuig ralley is een historische gebeurtenis en stamt uit 1934. Op het vliegveld zal in de vliegweek een tentoonstelling te zien zijn over 100 jaar luchtvaart. Ook zal er een tentoonstelling zijn over de Zeeuwse Scheldevlucht. Calandweg 36, gehele dag Goes Kermis Goes, Grote Markt, vanaf 13:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70