met een klëuYtje er uit top of flop Voor de thuisblijvers 'o vakantie korting RENS TIET Qmer woensdag 17 augustus 2011 en goede restaurants. En als het geen strandweer is, duik je toch het subtropisch zwembad van De Roompot in. Dat er aan de vakantieganger is gedacht, blijkt uit het aantal campings en bed-en-breakfastaccommodaties op de route. Groot is het eiland niet, dus na de tocht van twee uur heb je alles gezien. „Is het echt gratis? Wie betaalt die bus dan?" Bij de haltebordjes heerst er wat verbazing en voor zichtigheid. Maar er zitten echt geen addertjes onder het gras. De gemeente en de aangesloten recreatieondernemers langs de route dragen de kosten. Noord-Beveland staat in de kijker, de on dernemers hebben er profijt van en eilandbewo ners en toeristen krijgen een mooie rit voor niets. Een win-win-win-situatie. Zo legt de goed lachse chauffeur Dies de Waal het verhaal van de bus vaak uit. „De eerste dag had ik honderd mensen in de bus. Nu zijn het er elke dag drie honderd en laatst zelfs driehondertachtig." Drie Duitse en twee Nederlandse toeristen stappen in en Dies trapt het gaspedaal in. Weg zijn ze. Om kwart over twee zit de bus al bijna vol in Co- lijnsplaat. Hij stopt er twee keer: bij het haventje en in het dorp zelf. Het vissersplaatsje oogt chic dankzij de klinkerstraat in het dorpshart (de Voorstraat), die omgeven wordt door terrasjes onder statige lindebomen. Linda de Fouw zegt over het dorp waar ze opgroeide: „Het is leuk hier te wonen. En met het strandje, de vismijn en de jachthaven is er 's zomers veel vertier." Dan gaat het verder naar het Banjaardstrand, het Schoonste Strand van 2010. „En dat is nog steeds te zien", zegt Niels Herrmann naast zijn vrien din Nadine. „Ik ga hier veel liever naartoe dan naar een strand in Petten of Katwijk. Hier heb je namelijk geen kwallen, er ligt geen rotzooi op het zand en de kustwacht is heel aanwezig. Dat vind ik belangrijk." Kor de Boer ziet het Ban jaardstrand als de ideale plek om zijn boek te schrijven. Nu is hij op vakantie met zijn vrouw en twee kinderen. Hij is nog niet met de Noord-Beveland Express weggeweest, maar de bus achtervolgt hem al zijn hele vakantie. „Over al waar ik kom, is die bus. Die weet wel waar-ie moet zijn." De 25 haltes 1Roompot Noordzee Résidence de Banjaard 2. Amadore Grand Hotel Kamperdui nen 3. Banjaarstrand en strandhoreca 4. Waterskicentrum de Schotsman 5. Five Star Farm en Zeelandboerderij 6. Camping de Molenhoek 7. Brouwerij Emelisse 8. Centrum Kamperland 9. Uithaven Kamperland 10. Centrum Geersdijk 11. Landgoed Rijckholt (bed-and-breakfast) 12. Centrum Kortgene 13.Paardekreek/Bugracer/Powerboats 14. Jachthaven Delta Marina 15. Zeeuwse Rozentuin Kats 16. Centrum Kats 17. Van der Rest Nautic Marina (ha ven) 18. Bushalte Goes/Zierikzee 19. Jachthaven Colijnsplaat 20. Centrum Colijnsplaat 21Camping Orisant 22. Centrum Wissekerke 23. Roompot Beach Resort/Zwemparadijs 24. Roompot Marina 25. Camping Anna Friso De dienstregeling van de bus staat op www.noord-bevelandexpress.nl. Halte 3: Het Banjaardstrand. Dit strand werd vorig jaar verkozen tot het Schoonste Strand van Nederland. en vakantiegangersiaBB 1 en tassen! Ha"Pyreir 8»«3vUS8UB S3, Middelburg o t0118-624394 www.rènspetiet.nl Camping Sportpunt Zee land biedt veel voorzie ningen bij slecht weer. Dat vinden gasten top, evenals de rust en gezelli ge sfeer op de camping. De zomerredactie en Z2 bezoeken elke dag een camping. Vandaag zijn we bij camping De Wiele waal in Cadzand. Kijk op www.z2.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69