Met een vakantiegevoel er in, 'De fietspaden zfjn hier zoveel beter' 2 Zomergasten woensdag 17 augustus 2011 De gratis pendeldienst van de Noord-Beveland Express loopt als een tierelier. Toeristen, maar ook eilandbewo ners hoppen Noord-Beveland over. „Je ziet je eigen omge ving eens van een heel andere kant." door Tom Vennink foto's Willem Mieras e Noord-Beveland Express rijdt zijn tweede zomermaand in en is een groot succes. Dagelijks maken zo'n driehonderd mensen gebruik van de gratis pendelbus over het eiland. De 25 bezienswaardigheden langs de route maken de bustocht niet alleen voor toeristen tot een speciale ervaring. Ook de eigen inwoners maken graag gebruik van de bus. Al bij het instappen, bekruipt je een vakantige- voel. In een fleurige cabriobus rondtoeren is nou eenmaal anders dan in een witte streekbus. Met je haren in de wind, je gezicht in de zon en een chauffeur die je rondrijdt, voel je je al snel de koning te rijk. En koning zijn op Noord-Beve land is geen straf Er wonen weliswaar slechts 7500 mensen op het eiland, maar er is genoeg te doen en te zien. De bus rijdt zijn route vier keer per dag. Over een toer doet-ie twee uur. Hij vertrekt elke och tend om kwart voor tien vanaf speel- en leer- boerderij Five Star Farm net buiten Kamper land. „Een slechtweervoorziening met een infor matiecentrum over natuur voor kinderen", noemt Jan Pijnenburg zijn boerderij met naast gelegen camping. Pijnenburg is heel enthousiast over de Noord-Beveland Express. Hij ziet dag in dag uit toeristen, maar ook buurtbewoners in- en uitstappen. „Ze bekijken hun eiland eens van een heel andere kant." Zo is het, zegt Melanie Hermes (18), die bij dë tweede halte - Camping De Molenhoek in Kam perland - instapt. Ze is toe aan pauze tijdens haar vakantiebaantje op de camping en ziet het niet zitten om de hele dag tussen tenten en cara vans te bivakkeren. „Dit is de eerste keer dat ik meega. Dit doe je normaal gesproken toch niet zo snel. Maar nu is het ideaal om gratis een rond tocht over je eigen eiland te maken", zegt ze. Een meisje, dat op De Molenhoek kampeert, trippelt achter haar aan de bus in. Allebei een zonnebril op, klaar voor een zonnig tripje. De route is uitgestippeld langs alles wat Noord-Beveland tot een rijk eiland maakt: gezel lige dorpen, schone stranden, mooie kustlijnen Halte 5: Speel- en leerboerderij Five Star Farm. Halte 19: De jachthaven van Colijnsplaat. Halte 23: Het subtropisch zwembad op het Roompot Beach Resortpark. Liesbeth, Nika, Tiebe met hun familie. PASPOORT Naam: Liesbeth (29), Nika (29) en Tiebe (3) van Erum. Woonplaats: Zonhoven (België). Gespot: camping Sportpunt Zeeland in Goes. door Ellen Jobse De 'echte' vakantie hebben Liesbeth, haar partner Nika en hun zoontje Tiebe samen met opa en oma door gebracht in Oostenrijk. „Maar we wilden er nog eventjes uit. En Zeeland is dichtbij, maar toch geen België", vertelt Liesbeth. „Bo vendien konden we zo onze nieuwe cam- pingcar (vouwwagen) uitproberen." Vandaar dat het gezin nu een kleine week op camping Sportpunt Zeeland in Goes ver blijft, samen met Opa Jul, oma Lea en nicht jes Lisa, Lotte en Mirte. „We hadden deze camping in eerste instantie uitgekozen van wege het slechte weer. Dan zouden we met de kinderen naar het zwembad of de binnen speeltuin kunnen." Dat blijkt niet nodig. „We zijn twee keer naar het strand in We- meldinge geweest, naar de speelvijver van re creatiepark De Hollandsche Hoeve en het ha ventje hier in Goes." Het valt zowel Liesbeth als opa Jul op dat de Zeeuwse kust minder toeristisch is als die in België. „En de fietspaden zijn zoveel beter dan bij ons! We gaan hier zeker nog veel fiet sen." 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68