Sander Marijnissen, grote onbekende FC Twente mag nog minstens 241 sport PLAY-OFFS CHAMPIONS LEAGUE FC Twente mag een beetje hopen op het hoofdtoernooi van de Champions League. De club speelde thuis de eerste wedstrijd van de play-offs gelijk tegen Benfica, 2-2. Aanvaller Nyemb per direct terug bij Goes Holm ploegleider bij Quick Step Pijnlijke elleboog van Kromowidjojo in scan De Maar met Quick Step naar Vuelta De Bakker hard onderuit bij rentree Landenwedstrijd Twente-speler Luuk de Jong is Luisao van Benfica te snel af en scoort de 1-0. foto Bas Czerwinski/AP woensdag 17 augustus 2011 GOES Yves Nyemb keert per direct terug bij zondag-eersteklasser Goes. De aanvaller vroeg in juni overschrij ving aan naar zondag-hoofdklasser Baronie uit Breda, waar hij ploegge noot werd van onder andere Tom Janssen (ex-Temeuzen). Nyemtr heeft zijn overschrijving nu, vlak voor de eerste officiële duels in het bekertoernooi, echter ingetrokken. De centrumspits keert terug in de selectie van trai ner Gérard de Nooijer en is zater dag al speelgerechtigd voor de be kerwedstrijd Kloetinge-Goes. BRUSSEL De voormalige Deense wielrenner Brian Holm wordt ploegleider bij Quick Step. Holm heeft een con tract voor twee jaar getekend. De 48-jarige Holm beëindigde in 1998 zijn professionele loopbaan. Hij werkt sinds 1999 als ploeglei der en was de afgelopen jaren ac tief in het management van HTC-Highroad. „We kennen Brian al heel lang. Hij heeft het goed gedaan bij andere teams. Hij is iemand die een ploeg kan motiveren", aldus teammana ger Patrick Lefevere. EINDHOVEN Ranomi Kromowidjojo laat een MRI-scan maken van haar elle boog. Ze heeft nog steeds last van het gewricht, dat ze vorige maand bij de wereldkampioenschappen in Shanghai blesseerde. Kromowidjojo overstrekte in haar zilveren race op de 50 meter vrij bij het aantikken haar linkerelle boog. Na een eerste controle in Chi na bleek er niks gebroken of afge scheurd te zijn, maar ze blijft on danks een vakantieperiode last houden. BRUSSEL Wielrenner Mare de Maar maakt met Quick Step zijn opwachting in de Ronde van Spanje. Naast De Maar bestaat de Belgische ploeg uit de Belgen Tom Boonen, Kevin De Weert, Nikolas Maes, Kristof Vandewalle en Kevin Seeldraeyers, de Italianen Dario Ca- taldo en Davide Malacarne en de Fransman Sylvain Chavanel. Het wordt voor De Maar zijn eerste grote ronde van dit seizoen. Voor de Giro was hij geblesseerd, voor de Tour viel hij buiten de selectie. SAN SEBASTIAN De terugkeer op de tennisbaan is voor Thiemo de Bakker uitgelopen op een teleurstelling. Bij het chal- lengertoemooi van San Sebastian was Pablo Carreno-Busta met 6-3 6-2 veel te sterk voor de Nederlan der, die op de wereldranglijst 69 plaatsen hoger staat dan zijn Spaan se opponent. Het was voor De Bakker zijn eerste deelname aan een toernooi sinds hij eind juli in de eerste ronde in Umag (ATP) van de Italiaan Podto Staree verloor. door Giel Hendrix ROTTERDAM - Het is niet zo ver wonderlijk dat Sander Marijnissen wordt beschouwd als de vierde man van de dressuurploeg van bondscoach Sjef Janssen. Neder land is gewend aan namen als Adelinde Cornelissen, Edward Gal en Hans Peter Minderhoud, die de rest van het team vormen. Bij dat drietal horen en hoorden namen als Anky van Grunsven, Imke Schellekens-Bartels en even tueel Marlies van Baaien of [ean- nette 'Haazen. De tijden zijn ech ter veranderd. Paarden zijn ver kocht, geblesseerd of niet goed ge noeg. En dus komt Sander Marij nissen in beeld voor het EK dres suur dat vandaag in Rotterdam be gint. De 40-jarige ruiter uit Wijde- wormer start in Rotterdam voor het eerst op een groot internatio naal kampioenschap. Hij is dolen thousiast. „Ze mogen zeggen wat ze willen. Ik zit erbij en daar gaat het om. Hartstikke leuk dat ik in eens zo in de belangstelling sta. Niet voor mij alleen, maar voor de hele dressuursport", meldt hij van uit het Kralingsé Bos met zijn paard Moedwil. „De mensen we ten niet wat het kost om zo ver te komen. Zes, zeven, acht jaar een paard opleiden in de wetenschap dat slechts één op de paar duizend paarden het Grand-Prixniveau haalt. Om nog maar te zwijgen van de absolute top. In die jaren kan er zoveel misgaan." In Hickstead, zo'n drie weken gele den, overtuigde hij de bondscoach. Marijnissen werd vierde man in Rotterdam, ten koste van Marlies van Baaien. „Fantastisch gewoon. Ik zie het als een beloning, want ik heb in de loop der jaren Moedwil al verschillende keren 'kunnen ver kopen voor veel geld. Ik had er een huisje van kunnen kopen. Maar ik was aan hem gehecht en wilde hem niet van de hand doen. Dat ik naar het EK mag, beschouw ik als iets heel bijzonders. We wa ren in Hickstead met zijn vieren en er was nog maar één plekje over." De loopbaan van Marijnissen be gon meer dan 35 jaar geleden. Hij was vier jaar toen hij voor het eerst op een Shetland pony reed Nederland heeft gunstig geloot in de landenwedstrijd. De ploeg mag iedere ronde als laatste een rijder in de ring sturen. Vandaag komen debutant San- der Marijnissen en Westfcappelaar Hans Peter Minderhoud in de ring. Morgen moeten Edward Gal en Adelinde Cornelissen het karwei af maken. 754- De UEFA keerde vorig seizoen in de Champions League 754 uit aan de 32 clubs. Twente verdiende 13,4 miljoen van de buren. Thuis hadden ze niet veel met paarden. Zijn vader was postbode en had in de Veen- polder een hobbypaardje staan. Toen de buurman overleed, erfden zij het huis op voorwaarde dat ze de veestapel zouden houden. Twee pony's maakten daar deel van uit. In 1986 greep het paarden- virus om zich heen. Zijn vader kocht een failliete manege in Den lip. Dat werd de voedingsbodem voor Sanders loopbaan. Zijn vader bouwde later een manege in Wij- dewormer, die Sander over heeft genomen. Op zijn 21e zat hij tegen de nationale top aan met Dakota, nu maakt hij daar met Moedwil eindelijk deel van uit. Hoewel zijn ruin al zeventien jaar oud is, heeft de EK-selectie bij de dressuurruiter nieuwe verwachtin gen gewekt. Met een schuin oog kijkt hij naar 2012, de Olympische Spelen van Londen. „Maar eerst goed presteren op het EK."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64