grens scoren dikke voldoende Gratis bezorgd vanaf €350,- IIU 21 't Duumpje bekijkt en telt planten Schaapskuddefeest in Kleine Loodijkpolder Riet van Meenen exposeert in PostArt Voorwerpen uit grootmoeders tijd Twee dagen feest in Walsoorden Kinderopvang Hengstdijk van start Bouwmaterialen ook voor de particulier! ■BouwCenteiVogus-DeHoop woensdag 17 augustus 2011 NIEUWVLIET Natuurbeschermingsorganisatie 't Duumpje inventariseert morgen planten bij Nieuwvliet. Iedereen is welkom om mee te kij ken en te tellen. De inventarisatie begint om 19.30 uur. Parkeren kan aan de Noordelij ke Parallelweg ter hoogte-van het dorp. HULST ZUIDZANDE Schaapherder Jan Klomp houdt zondag in de Kleine Loodijkpolder, tussen Zuidzande en Sluis, een schaapskuddefeest in Engelse stijl. Dat betekent dat iedere bezoeker zelf een stoel, tafel of parasol moet meenemen. De kudde van Klomp telt 450 scha pen. Tijdens het feest krijgen bezoe kers informatie over het begrazen van de dijken, de wol en het scha penvlees. Verder zijn er informatie stands, demonstraties en lamsvlees van de barbecue. Het evenement duurt van 14.00 tot 18.00 uur. HULST In de galerie van PostArt in Hulst exposeert Riet van Meenen van 26 augustus tot en met 18 septeihber haar werken. Van Meenen (1950) doorliep de kunstacademie van Eeklo. Zij studeerde af in de rich ting schilderen en beelden. In haar werken maakt ze gebruik van ver schillende stijlen om zo een verras send resultaat te bereiken en inspi ratie te behouden. Haar werken zijn elke vrijdag, zaterdag en zon dag te zien van 11.00 tot 17.00 uur. In het streekmuseum De vier Am bachten in Hulst is op dit moment de wisseltentoonstelling Piet en Mit te zien. Daarbij worden allerlei gebruiks voorwerpen uit de vorige eeuw tentoongesteld. Deze wisselexpositie is nog te zien tot en met zondag 6 november. Het streekmusuem is deze zomermaan den dagelijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Waar tot in 1971 nog goederentreinen tal van wegen moesten passeren, zijn nu oversteken overduidelijk gemarkeerd voor gebruikers van het spoorfïets- pad tussen Sint-Niklaas en Hulst. foto's Harmen van der Werf Café De Oude Statie bij De Klinge, onderweg naar Hulst of Sint-Niklaas. Herinnering aan spoorbaan tussen Sint-Niklaas en Hulst. kloosterzande - WZCAntonius, 10.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Bingo; koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon 13.30 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnastiek; nieuwvliet - Boerenhoeve, 13.00 uur: Adventure sportmiddag voor kinderen vanaf 8 jaar; nieuwvliet-bad - Parkeerterrein Zeedijk, 19.30 uur: Open excursie in Verdronken Zwarte Polder; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; retranchementMelkveehouderij de Blauwe Hoeve, 11.00 uur: rondleiding; Hervormde kerk, 20.00 uur: Zomeravond concert; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, vrij biljarten, kaarten; sint jansteen - De Warande, 13.30 uur: Biljarten, schieting; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; - Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint van af 16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding met vaartocht; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop siera den maken; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; Café 't Karrewiel, 18.00 - 19.30 uur: Ver trek fietsvierdaagse; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; walsooroen - Walsoorden viert in het weekend van vrijdag 2 en za terdag 3 september de Walsoorden- se feesten. Twee dagen zijn er acti viteiten voor jong en oud in en rondom de feesttent bij de steiger. Het vrijdagprogramma begint om 19.00 uur met een optocht naar de dijk waar de kinderen dan ballon nen oplaten. Aansluitend volgt een bonte avond Naast optredens van bewoners zijn er ook enkele rondjes bingo. Het Party team te kent voor de after party. Zaterdag morgen is er in de tent vermaak voor de kinderen, 's Middags is er verder een rommelmarkt, fiets tocht en gaaibolwedstrijd. 's Avonds wordt het dorpsfeest afge sloten met een slotbal met muziek van de band Splitt. hengstdijk - Het dorp Hengstdijk beschikt vanaf maandag 22 augus tus over een kinderopvang voor kinderen van 0 tot 13 jaar. De kin deropvang is gehuisvest in de nieu we brede school 't Vogelnest. Hier heeft ook de peuterspeelzaal on derdak gevonden. De organisatie van de kinderop vang is in handen van Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen. Die ver zorgt de opvang van maandag tot en met vrijdag. Ook is de opvang in de schoolvakanties geregeld. Ouders kunnen altijd een kijkje ko men nemen. U&GUS logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61