Zeeland PZC 'Service bibliotheek verbetert juist' NOPRUIM Speelkooi in Othene blijft In een dag jongleur en acrobaat ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 en 21 VERANDERINGEN Directeur Crombeen wel blij met SP-actie voor behoud leeszalen in Hulster kernen W fëeeQiÈs^ nu 2voor Woensdag 17 augustus 2011 Schutters binden strijd aan op Europees kampioenschap Spoorfietspaden net over Vlaamse grens scoren ruim voldoende Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten HULST - De veranderingen die in de gemeente Hulst op stapel staan in het bibliotheekwerk, betekenen zeker geen achteruitgang van de dienstverlening. Die gaat er eerder nog op vooruit, zegt directeur Rudi Crombeen van de Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen. Met name in Vogelwaarde, waar de SP actie voert om de biblio theek in zijn huidige vorm te be houden, is dat het geval, volgens Crombeen. „Nu is Vogelwaarde acht uur per week geopend, straks misschien wel tachtig uur. De jeugd kan dan hele dagen gebruik maken van de collectie. Ik ben ove rigens wel gecharmeerd van de SP-actie. De SP wil zoveel moge lijk bibliotheekwerk behouden en wij ook." Volgens de gemeentelijke biblio theekvisie blijft er in de kern Hulst één grote bibliotheekvesti ging open. Alle dorpen met meer dan tweeduizend inwoners krij gen een mediatheek; een soort af geslankte bibliotheek. Dat zijn Sint Jansteen, Kloosterzande, Vo gelwaarde en Clinge. Die vestigin- gen worden deels bemand en deels onbemand, zoals in Zaam- slag. „Daar is het een succes", zegt Crombeen. „We krijgen steeds meer bezoekers. Met name ook ouderen." Sint lansteen en Clinge hebben nu helemaal niets. „Die krijgen een mediatheek, dus dat is al helemaal geen achteruitgang." In alle kleinere kernen met een ba sisschool komt in de school een wisselcollectie, uitsluitend bedoeld voor de kinderen. Crombeen: „De bibliotheek richt zich steeds meer ook op leesbevordering en leeson- dersteuning." De bibliobus die nu nog een aantal kernen aandoet, verdwijnt aan het einde van het komend schooljaar. De discussie over verplaatsing van de bibliotheek vanuit Den Dullaert naar de Hulster binnen stad is volgens Crombeen 'oneigen lijk'. „Als ik de kans zou krijgen, zou ik graag naar het centrum van Hulst gaan. In de meeste steden staat „de bibliotheek in de binnen stad. )e bent er dan ook voor pas santen. Maar er is geen locatie be schikbaar, dus zijn we daar hele maal niet mee bezig." De bibliotheek lanceert eind dit jaar of begin 2012 een nieuwe web site, met verschillende zoekmachi nes en veel informatie over boe ken. „Eigenlijk hoef je dan niet meer naar de bibliotheek." door Martijn de Koning SCHOONDIJKE - Een metershoge cir custent torent momenteel uit bo ven het gebouw van de voormali ge landbouwschool in Schoondij- ke. Het omvangrijke bivak is opge slagen door drcusschool Variëtéma, dat er tot zaterdag op de binnenplaats vertoeft. Vanaf vandaag houdt het gezel schap er zomerkamp. Eigenaren Hans en Berthe Schroder stelden het gebouw gratis ter beschikking, maar vroegen daarvoor een weder dienst: een activiteit voor de kinde ren uit Schoondijke en omstreken. Die werden gistermiddag omgeto verd tot ware jongleurs, acrobaten en artiesten. Aan het eind van de middag brachten ze in de tent een echte circusshow voor hun ouders. De circusdag past in het idee dat het echtpaar Schroder met het ge bouw heeft: activiteiten organise ren waaraan inwoners van de streek op een laagdrempelige ma nier kunnen meedoen. Variëtéma heeft als thuisbasis het Brabantse Oosterhout. Eigenaar Jeroen van der Lee maakt momen teel ook faam als de jongleur met-volle-bierglazen in de Heinekenreclame die vaak op tv is te zien. Rola-Marie (5) leert, met wat steun en advies, de aloude kunst van het koorddansen tijdens de circusworkshop. foto Peter Nicolai Hilll 1 ilfimnMHiTT Patio Cyclaam Diverse kleuren, 20 cm hoogte, potmaat 10,5 cm /tïr Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, tel.'0118 551 623 "Böflderdag en vrijdag koopavond intratuin.nl TERNEUZEN - De omstreden speel kooi aan de Schelpenlaan in de Temeuzense wijk Othene blijft. Het college van B en W heeft giste ren besloten niet in te gaan op de eis van zeven omwonende gezin nen de voorziening weg te halen, omdat bezoekers te veel overlast zouden veroorzaken. De speelkooi trekt veel jongeren en voorziet daarmee duidelijk in een behoefte, aldus het college van B en W. De gemeente had al maat regelen genomen om eventuele overlast te voorkomen en gaat die intensiveren. Medewerkers van stichting Jeugd- en Jongerenwerk zullen er vaker een kijkje nemen en met de bezoekers praten. Het zelfde geldt voor 'bikers' van de po litie, agenten op mountainbikes, die de speelkooi in hun route door de stad Terneuzen hebben opgeno men. Ook zal er een bord worden geplaatst waarop spelregels staan waaraan de bezoekers zich moeten houden. Het zal verder moeilijker worden gemaakt bij de kooi te ko men met scooters, brommers en auto's en er worden extra afvalbak ken geplaatst. De zeven omwonende gezinnen die bij de gemeente aan de bel heb ben getrokken, hebben een advo caat ingeschakeld. Als het college van B en W niet aan hun eis zou voldoen, beginnen ze een rechts zaak tegen de gemeente, hebben ze aangekondigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57