sport 125 een weekje dromen Roy Beerens: 'Ziek van dat het zo lang duurde' op EK dressuur Transfer Fer niet rond Kerkhove op NK tegen Kilsdonk Wenger: Fabregas te goedkoop naar Barcelona Peter Wisgerhof aanvoerder FC Twente woensdag 17 augustus 2011 'Voor rust was Benfica beter, maar na rust hadden we de kansen moeten be nutten. We hebben toen meer risico's genomen en dat had resultaat We heb ben een stuk of drie, vier grote kansen gemist. Nu zitten we in een lastig par ket. We zullen in Lissabon een heel goed resultaat moeten neerzetten. Het zal moeilijk worden.' door Leon ten Voorde ENSCHEDE - FC TWente mag nog I minimaal een week dromen van de grote miljoenen. Wie het eerste duel tussen FC Twente en Benfica (2-2) gisteravond zag, beseft hoe lastig de klus in Lissabon wordt voor de Tukkers. Maar een sprank je hoop is er nog na een spectacu laire tweede helft van Twentse kant. FC Twente heeft de laatste jaren al heel wat Europese grootmachten in Enschede de stuipen op het lijf weten te jagen. Heroïsch waren vo rig seizoen de duels met Inter, Tot tenham en Zenit St.Petersburg. Spannend en spectaculair de ont moetingen met Werder Bremen en Rubin Kazan. TWente gaf tegen Benfica in de voorronde van de Champions League een vervolg aan die magische avonden. Groot was het kwaliteitsverschil in Portu gees voordeel voor rust, maar min stens zo imponerend was het ant woord van TWente in de bloedstol lende tweede helft. Het zal volgen de week in Lissabon nog een hels karwei worden om het felbegeerde ticket te krijgen voor de Cham pions League, maar Twente leeft nog. En dat is tegen een tegenstan der van dit kaliber en na een kans- Plzen op rozen Bryan Ruiz maakte de 2-2. loze eerste helft, al een compli ment waard. Slim en betoverend was voor rust soms het spel van de virtuoos Pab lo Aimar, een speler die Wout Bra- ma in de Nederlandse competitie nooit tegenkomt. Snel en secuur waren soms de ragfijne combina ties waarop Twente geen ant woord had. Benfica, de club die werkt met een begroting van 100 miljoen euro, was lange tijd beter. Completer en letterlijk ook sterker in alle linies. In die eerste 45 minuten werd nooit duidelijk waarop het opti misme van Co Adriaanse - 'de kan- Het Tsjechische Plzen staat voor het eerst in de geschiedenis van zijn bestaan op dé drempel van de Champions League. De ploeg won de uitwedstrijd bij FC Kopenhagen met 3-1. Arsenal boekte thuis tegen het Itali aanse Udinese een kleine zege: 1 -0. Theo Walcott scoorde al in de vierde minuut het enige doelpunt. ft Het Franse Olympique Lyon ver sloeg het Russische Rubin Kazan met 3-1, terwijl Bate Borisov - Sturm Graz 1 -1 werd. ft De play-off-wedstrijden van van daag: Wisla Krakow - Apoel Nico sia, Maccabi Haifa - Racing Genk, Dinamo Zagreb - Malmö FF, Oden- se BK - Villarreal en Bayern Mün- chen - FC Zürich. door Theo Brinkman sen zijn fifty-fifty en ons teamspel is beter' - was gebaseerd. Adriaanse mag dan de naam heb ben van een voetbalromanticus, de prediker van het offensief bouwde tegen Benfica wel enkele zekerheden in. Opvallend was dat hij zijn oogappel Mare Janko opof ferde. De keus voor De Jong betaal de zich al na zes minuten uit toen de Achterhoeker de bal op een pri ma wijze controleerde en vervol gens van afstand ook nog eens doeltreffend uithaalde: t-o. Daarna trok Benfica ogenschijnlijk moeiteloos de regie naar zich toe. De gelijkmaker in de 21ste minuut was ook verdiend, al werd die tref fer wel ingeleid door een fout van Brama. De middenvelder liet zich in een duel aftroeven door Aimar, waarna Oscar Cardozo zijn klasse als afmaker onderstreepte met een geraffineerd schot in de verre hoek: 1-1. Hoewel Landzaat nog geen mi nuut later alweer dichtbij de Twentse voorsprong was, bleef Benfica heersen en dat overwicht betaalde zich uit in een heerlijke treffer, waarbij al het talent van de ploeg zich samenbalde. Nolito was het eindstation van een machtige aanval, die de gehele Twentse de fensie in een paar tellen uiteen reet: 1-2. Het sierde Twente dat het in de. tweede helft de schroom van zich afwierp en Benfica terug wist te dringen. Symbool voor die speel wijze stond Ola John, die als inval ler geen enkele vrees kende en dol de met de onbevangenheid alsof hij in de voorbereiding tegenover een amateurploeg stond. John stond in de tachtigste minuut ook aan de basis van de gelijkmaker. Uit een voorzet van John kopte Bryan Ruiz onder de ogen van Tot tenham-manager Harry Redknapp de gelijkmaker binnen: 2-2. ALKMAAR - Roy Beerens stapt van daag met AZ in het vliegtuig naar Noorwegen, voor het duel met Aal- esunds FK. De kans dat hij daar morgenavond in actie komt, is ech ter klein. „Als er geen blessures bij komen, zit hij nog niet bij de wed strijdselectie", zegt Gertjan Ver beek. De trainer was blij dat hij zijn nieuwste aanwinst kon verwelko men. „Sinds ik hier vorig jaar be gon, heb ik alleen maar aanvallers zien vertrekken. Dan moet je op een gegeven moment te veel en te vroeg een beroep doen op jeugdig talent. Da's niet goed voor het elf tal en ook niet voor die jongens zelf. Daarom zochten we verster king voor de aanval." De 23-jarige Beerens tekende giste ren voor vier jaar bij AZ, dat hem overnam van Heerenveen. Opge lucht trainde de aanvaller 's mid dags voor het eerst mee. Blij dat de transfer eindelijk rond was, want het had allemaal lang geduurd. In mei al hengelde AZ naar Beerens, maar pas bijna drie maanden later was alles in kannen en kruiken. „Op een gegeven moment word je er wel ziek van, dan wil je gewoon dat het rondkomt", zegt Beerens. „Daarom ben ik heel blij dat nu zo ver is. Waarom het zo lang duur de? Misschien hoopte Heerenveen dat er een andere club kwam die meer wilde betalen dan AZ. Dat zou kunnen. Maar voor mij was een andere club geen optie. Ik wil de alleen naar AZ, omdat ik weet hoe de club speelt en hoe de trai ner werkt." De afgelopen jaren was er vaak be langstelling van andere clubs. Waarom kwam het toen nooit tot een transfer? „Ik had mijn con tract bij Heerenveen met vier jaar verlengd. Dan ga je niet voor een appel en een ei de deur uit. En ken nelijk waren er toen geen clubs die de vraagprijs wilden betalen." Een jaar geleden debuteerde hij in Oranje, maar daarna werd het min der. Een verloren seizoen? „Nee, tot de winterstop niet, want toen speelde ik bij Heerenveen nog bijna alles. Maar na de winterstop kreeg ik opeens minder vertrou wen van de trainer. Daarom wilde ik in januari al weg. Het was een domper dat dat niet lukte. Ik ben blij dat Heerenveen nu heeft mee gewerkt. De club zag ook in dat ik toe was aan een transfer. Ik heb ook geen slecht gevoel bij Heeren veen, hoor, want ik heb er goede jaren gehad." „Nu eerst een basisplaats afdwin gen bij AZ en weer plezier heb ben. Mijn doel hier? Tien doelpun ten en tien assists. En dan zien we wel wat er verder nog in het vat •it." ENSCHEDE - FC Twente heeft nog steeds geen akkoord bereikt over de transfer van Leroy Fer. Feye- noord is nog niet tevreden met het bod dat FC TWente heeft uitge bracht op de middenvelder. Vooralsnog is FC Twente niet van plan de moed op te geven in deze zaak. Verder zegt de club nog geen enkele bod op een speler te heb ben ontvangen. Wel heeft Totten- ham Hotspur belangstelling voor Bryan Ruiz. Gisteravond zat Tottenham-coach Harry Redknapp op de tribune bij FC Twente-Benfica. AMSTELVEEN - Lesley Kerkhove uit Zierikzee en Angelique van der Meet kunnen eikaar op het Neder lands kampioenschap tennis pas in de finale van zondag treffen. De twee Zeeuwse speelsters zijn giste ren bij de loting in aparte schema helften terechtgekomen. Kerkhove, als derde geplaatst, treft vandaag in de eerste ronde Kim Kilsdonk, die door de kwalificaties heen kwam. Van der Meet neemt het op tegen Lisanne van Riet. Wanneer ze winnen, zitten ze bij de laatste acht. Bernice van de Velde uit 's-Graven- polder is deze week actief tijdens een futuretoernooi in het Duitse Ratingen. Gisteren verloor ze daar in de eerste ronde van de Duitse Anna-Lena Friedsam (6-3 6-3). had echter geen zin omdat Fabre gas alleen maar naar Barcelona wil de." Robin van Persie volgt de naar Bar celona vertrokken Fabregas defini tief op als aanvoerder van Arsenal. „Als aanvoerder ben je een ambas sadeur voor de dub. Ik ben er klaar voor", aldus Van Persie, die al zeven jaar bij Arsenal voetbalt. Van Persie droeg gisteravond in de Champions Leaguewedstrijd tegen Udinese nog niet de aanvoerders band. De aanvaller was na zijn ro de kaart van vorig seizoen tegen FC Barcelona geschorst. Van Persie fungeerde zaterdag tegen Newcast le United wel als aanvoerder door de absentie van Fabregas. „Ik ben nu meer dan tien jaar prof voetballer, dus ik weet hoe deze wereld werkt. Toen ik 18 jaar was, had ik nog geen idee", zei Van Per sie verder. Sander Marijnissen (voorgrond) debuteert in het Nederlands dressuurteam. Achter hem zijn ploeggenoten Adelinde Cornelissen, Edward Gal en Hans Peter Minderhoud (van links naar rechts). foto Koen van Weel LONDEN - Trainer Arsene Wenger heeft gisteren toegegeven dat Ar senal niet de hoofdprijs voor Cesc Fabregas heeft ontvangen. Volgens de Franse oefenmeester van de club uit Londen wilden Real Ma drid, Chelsea en Manchester City ongeveer vijftien miljoen euro meer voor de nieuwste aanwinst van Barcelona uitgeven. Arsenal en Barcelona bereikten overeenstemming over een trans fersom van 29 miljoen euro. Afhan kelijk van de prestaties van Fabre gas maakt Barcelona de komende jaren nog maximaal zo'n tien mil joen euro aan de Engelse club over. „We hebben Fabregas eigenlijk voor een gereduceerde prijs ver kocht", stelde Wenger. „We had den meer ontvangen als we Real Madrid, Chelsea en Manchester Ci ty ook hadden laten bieden. Dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55