i8l zeeland Stallen mogen in Zonnemaire 4^7 ZINDEREND VOORDEEL! Minister Opstelten laat Mobiele site PZC vernieuwd! ■PZC] ia - 8 si .1 Nader onderzoek naar geschil Nigeriaanse beelden gestolen in Vlissingen Onderzoek naar wonen in tuin mantelzorger woensdag 17 augustus 2011 r w 1 asms uiiiiwiigmn.! mm BOUWEN Bestemmingsplan aangepast door Ton van den Nouweland zonnemaire - „Geweldig, een godswonder na al die jaren." Caro line Waay uit Zonnemaire was gis teren nog niet op de hoogte van het feit dat de gemeente wil mee werken aan de uitbreiding van het paardenpension dat zij samen met haar man Ad Casteleijn aan de Rietdijk runt. Het besluit om het bestemmings plan ten gunste van het paarden pension te wijzigen is op 2 augus tus door B en W genomen. Waay en Casteleijn zijn acht jaar in onderhandeling geweest met de gemeente over uitbreiding van hun paardenpension. „Na een lang communicatietraject is eindelijk concensus bereikt," meldt de afde ling Ruimte 8c Milieu dan ook aan het gemeentebestuur. De zaak zat vast op de nabijheid van woningen, die milieuoverlast zouden ondervinden van het pen sion. De uitbreiding wordt nu zo Altijd actueel Compact en overzichtelijk Persoonlijk instelbaar san mtimm gsm WEMELDINGE - Het geschil tussen de Protestantse Gemeente Wemel- dinge en de voormalig secretaris/ penningmeester van die kerkelijke gemeente is nog niet beslecht. De gemeente wil 100.000 euro te rughebben, omdat de man on rechtmatige betalingen zou heb ben gedaan, maar de gewezen pen ningmeester vond dat de zaak ver jaard was. De rechtbank in Middel burg is het daar alvast niet mee eens. De verjaringstermijn gaat pas in in 2009, toen de gemeente lont rook. De Middelburgse rechtbank wil eerst meer weten over de onrecht matige betalingen. AutoTeam pakt uit I10%Jcortin<jio£jiieuweo^ nu 1.000,- cash retour op uw rekening. /TXAutoTeam LJLA voel je v r i j Onderdeel von de Aulomotiom Groep Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10% voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011 Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere acties De 1 000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B V. uitgekeerd op de bonk/girorekening von de koper, na aflevering/registratie von een nieuwe Opel. Dit aonbod geldt voor nieuwe klantenorders (porliculier/KZM) von 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrotiedatum van 30 november 2011 Kijk voor de voorwaaiden op www.opel.nl Wijzigingen voorbehouden. gemaakt dat de stal nabij de hui zen vervalt. In plaats daarvan komt een nieuwe stal. In een ande re, bestaande stal komen wat paar- denboxen bij. Het Zonnemairse paardenpension telt na de uitbrei ding 28 boxen. Een ander punt waarover lang is onderhandeld, is de agrarische be stemming van de grond. Die is nu omgezet naar 'recreatie' waaron der paardenpensions vallen. Het pension wordt nu aangemerkt als 'nieuwe economische drager'; een term waarbinnen agrarische bedrijven kunnen worden omge zet naar recreatieve. Die mogelijk heid is bijna drie jaar geleden ont staan toen het nieuwe bestem mingsplan Buitengebied door de gemeenteraad werd aangenomen. Burgemeester en wethouders wil len met Waay en Casteleijn nog wel een overeenkomst sluiten waarmee de instandhouding van de landschappelijke waarde van het gebied rond de Rietdijk moet worden gewaarborgd. In gesprek met twee lokale agenten. VLISSINGEN - De inbrekers hadden bij wijze van spreken alles mogen meenemen uit de Vlissingse meu belfabriek Arabesk, maar niet die drie antieke Nigeriaanse voorou- derbeelden. Toch is dat gebeurd. Ook al waren twee van de beel den, de vader en de moeder van het Alusi gezinnetje, één meter zes tig hoog en 65 kilo zwaar. Het kind was negentig centimeter. Maar bovenal was het houten drie tal uniek, volgens eigenaresse Hen- ny de Winter. Zij looft daarom dui zend euro uit voor de gouden tip. „Verzekeringsgeld kan dit verlies niet compenseren." De beelden stonden in een container, waaruit ook andere zaken zijn weggehaald. DE STELLING Boten moeten in avondspits 1,5 uur wachten voor Zeelandbrug. Reageer: www.pzc.nl/schouwen-duiveland MEEST GELEZEN 1. Hotel Bom Haamstede dicht 2. Gemeentekraam op Havendag 3. Evidesfontein moet spuiten TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van vandaag staat op www.pzc.nl/schouwen-duiveland RENESSE - Ruim voor drie uur staat de 11-jarige Jochanan uit Urk bij het politiebureau in Renesse te wachten. Samen met zijn broertjes, zusje en va der staat hij geduldig op de uitkijk naar de auto van de minister. Als die aankomt vliegt Jochanan er op af, maar de minister gaat eerst het politiebu reau binnen en ziet hem niet. jochanan is verzot op politiek. Moeiteloos somt hij alle namen van de huidige ministers op. Hij blijft wachten tot de minister weer naar buiten komt en zijn lange wachten wordt beloond. Hij krijgt een hand. „Wat wil jij worden?", vraagt Opstelten. „Tweede Kamer lid", zegt Jochanan. „Voor de SGP" en glimmend van trots gaat hij met de minister op de foto. door Melita Lanting Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Jus titie heeft gisteren een werkbezoek ge bracht aan Zeeland. Hij liet zich in Breskens informe ren over het drugstoerisme in Zeeuws-Vlaanderen, bij de KLPD over de veiligheid op de Wester- schelde en in Renesse over toeris me en het alcohol- en jeugdbeleid. De minister maakte nogmaals dui delijk dat het wat hem betreft over en uit moet zijn met het drugstoe risme. „De coffeeshop terugbren gen naar de situatie waar het oor spronkelijk voor bedoeld was. Voor de lokale markt en niet voor heinkenszand - De gemeente Bor- sele onderzoekt mogelijkheden om een demente moeder of gehan dicapt kind in de achtertuin van de familie te laten wonen. De wetgeving staat wonen in een tuin momenteel niet toe. „Maar we gaan toch onderzoeken of we deze mantelzorgwoningen tijdelijk kunnen toestaan", zegt wethouder Conny Miermans. „Dat tijdelijke kan een paar jaar zijn. Er zijn men sen die hun dementerende moe der het liefste dicht bij zich willen hebben in plaats van in een verzor gingshuis. Maar moeder of vader in huis nemen is voor velen een te zware belasting. Een woonruimte achter in de tuin is dan een optie." Minister Opstelten neemt de tijd voor een praatje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48