Zeeland PZCI. ROC moet weg van het Jannewekken N0PRUIMING y Smerdiek SCH0UWEN-DU1VELAND 18 en 19 20 en 21 ONDERWIJS Minder cursussen door minder subsidies Lionel Messi versus Ziatan Ibrahimovic in Bru Man met hakbijl almanak Woensdag 17 augustus 2011 Minister Ivo Opstelten neust rond in Renesse als toeristenplaats Gedicht stadsdichter Ester Naomi Perquin siert CS Rotterdam Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERiKZEE - Het ROC, afdeling Zie- rikzee gaat dinsdag van start in twee lokalen van het MFC aan de De Huijbertstraat. Het Regionaal Opleidings Centrum verlaat het ge bouw aan het Jannewekken nood gedwongen omdat de klad is ge raakt in het cursusaanbod. Het ROC geeft alleen nog cursus sen Nederlands en inburgerings- cursussen. Daarvoor volstaan de lo kalen 15 en 16 in het MFC. De ge meente snijdt de laatste jaren in de subsidies. Daardoor heeft het ROC eerst de cursussen in buiten landse talen laten vervallen. Wat later werden ook de computercur sussen geschrapt. De toekomst voor het ROC in Zie- rikzee ziet er weinig florissant uit. Vanaf 2013 komen de inburgerings- cursussen geheel voor eigen reke ning van de naturalisatiekandi daat. Tot die datum kunnen bui tenlanders bij de overheid nog een lening afsluiten voor deze cursus. Als het verplichte inburgeringsexa- men wordt gehaald, hoeven zij een goot deel van die lening niet terug te betalen. Nu al stellen veel inburgeraars de cursus uit en dat zal na 2013 niet minder worden, verwacht het ROC. De organisatie spreekt de hoop uit dat de inburgeringscur- sussen voor Schouwen-Duiveland behouden kunnen blijven. Het gebouw aan het Jannewekken is eigendom van Zeeuwland, maar die verhuurt het aan de gemeente. „Natuurlijk vervallen voor ons de huurpenningen van het ROC," rea geert wethouder Ad Verseput, die wegens vakantie onderwijswet houder Wim Stouten vervangt. „Maar daar staat weer huur aan het MFC tegenover." B en W zijn nog niet op de hoogte van het vertrek van het ROC. Ver seput kan daarom evenmin zeg gen of er al een nieuwe huurder voor het Jannewekken is. Behalve hoofdhuurder ROC zijn in het ge bouw de Pontes praktijkopleiding en kinderopvang Koos gevestigd. Het gebouw werd in 1996 voor 1,4 miljoen gulden (640.000 euro) ver bouwd voor het speciaal onder wijs en het volwassenenonder wijs. Een jaar later kostte de ver bouwing bijna het politieke leven van toenmalig PvdA-wethouder Daan van der Wekken. Het werk was 420.000 gulden (191.000 euro) duurder uitgevallen. Ambtenaren verzwegen de budgetoverschrij ding voor het gemeentebestuur. BRUINISSE - Alle grote namen waren vertegen woordigd. Lionel Messi was present, maar nu eens niet als spits, maar als goalie bij het le vend tafelvoetbal. Met tegenover zich aanval ler Ziatan Ibrahimovic, eveneens actief als keeper. En de doelpunten vlogen de omstan ders om de oren. Verderop traden Sumo-wor- stelaars tegen elkaar in het strijdperk, draaide de zweefmolen en werd op doel geschoten. Meer dan 100 kinderen vermaakten zich giste ren opperbest op het tot 'speelstad' omge toverde veld van Bruse Boys. De voetbalver eniging verhuist in seizoen 2012-2013 naar een nieuw complex. In dat kader worden aller lei activiteiten georganiseerd. foto Dirk-Jan Gjeltema VmBSSeS^JMMWaïSlitiSBaBk Patio Cyclaam Diverse kleuren, Ker/stükWoï 20 cm hoogte, potmaat 10,5 cm I V. Intratuin Koudekerke iAL- Galgeweg 5, tel. 0118 551 623 Nopr?* J V Donderdag en vrijdag koopavond Zatafo intratuin.nl Tip? bevelanden@pzc.nl BROUWERSHAVEN - De politie heeft maandagavond aan de Spuiweg in Brouwershaven een 29-jarige man aangehouden. De inwoner van Schouwen-Duiveland had eerder aan de Zuidwal lopen zwaaien met een hakbijl en zich dreigend gedragen richting een andere man. Een getuige vertelde aan de gealar meerde politie dat de man in een sloot was gesprongen. Hij kroop er uit toen agenten bij de sloot aan kwamen. Hij had op dat moment geen hakbijl, maar een vleesmes bij zich. Waarom hij met de bijl en het vleesmes liep, is niet bekend. Die Zeeuws-Vlaamsefotograaf werkt alweer een jaar of vijf voor de redactie Bevelanden/Tholen van de ze krant. Hij heeft zijn stinkende best gedaan om het gebied goed te le ren kennen. Met succes, al heeft hij nog wel wat moeite met de bijna men van sommige dorpen. Dat bleek gisteren toen hij zijn op drachten doornam met de chef van de redactie. Die vertelde hem eerst naar Sint-Maartensdijk te gaan voor een kiekje bij een fruitteler, die een Tweede Kamerlid ontving in zijn boomgaard. Daarna moest hij nog foto's gaan maken van de kindervakantieweek in Goes en van een echtpaar in Wolphaartsdijk dat zijn diamanten huwelijksverjaardag vierde. „Maar het best kun je eerst even naar Smerdiek gaan", herhaalde de chef nog eens. De fotograaf keek hem vragend aan. „Daarnet zei je nog dat ik eerst naar Sint-Maartens dijk moest gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47