Vrees voor prijzen collectief vervoer 'Snel regels voor hagelkanon' DOLLE DAGEN IN ARNEMUIDEN 3*H zeeland 121 Rechter: Schipper ten onrechte Antieke Nigeriaanse beschuldigd na aanvaring Sloehaven voorouderbeelden weg id woensdag 17- donderdag 18 - vrijdag 19 - zaterdag 20 augustus I ZOMERCOLLECTIE 50% KORTING Angels jeans 39,95 LAATSTE RONDE OPRUIMING 50% korting bovenverdieping 35,- 50% KORTING Jan de Nooijervof woensdag 17 augustus 2011 door Wendy van den Hurk vlissingen - Jongerencentrum Pal jas aan het Pablo Picassoplein in Vlissingen zet dezer dagen nu en dan de deuren 's nachts open, om jongeren tijdens de ramadan op te vangen. In die vastenmaand voor moslims mogen deelnemers enkel eten tus sen zonsondergang en dageraad. Omdat de ramadan dit keer in de zomer valt, worden de maaltijden dus pas heel laat op tafel gezet, als de nacht al is begonnen. Jongeren die vakantie hebben, slapen daar om dikwijls overdag en komen 's nachts, als ze energie krijgen van eten, weer echt tot leven. En dan kan het wel eens onrustig worden op straat, heeft de politie gemerkt in de Bonedijkebuurt. Er waren wat klachten over overlast. Daarom is besloten om jongeren centrum Paljas van welzijnsstich- ting Palladium te openen als dat nodig is. Dat is afgelopen zaterdag en maandag voor het eerst gedaan. door Rob Paardekam sint-maartensdijk - Er moet snel landelijk beleid komen voor anti- hagelkanonnen. Dat stelde Tweede Kamerlid Esmé Wiegman (Chris tenunie) gisteren na haar bezoek aan fruitteler Artdré Alkema in Sint-Maartensdijk. Alkema ligt in de clinch met de ge meente Tholen over het gebruik van zijn antihagelkanon. Na klach ten over geluidsoverlast door om wonenden besloot het college dat de teler het apparaat niet meer mag gebruiken. En dat terwijl colle ga's in bijvoorbeeld de gemeente Borsele wel 24 uur per dag mogen schieten. „Ik kan me de frustratie daarover bij Alkema heel goed voorstellen", zegt Wiegman. An derzijds begrijpt zij ook dat ge meenten worstelen met het onder werp, omdat duidelijke regels ont breken. Volgens Wiegman is het nu echt tijd voor landelijk beleid. Wat haar betreft moeten telers het antihagel kanon kunnen gebruiken. „We hebben het hier niet over recrea tief lawaai, waarbij de één last heeft van het plezier van de an der", stelt ze vast. „Nee, het gaat hier om fruittelers die hun oogst proberen te beschermen." Wiegman is in de gemeente Tho len voor een tweedaags bezoek. Sa men met enkele lokale partijgeno ten bezoekt ze vandaag nog zorg centrum De Schutse in Sint-Anna- land en woonzorgcentrum Schel- deoord in Stavenisse. door Emile Calon oost-souburg - De Stichting Werkgroep Gehandicapten Wal cheren verwacht dat in de nabije toekomst nog maar weinig gehan dicapten gebruik zullen maken van het collectief vervoer. Namens het bestuur van de stich ting waarschuwt Frans Haanstra via een brief de Veerse wethouder Chris Maas dat veel gehandicapten het geld niet hebben om de nieu we ritprijzen te betalen. Afgelopen zaterdag meldde de wet houder in deze krant dat er voortaan een eigen bijdrage be taald moet worden door de gebrui kers van het collectief vervoer en het aanvullend ouderenvervoer. Dit systeem vervangt de vaste rit- bijdrage van vijftig cent per zone. De hoogte van het inkomen be paalt, aldus de wethouder, de ei gen bijdrage. Haanstra is verbaasd dat de wet houder nu al met een uitgewerkt plan naar buiten komt. Hij had ver wacht dat het eerst besproken zou worden in de verschillende advies raden en de gemeentelijke commis sies. Nu dat niet het geval is waar schuwt hij dat het nieuwe plan na delig uitpakt voor gehandicapten. „Die zullen niet meer kunnen deel nemen - aan het sociale vervoer waar het collectief vervoer voor be doeld was." ■il Hlllll'11MilKfiBBBMBBMtilf IMBiTT rMHemglgjBfflBWf! Esmé Wiegman in gesprek met fruitteler André Alkema (rechts) bij het hagelkanon. foto Ronald den Dekker door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank vindt dat het scheep vaartbedrijf Renata uit Werken dam ten onrechte de schipper van de Galapagos uit Gent beschuldig de van het veroorzaken van een aanvaring in de Sloehaven in Vlis singen. De aanvaring tussen de beide bin nenvaartschepen Renata en de Ga lapagos vond in de namiddag van de 11e juni 2008 plaats. Bij de aan varing ontstond alleen materiële schade aan beide schepen. Volgens de Renata zou de Galapa gos schuldig zijn aan de aanvaring, omdat die schipper in het Van Cit- terskanaal 'de bocht afsneed' waar door ze het recht van voorrang ver speelde. De directie van de Renata eiste dat de Galapagos ruim 46.000 euro be taalde om de kosten van de aanva ring te dekken. De rechtbank stelt vast dat de Renata, ondanks een waarschu wing van de Havendienst, met on verminderde snelheid op de auto matische piloot is door blijven va ren en ook geen contact zocht met de Galapagos. Volgens de rechtbank heeft de Renata door haar vaargedrag dan ook schuld aan de aanvaring en moet het bedrijf de proceskosten van de tegenpartij, ruim 5500 eu ro, betalen. vlissingen - De inbrekers hadden bij wijze van spreken alles mogen meenemen uit de Vlissingse meu belfabriek Arabesk, maar nou net niet die drie antieke Nigeriaanse voorouderbeelden. Toch zijn uitgerekend die verdwe nen na een inbraak afgelopen weekeinde. Zelfs al waren twee van de beelden, de vader en de moeder van het Alusi gezinnetje, een meter zestig hoog en elk 65 ki lo zwaar. Het kind was negentig centimeter hoog. Groot en zwaar dus, maar bovenal was het houten drietal uniek, volgens eigenaresse Henny de Winter. Zij looft daarom duizend euro uit voor de gouden tip. „Verzekerings geld kan dit verlies niet compense ren." De beelden waren opgeslagen in een container die opengebroken werd. Uit de container, zijn ook en kele graandeurtjes, krukjes en een ladder weggehaald. MODE Zomer restanten voor 15,- 2 voor €25,- Langstraat 73 Arnemuiden tel. 0118-606200 Walky Schoenmode, Langstraat 7, Arnemuiden www.walkyschoenmode.nl tel. 0118 - 603805 Deze 4 dagen alle confectie KOOPJESREKKEN €5,- €10,- €19,- en -75% Nachtkleding 25% korting Baby-zomer-mode 1/2 prijs Ondergoed koopjes actie Heren jeans 25% korting Vrijdagavond koopavond Langstraat 17 Arnemuiden «tel. 0118-601588 Vrij parkeren Nieuwe wintercollectie komt binnen... Woning- en meubels! olf eerder Langstraat 79 Arnemuiden tel. 0118 602937 wvAv.jandenooljervof nt Tijdens de dolle dagen: Strandlakens 20% korting Hoofdkussen 2e voor de halve prijs Badhanddoeken vanaf 4,- Handdoeken theedoeken 6 2,- p/st Meubelen, verlichting, tapijt, overgordijnen, binnen- buitenzonwering, vitrages, behang, meubelstoffen, laminaat, bed. bad&keukentextiel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41