huis meteen accepteren' Dit is het begin van mijn nieuwe leven zeeland 13 Schadeclaim vanwege gemis veerboot Zachte dwang René Verhulst commentaar Duizenden kilo's kabel met koper gestolen Vermiste man valt in bouwput woensdag 17 augustus 2011 „Ik denk dat asielzoekers in Zeeland net zo snel, mis schien wel sneller integreren dan in de Randstad, mits ze willen werken. Als je loopt te zieken, lukt het nergens. Bovendien kampt de Randstad al met de huisvesting van arbeidsmigranten uit Oost-Europa." Burgemeester René Ver hulst van Goes advi seert Zeeland mee te doen met een proef met verplichte woningtoewij zing voor asielzoekers. Het lijkt nogal hard: iemand na zijn vlucht naar Nederland ook nog eens wegstoppen op het platte land. Maar goed beschouwd heeft Verhulst sterke argumen ten. Asielzoekers die al te kies- keurig,zijn met woonruimte be lemmeren de doorstroming in de asielzoekerscentra. Onder tussen is in Zeeland woonruim te beschikbaar. Veel Zeeuwse gemeenten halen het aantal vluchtelingen niet dat het Rijk er wil huisvesten. Verhulst zet terecht vraagtekens bij de wens van veel asielzoekers om in de Randstad te wonen. Want inte greren kan ook prima in Zee land. Verhulst benadrukt dat het een proefis en dat het om zachte dwang gaat. Als een vluchteling echt niets ziet in het Zeeuwse aanbod, mag hij een alternatief kiezen. Maar dan wel op eigen kracht. Dat is redelijk. IMWl—IHIHB>|i li1 Mil Hi WWIIIH1 I IIIIIBIWH IH'IHH— middelburg - Van een bedrijfster rein in Middelburg zijn in de nacht van maandag op dinsdag duizenden kilo's aan pvc-kabels met koper gestolen. Dat heeft een woordvoerster van de politie giste ren laten weten. De dieven knipten de omheining rond het terrein kapot en gingen er met de kabels vandoor. De ka bels hebben een totale waarde van meer dan 10.000 euro. Koper is erg in trek bij dieven, we gens de waarde van het metaal. De prijs van koper is echter aan het zakken. Vorige week daalde de waarde met 1,5 procent naar een kleine 6000 euro per ton. Dat is het laagste ni veau sinds december. Beleggers verwachten dat de vraag naar koper afneemt door de ver zwakking van de internationale economie. Burgemeester René Verhulst (links) en minister Gerd Leers tijdens de opening van het asielzoekerscentrum in Goes (maart 2011foto Ronald den Dekker door Cornelleke Blok Het is een kleine kamer, op de derde verdieping van een appartemen tencomplex in Goes. Er passen net een tweepersoonsbed, een bank en een kast in. Mohammed (28) uit Ivoorkust woont er één dag en hij is maar wat blij met zijn nieuwe onderko men. „Ik heb al zo lang gewacht. Hier heb ik eindelijk een ruimte voor mezelf." Tot een halfjaar geleden wist Mo hammed niet eens dat Nederland bestond. „Ik had een slecht leven: ik werkte als slaaf in de bossen in Ivoorkust", vertelt hij. „Het was ze ker niet mijn droom om hierheen te komen. Maar op een dag ont moette ik een man, die me wilde helpen. 'Ik breng je naar een plek waar je veilig bent', zei hij." Mohammed had geen idee waar hij heen zou gaan. Hij moest zijn vrouw en zoontje achterlaten, maar vertrok. Op zoek naar een be ter leven. De man, die hem een veilige plek beloofde, bleek slechte bedoelin gen te hebben. „Toen ik in Neder land was, zei hij dat ik iets terug moest doen. Ik moest drugs verko pen. Dat wilde ik niet, dus ik ben weer gevlucht." Dit keer had Mohammed meer ge luk. „Ik kwam een man tegen, die zich over me ontfermde. Hij bracht me naar de instanties, en ik kwam in het asielzoekerscentrum in Ter Apel terecht." Via Gilze (in Brabant) belandde hij in het asiel zoekerscentrum in Goes, en kreeg al snel een verblijfsvergunning. Vanaf dat moment zoekt Moham med naar een woning. Veel keus had hij niet. „Ik stond op de lijst voor een woning in Dordrecht. Er werd tegen me gezegd dat die stad de enige plek was waar ik terecht kon en dat het drie maanden zou duren. Van vrienden uit het asiel zoekerscentrum hoorde ik dat ze wel vier of vijf maanden moesten wachten." Via een vriend vond hij een wo ning in Goes. Die kans greep hij met beide handen aan. In het asielzoekerscentrum woonde ik met acht mensen in een apparte ment: ik deelde een kamer met ie mand anders. Ik heb behoefte aan privacy." In welke stad of regio hij woont, maakt Mohammed niet uit. „Ande re mensen in het asielzoekerscen trum willen niet in Goes willen wonen, omdat ze de stad te klein vinden. Mij maakt het niet uit: ik heb geen familie en vrienden in Nederland. Bovendien ken ik de stad niet. Ik kan er niet over oorde len, voor ik het geprobeerd heb. Ik wil rust in mijn hoofd en een nieu we start maken. Dit is het begin van mijn nieuwe leven." Mohammed hoopt ooit herenigd te worden met zijn vrouw en zoon. Hij zou het liefst willen dat ze ook naar Nederland komen. „Ik maak me grote zorgen. Er is oor log in Ivoorkust. Ik ben naar het Rode Kruis gegaan, om te vragen of ze me willen helpen. Misschien zijn ze wel gevlucht naar Guinée. Ik heb geen idee waar ze zijn en of ze nog leven." De Zeeuwse gemeenten moeten tot het eind van het jaar gezamenlijk nog 259 vluchtelingen huisvesten. koudekerke - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag gezocht naar een vermiste man in Koudekerke. Via Twitter is onder meer een foto van de man ver spreid. Rond 04.30 uur is de man, met een flinke hoofdwond, aangetrof fen in een bouwput aan de rand van het terrein van de Vliedberg, waar hij verbleef Hij is per ambu lance overgebracht naar liet zieken huis in Goes. den haag - Hotel-Restaurant De Milliano in Breskens eiste dinsdag bij de Raad van State meer nadeel compensatie voor het wegvallen van het veer Vlissingen-Breskens. Na de opening van de Westerschel- detunnel in 2003 kreeg De Millia no het flink voor de kiezen, omdat een groot deel van de inkomsten van het hotel en het restaurant met frituur en kiosk wegvielen. Het toenmalige ministerie van Ver keer en Waterstaat (tegenwoordig Infrastructuur en Milieu) kende De Milliano een nadeelcompensa tiebedrag van rond een half mil joen euro toe. Maar dat was vooral een compensatie voor de waarde daling van de gebouwen en inven taris en de kosten voor de aanpas sing van het hotelbedrijf De minister weigerde de inko- mensschade van het hotel te ver goeden en paste een flinke korting toe op de inkomensschade van het restaurant en snackbar. Volgens de minister had De Milliano de be drijfsvoering kunnen aanpassen, zodat het restaurant en snackbar minder afhankelijk van de veer dienst was geworden. De Milliano's raadsman benadruk te dat het snelbuffetrestaurant, fri tuur en kiosk afhankelijk waren van de reizigers van het veer. Vol gens de raadsman was het ook lang onzeker of en wanneer de veerdienst zou worden opgeheven. De Milliano hoopt dat de Raad van State de minister op de vin gers tikt en de korting op de na deelcompensatie zal wegstrepen. Top of flop? De zomerredactie bezoekt dagelijks een camping in Zeeland. Is die top of flop? Bekijk de video's op www.pzc/nlzomer STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3