'Vluchteling moet 21 zeeland 'Rondweg is geen boerenschuur' R Zomergast PZC wm m woensdag VERPLICHTE WONINGTOEWIJZING AAN VLUCHTELINGEN Toegelaten vluchtelingen die woningen weigeren, mag je best dwingen het eerste aanbod te accepteren. Elders loopt al een proef 'Zeeland haak aan', zegt de burgemeester van Goes. Proef De krant 6 weken voor 18 euro! Achterstand huisvesting toegelaten asielzoekers woensdag 17 augustus 2011 door Guido van der Heijden Ik stel me weieens voor hoe het eraan toegaat, thuis bij een gast van VPRO's Zomer gasten, een paar dagen vóór de uitzending. Vader is in paniek: heeft iemand nog ideeën? De oppas heeft een suggestie: de nazi-propagandafilm Triumfdes Willens van Riefenstahl. Heeft ze pas nog op school gezien en was best interessant. „Pardon?! Riefenstahl?? Mens! Als er iets niet meer kan in Zomergas ten, dan is het wel Riefenstahl. Zo afgezaagd. Die is weer net zo fout als ze vroeger was." De oudste zoon komt met een veelbesproken Finse korte film. Na wat zoekwerk op internet blijkt het een pornofilm. Zoon is inmiddels weer verdwenen. „Maar schat, je kijkt toch zo graag naar The Simpsons? Daar kun je toch vast een berg leuke scènes van oplepelen?" „Je begrijpt het niet. Je kunt écht niet met The Simpsons aanko men bij Zomergasten." „Maar je houdt zoveel van The Simpsons? Je kijkt er de hele tijd naar!" PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 „Nee! Dat dóe je gewoon niet Ik kies wel iets anders. Maar niet The Simpsons. Ik zie die jongen van Brandt Corstius al met zijn mond vol tanden zitten als ik kom aankakken met The Simps ons. Dan weet ie niks te vragen en gaat ie me de hele tijd zitten aankijken met die waterige ogen." „Southpark dan? Dat vind je ook keileuk." „Nee, da's hetzelfde als The Simps ons. Geen cartoons. Tenzij je een of andere bloederige manga-film uit de jaren dertig kent" „Pa, telefoon! De VPRO!" „Daar heb je het gelazer al. Die willen natuurlijk weten waar mijn lijst van fragmenten blijft." ...Ja, dat begrijp ik. ...Ik vind het ook heel vervelend. ...Wat zegt u? Jullie hebben dat va ker meegemaakt? ...En jullie hebben noodpakketten van fragmenten voor mensen die er niet helemaal uitkomen? ...Euh, nou ja... Graag. Maar wat doe ik dan met de vragen? ...Jullie sturen nog informatiema teriaal. Fijn, tot ziens dan. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3.: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.L) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Frank Balkenende Asielzoekers met een ver blijfsstatus moeten de eerste de beste woning die ze aangeboden krij gen, meteen accepteren. Ook al staat die woning in Kats, Kattendij- ke of Cadzand. De Goese burge meester René Verhulst noemt lich te dwang 'niet verkeerd'. Hij vindt dat Zeeland zou moeten aansluiten bij een proef van ge meenten in Friesland, Drenthe en een deel van Utrecht. In Neder land toegelaten vluchtelingen mo gen er niet meer maandenlang een plek in asielzoekerscentra be zet houden, omdat ze enkele ke ren een aangeboden woning heb ben geweigerd. Het is daar nu: ac cepteren of direct het AZC uit! Vluchtelingen met een verblijfsver gunning zijn riormale woningzoe kenden. Zodra ze een verblijfsver gunning hebben, krijgen ze een ur gentieverklaring voor een woning. Ze zijn vrij om dan aanbiedingen van gemeenten en woningcorpora ties af te slaan. Het leidt wel tot problemen. Mo menteel verblijven 4000 toegela ten vluchtelingen in asielzoekers centra, laat woordvoerder Jan-Wil- den haag - G. Wisse uit Koudeker- ke snapt niet dat de gemeente Veere de nadelen van een verkeers weg vergelijkt met die van kassen of een boerenschuur, bleek giste ren bij de Raad van State. Wisse woont aan de Ter Poorte- weg en kreeg in 2005 de nieuwe rondweg langs zijn achtertuin. Sindsdien zit de familie Wisse door de verkeersherrie niet meer zo graag in de grote achtertuin. Wisse vindt dat hij schade heeft opgelopen en dat zijn woning in lem Anholts van het Centraal Or gaan opvang asielzoekers (COA) weten. Een groot deel wacht op een woning in een stad of dorp die het ideaal acht. Dichtbij fami lie en met veel voorzieningen in de buurt. In de praktijk is dat de Randstad. Lang wachtend op een woning, houden ze dure opvangplaatsen bezet. En voor Zeeland schept dat meteen het probleem dat gemeen ten niet kunnen voldoen aan de taakstelling van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Provincie- breed moeten tot eind dit jaar nog 295 vluchtelingen met een verblijfs vergunning worden gehuisvest. Vooral plattelandsgemeenten lo pen achter, zoals Sluis (43), Hulst (40), Reimerswaal (26), Borsele (21) en Veere (16). Ook Terneuzen (38) en Middelburg (35) moeten nog een flink aantal vergunning houders onderdak verschaffen. In Goes zijn dat er 18. Maar vol gens Verhulst is het probleem dat veel vluchtelingen denken dat ze in de Randstad (los van familie banden) beter af zijn en dat ze er sneller werk denken te vinden. Goes blijft daardoor zitten met wo ningen die in principe voor deze mensen zijn gereserveerd. „Ik waarde is gedaald. De gemeente Veere wges echter een planschade claim van 82.500 euro van de hand. De gemeente vindt dat Wis se er ten opzichte van het vorige bestemmingsplan niet op achter uit is gegaan. Dat bestemmings plan maakte agrarische gebouwen en kassen van tien meter hoog ach ter Wisses achtertuin mogelijk. Die zijn er nooit gekomen, maar de rondweg wel. De gemeentewoordvoerster van Veere zei gisteren tijdens de rechts denk dat asielzoekers in Zeeland net zo snel, misschien wel sneller integreren dan in de Randstad, mits ze willen werken en mee wil len doen. Als je loopt te zieken, lukt het nergens. Bovendien kam pen we - en dat speelt landelijk - al met de huisvesting van arbeids migranten tiit Oost-Europa." Verhulst zegt de proef waarbij lich te dwang wordt uitgeoefend, nauwlettend te zullen volgen. „Eni ge sturing is goed, maar het moet in de praktijk wel werken. Want wat als asielzoekers weigeren en vervolgens uit een AZC worden verwijderd. Waar blijven ze dan?" In Drenthe, Friesland èn de provin cie Utrecht loopt een proef met verplichte woningtoewijzing voor asielzoekers. Een vluchteling moet een woning accepteren. Doet hij dat niet, dan moet hij zelf woonruimte vinden. De opvang in het asielzoekerscen trum wordt beëindigd. Op die manier moeten de achter standen met huisvesting van asiel zoekers ingehaald worden. zaak in Den Haag dat kassen en boerenschuren achter de achter tuin - vanwege te verwachten stank- en lawaaioverlast door werk zaamheden - vergelijkbaar nadeel opleveren als de rondweg. De Raad van State gaat uitzoeken of de gemeente al te creatief is ge weest met. de afwijzing van de claim. Als Wisse wint, moet de ge meente alsnog vaststellen hoeveel planschade de Koudekerkenaar heeft geleden. Uitspraak binnen zes weken. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) O een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nai4) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft i j nadere informatie aan. COLOFON I De Zeeuwse gemeenten hebben een achterstand als het gaat om huisvesting van asielzoekers met een verblijfsstatus. Hoeveel personen lopen zij achter op de taakstelling? Borsele Hulst Kapelle Middelburg 1 40 Reimerswaal Schouwen-Duiveland Terneuzen Tholen Veere Goes Vlissingen Willem Adriaansens foto Willem Mieras bron min. van binnenlandse zaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2