Surfspektakel Mission XL is grootser dan ooit D'Haeseleer kan eindelijk in Nederland voetballen ^agwinnaar ZOMERFOTO Wilt u ook, net als zij, kans maken op deze schitterende fiets? PZC Winnaar s van vorige week: Dagwinn woensdag 17 augustus 2011 door René van Stee scharendijke - De achtste editie van het surfevenement Mission XL bij surfcentrum Brouwersdam op de Kabbelaarsbank pakt dit jaar extra groot uit. Naar verwachting vierhonderd windsurfers en -surf- sters maken zaterdag en zondag hun opwachting. Het gros daarvan zal meedoen aan slalomwedstrij den. Ook de absolute windsurftop is aanwezig, onder wie de kersverse freestyle wereldkampioenen Ste ven van Broeckhoven uit België en Sarah Quita Offringa uit Aruba. Bovendien maken onder anderen de lokale favorieten Davy Schef- fers (Zietikzee) en Rick lendrusch (Scharendijke), Laure Treboux, Daniel Aeberli (beiden Zwitser land) en viervoudig freestyle we reldkampioen Gollito Estredo uit Venezuela hun opwachting op het Grevelingenmeer. Tijdens de zoge heten Battle of the Giants zullen zij hun hele trukendoos opentrek ken. Tijdens Mission XL, aangekondigd als het één na grootste amateur- windsurfevenement ter wereld, kan ook het allernieuwste surfma- teriaal worden getest. Er zijn diver se stands van gerenommeerde surf- merken, terwijl professionals gra tis clinics en kennismakingslessen geven. Voor wie krachtiger, soepeler en beter in balans op zijn board wil staan, is er zaterdag een yogales ter verbetering van de surfprestaties. Yogadocenten van dienst zijn kite- surfwereldkampioene Kirsty Jones uit Zierikzee V en lokale surfyogadocente Bella- trix van Wingerden. Avondlijk ver tier is er zaterdag met een tombola en feest met muziek. De slalomwedstrijden zijn zater dag vanaf 12.30 uur en 15.30 uur en zondag vanaf 10.00 uur en 14.00 uur. Zondag worden ook de fina les gevaren. De deelnemers zijn in diverse leeftijdscategorieën ver deeld. Iedereen mag meedoen, van jong tot oud. De wedstrijden worden gevaren volgens de olym pische gedachte dat meedoen be langrijker is dan winnen. De Battle of the Giants begint za terdag omstreeks 15.00 uur. De tweede sessie is zondag vanaf 13.00 uur. Meer informatie over Mission XL is te vinden op wwww.brouwers- dam.nl. Het enige wat u hoeft te doen is uw zelfgemaakte zomerfoto uploaden op: www.pzc.nl/foto door Barry van der Hooft biervliet - Ruud Pennings kon een glimlach gisteravond niet on derdrukken. De trainer van Hoek had 's middags een telefoontje ge kregen dat de komst van een nieu we spits was afgerond, waardoor de selectie van de zaterdag-hoofd klasser een kleine drie weken voor de start van de competitie com pleet is. „Ik ben heel erg tevre den", zei Pennings voorafgaand aan de training. Tien minuten later parkeerde Jor- rit D'Haeseleer zijn auto vlakbij de kantine in Biervliet, waar Hoek gis teravond voor het laatst deze voor bereiding trainde. De aanvaller trainde maandag voor het eerst mee, liet een prima indruk achter op medespelers en technische staf en werd een dag later vastgelegd. Hoek, dat de afgelopen weken met meerdere kandidaten voor de spits- positie sprak, probeert D'Haese leer nu zo snel mogelijk speelge rechtigd te krijgen, want volgende week woensdag wacht het beker duel met EW in Echt. De over schrijvingsformulieren moeten eerst naar Cyprus, waar de spits af gelopen seizoen op het tweede ni veau actief was bij Aris Limassol. „In sportief opzicht was het een mooi seizoen", legde de 22-jarige Belg uit. „We werden kampioen, ik speelde als tweede spits, scoor de zeven keer en had veertien as sists. Maar ik was helemaal alleen op Cyprus. Mijn vriendin en fami lie bleven in België. Dan is het niet makkelijk. Toen ik in Brussel een vaste baan bij de overheid kon krij gen, heb ik daar voor gekozen. Ik wilde zekerheid. Veel mensen ver klaren me nu voor gek, want ik kon met Aris Limassol op het hoogste niveau van Cyprus gaan voetballen." D'Haeseleer maakte geen gebruik van de optie zijn contract met één seizoen te verlengen en keerde te rug naar België. Daar trainde hij de afgelopen weken bij zijn ex- club Wetteren. MW. informeerde naar een overgang, maar de Lim burgse club had weinig te bieden. Jorrit D'Haeseleer tijdens de training in Biervliet: „Ik wil al heel mijn leven in Nederland voetballen." foto Peter Nicolai Corstanje bij selectie Bart Corstanje trekt zijn keepers handschoenen weer aan. De doel man stopte afgelopen seizoen bij zaterdag-eersteklasser Zaamslag en wilde gaan voetballen in het der de elftal van Hoek. Vanwege de keepersproblemen bij de zaterdag-hoofdklasser - zowel Robbie de Moor als Gilles Berck- moes kampte de afgelopen weken met blessures - is Corstanje ge vraagd weer te gaan keepen. Hij traint de komende twee we ken mee met de eerste selectie, daarna volgt een evaluatie. „We zien wel hoe het loopt", aldus Cor stanje. „ik zie het wel zitten om voor mijn kans te gaan." Jacky Lambert: „Wij willen geen risico nemen. Als één of twee keepers ge blesseerd zijn, willen we een vol waardige vervanger hebben." „Het zou ook niet te combineren zijn geweest met mijn werk." Waarom heeft: hij niet voor een Belgische club dicht bij huis geko zen? „Omdat ik heel mijn leven al in Nederland wil voetballen. Ik heb mijn opleiding gehad bij An- derlecht, waar we voetbal speel den dat dicht bij de Nederlandse manier van spelen lag. Maar in de lagere klassen komt het vooral op kracht aan, terwijl ik veel meer van technisch voetbal houd." D'Haeseleer, die met Hamme en Wetteren vier jaar op het tweede niveau van België speelde, won na dat hij was benaderd informatie in over Hoek en koos vervolgens voor het avontuur in Nederland. „Ik heb nu een aantal jaren in Bel gië gespeeld", zei de inwoner van Aalst, die op 23 mei zijn laatste wedstrijd speelde. „Dat heb ik wel even gezien. Nu deed de kans zich eindelijk voor om in Nederland te voetballen. Ik wil een goed jaar draaien en daarna zie ik wel wat er gebeurt. Na twee trainingen weet ik wel al .dat dit een goede groep is, waar veel voetbal in zit. Daar ben ik voor gekomen." Harm Jan de Braai uitTerneuzen Simon Coppoolse uitVlissingen Corien Kramer uit Colijnsplaat Frank Ossewaarde uit Kloetinge - TZOMERFi Stefan uitTerneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29