Aangehouden man doet zelf aangifte DOLLE DAGEN IN ARNEMUIDEN zeeland 121 3*lf Vonnis mishandeling aangevochten KERMIS Gewond geraakte jongen gedroeg zich 'zeer agressief Budget fitness vestigt zich toch niet in station Goes woensdag 17- donderdag 18 - vrijdag 19 - zaterdag 20 augustus I" MODE ZOMERCOLLECTIE 50% KORTING Angels jeans 39,95 LAATSTE RONDE OPRUIMING 50% korting bovenverdieping 35,- 50% KORTING Jan de Nooijervof GroenRiJK^S woensdag 17 augustus 2011 door Lilian Dominicus goes - De politie Zeeland zoekt ge tuigen van de vechtpartij die zon dagavond bij de botsauto's op de Goese kermis heeft plaatsgevon den. De 28-jarige Robbie Harinck, die na het incident werd aangehou den en overgebracht naar gevange nis Torentijd in Middelburg, heeft aangifte gedaan van mishandeling. Volgens hem maakt de 12-jarige jongen uit Goes, die met gekneus de ribben is afgevoerd naar het zie kenhuis, deel uit van een groep jonge raddraaiers van circa twintig personen in de leeftijd van 12 tot 22 jaar. Harinck zegt zelf niet te zijn begonnen met het uitdelen van klappen. „Wij waren met zijn vieren in de botsauto's. De 12-jari- ge jongen viel uit tegen een 20-jari- ge vriend van mij, hij werd van al le kanten op zo'n agressieve ma nier belaagd, dat ik ertussen ben gesprongen. Vervolgens heeft de 12-jarige mij verscheidene malen geslagen, óók in mijn gezicht. Er is ook een 20-jarige man, die de lei dersrol op zich nam en klappen uitdeelde. Ik heb me verweerd en ben daarna met mijn vrienden een café in gevlucht. Achteraf ge zien was een knietje geven niet zo handig, maar ik moest wel reage ren om mezelf te verdedigen." De uitbater van een naburig café, wiens gegevens bij de redactie be kend zijn maar uit angst voor re presailles niet met zijn naam in de krant wil, bevestigt Harincks le zing. „Hij kon niet anders, die gas ten zijn zó agressief Zij zijn ook begonnen met de vechtpartij. De ze 12-jarige jongen en zijn broertje komen uit de Goese Polder en zijn bij de politie bekend. Ie begrijpt ook niet waarom kinderen van die leeftijd om half twaalf 's nachts nog op straat lopen, maar dat geeft ook wel aan uit wat voor nest ze komen. Naar verluidt liep de moe der met allerlei plastic tasjes ook ergens rond." Volgens diverse reacties op de PZC-website is de 28-jarige man weliswaar te ver gegaan, maar kon hij aan de andere kant niet anders omdat de twee jongens zich zeer agressief tegen hem opstelden. De man bij de kassa van de botsauto's zegt daarentegen dat Harinck nog geluk heeft gehad dat de zaak niet verder is geëscaleerd. De politie zegt de zaak in onder zoek te hebben, maar kan niet be vestigen of er daadwerkelijk een groep op de kermis actief is die de boel loopt te verzieken. goes - Free Fitness/het budget fit nesscentrum uit Hoogvliet dat plannen had voor een vestiging in het stationsgebouw van Goes, heeft de gebruiksvergunning inge trokken. Free Fitness zegt te zijn af gehaakt vanwege problemen met het huidige bestemmingsplan en gaat verder met uitbreiding 'op een andere plek'. De eigenaresse wil niet zeggen waar, 'maar het is niet in Zeeland'. w den haag - Hij zou zijn destijds Oost-Souburgse vriendin op 11 maart vorig jaar een kopstoot heb ben gegeven, aan haar haren over de trap naar boven hebben ge sleurd om haar in haar eigen slaap kamer af te rossen. Toen de door buren gewaarschuwde politie bijna onmiddellijk ter plekke kwam, constateerden zij dat de vrouw bont en blauw zag, een vul ling uit haar kies was gevallen, vier van haar nagels waren afgebroken en dat de striemen in haar hals stonden. Buren hadden de man agressief horen schreeuwen, en haar 'au' horen kermen. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde de Vlissinger (36) we gens mishandeling. Maar volgens hem is die veroordeling onterecht. Daarom vocht-ie het vonnis aan bij het gerechtshof in Den Haag. Gisteren diende dat beroep. Zijn toenmalige vriendin is inmid dels zijn vrouw, vertelde de ver dachte aan het hof Ze zouden op 30 mei in het huwelijksbootje zijn getreden. Ze hebben nog weieens ruzie, maar dan gaat hij nu 'ge woon twee dagen naar zijn zus om af te koelen'. Die mishande ling op 11 maart vorig jaar had nooit plaatsgevonden, zo hield hij gisteren vol ondanks alle getuigen verklaringen, inclusief die van de razendsnel gearriveerde politie. Zij had zichzelf zo toegetakeld om hem erbij te lappen, zei hij. Er wa ren alleen woorden gevallen, dat wel. Hij was kwaad op haar ge weest, omdat ze weer dronk. De Middelburgse rechtbank had hem voor de mishandeling en de bedreiging veroordeeld tot 2,5 maand cel plus 240 uur extra werk straf omdat hij nog in de proeftijd liep van een eerdere veroordeling. Het Openbaar Ministerie eiste gis teren dezelfde straf als de recht bank eerder had opgelegd. Er loopt nog een mishandelings zaak tegen de Vlissinger bij het hof in Den Bosch. Ook in die zaak zou het om een mishandeling van hetzelfde slachtoffer gaan. Uitspraak op 30 augustus. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaaL Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. O www^zni Zomer restanten voor €15,- 2 voor €25,-1 Langstraat 73 Arnemuiden tel. 0118-606200 Walky Schoenmode, Langstraat 7, Arnemuiden www.walkyschoenmode.nl tel. 0118 - 603805 Deze 4 dagen alle confectie KOOPJESREKKEN 5,- 10,- 19,- en -75% Nachtkleding 25% korting Baby-zomer-mode 1/2 prijs Ondergoed koopjes actie Heren jeans 25% korting Vrijdagavond koopavond Langstraat 17 Arnemuiden tel. 0118-601588 Vrij parkeren Nieuwe wintercollectie komt binnen... I WoRlog- en meubelstoffeerder I Langstraat 79 Amemuklen tel. 0118 602937 www.jandenooljervof. ni Tijdens de dolle dagen: Strandlakens 20% korting Hoofdkussen 2e voor de halve prijs Badhanddoeken vanaf 4,- Handdoeken theedoeken 2,- p/st Meubelen, verlichting, tapijt, overgordijnen, binnen- buitenzonwering, vitrages, behang, meubelstoffen, laminaat, bed. bad&keukentextiei Bolchryscmt Chrysanthemum Diverse kleuren. Potmaat19cm. Per stuk Ma. t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21