'Regering voor de eurozone' Aanpak drugs in ov Lichte dwang asielzoeker bij woningtoewijzing PZC 1 SCHULDENCRISIS Franse president en Duitse kanselier willen minder soevereiniteit afzonderlijke landen Amx) pagina 20: minister laat zich bij- praten in Renesse KRAS.NL mm 6 Balkenende verricht aftrap introductie Rotterdamse studenten WOENSDAG 17 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 196 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN PARIJS - De landen van de eurozo ne raken als het aan Frankrijk en Duitsland ligt nog meer soevereini teit kwijt over hun financieel-eco- nomisch beleid. Beide grootmachten willen dat er een 'Europese economische rege ring' komt, die de speelruimte be paalt voor de lidstaten. Die 'rege ring' moet bestaan uit alle rege ringsleiders en minstens twee keer per jaar bijeenkomen om dwingen de afspraken te maken. Dat hebben de Franse president Nicolas Sarkozy en de Duitse kan selier Angela Merkel gisteren in Pa rijs besproken. Binnenkort leggen zij concrete voorstellen op tafel. De leiding van de eurozone moet in handen komen van de Belg Her man Van Rompuy, de huidige voorzitter van de Europese Raad, het overleg van regeringsleiders. Alleen een centraal geleide Europe se economie kan nieuwe crises voorkomen, aldus beide leiders. Een groot deel van de Nederland se oppositie voelt zich door het ka binet misleid over het steunpakket aan Griekenland. De oppositie vindt dat het kabinet 'goochelt' met cijfers en de bijdrage van be lastingbetalers te laag heeft voorge steld. D66 en PvdA vermoeden zelfs opzet: het kabinet zou zo ge- doogpartner PW tevreden willen houden. Dat bleek gisteren tijdens een de bat met premier Mark Rutte en mi nister van Financiën ]an Kees de la ger. Het debat wordt vandaag voortgezet. Ondanks de harde kri tiek is de kans klein dat het kabi net naar huis wordt gestuurd. PvdA-Kamerlid Ronald Plasterk liet doorschemeren dat het bij een ^rschuwing blijft. J pagina 10: lidstaten zullen macht móeten afstaan RENESSE - Minister Ivo Opstelten (Justitie) gaat er alles aan doen om de uitvoer van drugs via het open baar vervoer aan te pakken. Dat zei hij gisteren tijdens een werkbezoek aan Zeeland. De bus lijn van Breskens naar Vlissingen werd na het sluiten van cofFee- shop Checkpoint in Terneuzen en na het sluiten van de shops in Ber gen op Zoom en Roosendaal veel gebruikt door vooral Fransen en Belgen. Zij konden daarmee mak kelijk naar coffeeshops in Vlissin gen en Middelburg. „Door lik-op-stukbeleid en contro les is dat minder geworden", zei Opstelten. De minister keek rond in Renesse, dat een slechte naam heeft in verband met jongerenover- last. Dat beeld klopt niet meer, vol gens de bewindsman. „Het zero- tolerancebeleid werpt vruchten af" ROTTERDAM - Jan Peter Balkenende in gesprek met studenten in Rotterdam. De oud-premier ver richtte gisteren de aftrap van de Eurekaweek, de introductieweek voor circa tweeduizend studen ten van de Erasmus Universiteit, InHolland en de Hogeschool Rotterdam, foto Lex van Lieshout/ANP 8-daagse vlieg-/excursiereis Turkije Op basis van 7 x ontbijt en diner Vertrek: 30 augustus boek snel de allerlaatste plaatsen! speciaal voor singles van 40 Urn 55 jaar ontdek met Nederlandssprekende reisleiding dit unieke stukje Turkije! Met o.a. een bezoek aan Konya, de grotwoningen in de vallei van Göreme, Sultanhani en de populaire badplaats Antalya. inclusief vliegreis, verblijf in hotels en excursies waarom zou je meer betalen GOES - Asielzoekers met een ver blijfstatus moeten de eerste de bes te woning die ze aangeboden krij gen, meteen accepteren. De Goese burgemeester René Ver hulst noemt lichte dwang 'niet ver keerd'. Hij vindt dat Zeeland moet aansluiten bij een proef in Fries land, Drenthe en Utrecht. In Ne derland toegelaten vluchtelingen mogen daar niet meer een plek in asielzoekerscentra bezet houden, omdat ze een woning hebben ge weigerd. Zeeuvyse gemeenten heb ben een achterstand in het toewij zen van woningen. Provinciebreed moeten tot eind dit jaar nog 295 vluchtelingen met een verblijfsver- ming worden gehuisvest, pagina 2 en 3: 'vluchteling moet huis meteen accepteren' pagina 3: commentaar Asielzoeker mag woning in Zeeland niet weigeren reageer op www.pzc.nl reacties: 397 Aparte klassen voor jongens en meisjes is een goed idee ÜÜHMI 28% 72% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 1688"555530« Wolken en zon, 22° DNB waarschuwt prijsvechters in FC Twente laat kansen liggen tegen Benfica 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1