Legolandje in Vlissingen gloreert tijdens 2011 1 Familiepret DINSDAG 16 AUGUSTUS Biervliet Rondleiding. We verzamelen om 14.00 uur in het Trefpunt. Hier staat de maquette van Biervliet opge steld. Bij de maquette hoort u een korte uitleg over de geschiedenis van Biervliet en een is er geani meerd, korte beamerpresentatie over de rondlei ding door het stadje. We bezoeken de unieke ge brandschilderde ramen in de hervormde kerk, de korenmolen, de vestingwerken en de rk-kerk met kerkhof en oudezeesluis. We sluiten af bij het stand beeld van Willem Beukelszoon op de Markt. Beuk- els is de uitvinder van het haringkaken, ca 1350. Gratis deelname. Borssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluishoek. Hans War ren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstap jes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, notitieboekje, schrijf en tekengerei,leesboekje, thermoskan en een snoeptrommeltje. Leg de indrukken, tellingen, ge dachten vast in beeld of schrift. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur OBreskens Paardenvissen en bezoek visserij museum. Op de klassieke wijze wordt langs de vloedlijn aan het strand met Zeeuwse of Vlaamse trekpaarden gevist op garnalen. Programma: 10.00 uur vertrek vanaf het Visserijmu seum met toeristentreintje naar het strand met aan sluitend het paardenvissen. Na terugkeer bij het mu seum is er een rondleiding met demonstraties mij nen en netten breien. Deelname: €8,50 per per soon (leeftijd vanaf 4 jaar). Kaai 1 Avontuurlijke tocht naar de zandplaten op de Wes- terschelde. Na een korte rondvaart (met veel kans op het spotten van zeehonden) wordt het schip te gen een zandplaat gelegd en gaan we van boord. O.l.v. een gids maken we een "strandwandeling" en krijgen we uitleg over de scheepvaart, de vele zee vogels en de natuur (we zoeken schelpen, haaien- tanden en fossielen). Aanbevolen schoeisel: water schoenen of gewoon op blote voeten. Haven West zijde 1, van 10:00 tot 14:00 uur Bezoek en korte rondleiding aan Sint Barbarakerk met de inspirerende houtsculpturen van emeritus pastoor Omer Gielliet waarna een rondrit door het dorp v olgt. De gids vertelt u over heden en verle den van Breskens. Vertrek Spuiplein, 13 tot 15 uur. Deelname: 3.00. Reserveren 0117-381888 dinsdag 16 augustus 2011 Demonstratie Glasblazen. Elke dinsdag, woensdag en donderdag om 14 uur. Entee €5,00, kinderen tot 12 jaar €2,50. Dorpstraat 10, van 14:00 tot 15:30u Brouwershaven Arie Safari show, Landal Port Greve, Heernisweg 1, van 16:00 tot 19:00 uur Orgelconcert, Grote of Sint Nicolaaskerk. Aanvang 20.00 uur. Door Mar cel Mangnus - orgel Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost. Meld je vooraf aan op telefoonnummer 06-50911013. Kinderfeest op het strand. Spelletjes en schatgra? ven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meerVoor alle kinderen en ouders. Auch Deutsch. Bij goed weer dinsdagmiddag in Dom burg, bij rest. Stenen Toko; woensdag in Oostkapel- le bij de Piraat, Duinweg; donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes. Van 14:00 tot 16:00 uur "Tennis by the sea". Dinsdagavonden 16, 23 en 30 augustus van 19.00 tot 22.00 uur. Tennispark "De Kikkerpit" van LTC Domburg aan de J.W. Schuur manstraat 129a."Kosten: €5,- per persoon. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Rondleiding Museum de Bevelanden, van 11:30 tot 12:30 uur Kermis, Grote Markt, vanaf 13:00 uur Hoek Speelweek Hoekse feesten. Voor kinderen van 4 t/m 12 jr. Deelname: €6,50 p.p. Dorpshuis Hoekse rakkers, Molenplein, van 10:00 tot 15:00 uur Koudekerke Zomeravondbridge drives. Inschrijfgeld €5,- per paar. Duinstraat 4A, vanaf 19:30 uur Middelburg Rondleiding Abdijcomplex Middelburg. De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door Monniken uit Vlaanderen. Het complex is nu, met uitzondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. U ziet onder meer de Statenzaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergangen naar de idyllische kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneengesloten kerken die onderdeel vormen van het gehele com plex. Zeeuws Museum, Abdij 3-4,11:15 tot 12:45u Demonstratie glasblazen, Breskens De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl Ashley, Devon en Roos Akkermans. door Tom Vennink De vrees bestond dat Lego ten onder zou gaan. Maar de blokjes zijn niet gebogen onder de druk van iPods, PlayStations en Xboxen. Lego is zelfs zo populair dat er voor ieder mens op deze planeet 62 blokjes zijn. In Vlissingen liggen er een miljoen. En ieder een mag er mee bouwen. Het Legolandje op de tweede verdieping van het Arsenaal bestaat ruim een jaar en gloreert in de natte zomer. Tientallen jongens en meisjes werken er aan pi ratenschepen, bloementuinen, raceauto's, voet balstadions, woonhuizen, noem maar op. Ze zitten aan grote, met Lego overgoten tafels. Devon (7) en Ashley (9) Akkermans zijn er al de hele middag en willen niet meer weg. „In plaats van achter een beeldscherm zitten, bou wen ze iets prachtigs", zegt hun moeder Roos. Ze is ontroerd door wat haar kinderen hebben gecreëerd. Het witblauwe huis van Ashley, compleet met deur en ramen, is gemaakt voor een poppetje dat een been mist. Ashley bouwde een rolstoel zodat het gehandicapte mannetje zich toch kan voortbewegen. Haar broertje Devon heeft een speedboot in zijn hand, maar zijn meesterwerk staat verder op. Vol trots vertelt hij dat hij mee mocht bou wen aan een racewagen van Mindstormlego, een soort Lego dat vol met elektronica en sen soren zit. „Voor ieder is er uitdaging", vertelt Albert Mari- nus, vrijwilliger van Stichting Blokje bij Blokje dat de Lego-speelplek opzette en beheert. Voor de jongsten is er Duplo, voor grotere kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60