O ie, zand in Blarïkènberge fietsvakantie top of flop Kunstmarkt in Fort dinsdag 16 augustus 2011 Space Mountain en nemen Lightning McQueen en zijn schattige vriendjes - uit de film Cars - je mee in het wereldje van snelle raceauto's. Maar in Adventureland wordt het pas echt leuk. Daar komen de spannendste Disneyverhalen echt tot leven. De bezoekers worden opgeschrikt door een skelet van Pirates of the Caribbean. De char mante kapitein Jack Sparrow is ook van de partij. En natuurlijk kunnen veel vrouwen het niet laten om even met de getransformeerde Johnny Depp op te foto te gaan. Dit 'volwassen' piratenverhaal is waarschijnlijk niet bekend bij de kleinsten. Daarom volgt voor hen een kinderversie van een wel heel bekend piratenverhaal: Peter Pan. Vol spanning zien zij hoe de krokodil er wel heel hap pig op is om Kapitein Haak te grazen te nemen. Daarna treed je binnen in het machtige dieren rijk. De swingende beer Baloe danst samen de kleine Mowgli door het oerwoud van Jungle Book. Vlak daarnaast bevinden zich de arrogante Timon en naïeve Pumbaa uit de Lion King. Hun beste vriend, de trotse koning Simba, kijkt op de bezoekers neer, terwijl zijn rivaal Scar hem jaloers aanstaart. De route eindigt in de tent van Pixar, dat sinds 2006 onderdeel is van Disney. In deze tent staan de bezoekers oog in oog met personages uit nieu were films als Toy Story, Monsters Inc., Wall-E en Ratatouille. Alles is tot in de puntjes uitgewerkt: van de houtnerven in de huisjes tot de sierlijke manen van de leeuwen en van de kostuums van de prinsen tot de stenen van het kasteel van Door nroosje. Het zijn stuk voor stuk schitterende kunstwerken. Tot 12 september is het dus helemaal niet nodig om een lange rit naar Eurodisney in Parijs te ma ken om de tekenfilmfiguren te ontmoeten. In Blankenberge, op een klein uurtje rijden vanaf Terneuzen, zie je ze ook allemaal. Maar dan net even anders. Zandsculpturen Het Zandsculpturenfestival in Blan kenberge (B) duurt tot en met maandag 12 september 2011. Adres: Koning Albert I Laan, gps-adres: Emiel Moysonpad 1. Dagelijks open: 10.00-19.00 uur. Toegangsprijzen: volwassenen, 11 euro, studenten, senioren 60-plussers en personen met een handicap 9 euro, 4-12 jaar, 7 euro, 0-4 jaar gratis. Tip: doe niet je nieuwste schoenen aan! Door de mix van regen en zand kan het wat modderig zijn. Honden, mits aangelijnd, toege staan. Meer info: www.zandsculptuur.be. vermelden Kans maken op iQ'x 2 vrijkaarten voor het zandsculpUjrenfestival i Blankepberge? Ménl dan x ovv Blaptfenberge naar ^mer@rai?fn[ en w^rficht valt ir wellicht 1 Skelet uit Pirates of the Caribbean. De altijd vrolijke Goofy. De trotse leeuwenkoning Simba, uit de film The Lion King, torent boven iedereen uit. als hij ze noemt, waren voor Patrick reden om Dayana Nederland te laten zien. In een mengelmoes van Spaans, Engels en Neder lands legde Patrick uit hoe je een tentje op zet en een worstje braadt op de camping. Zo belandden ze in een kleine tent in Zoute- lande. „Het weer is nu mooi", zegt Dayana, „maar een zomer in Costa Rica is toch wel wat anders. En dan heb ik het nog niet over de winters gehad. Die heb je daar na melijk helemaal niet." ELLEWOUTSD1JK - In het gerestaureerde Fort Ellewoutsdijk proberen kunstenaars zondag 21 augustus van 11.00 tot 17.00 uur hun kunstwerken aan de man te brengen tijdens een kunstmarkt. Zij etaleren hun werk in pagodetenten op het beschutte binnenplein van het fort. Er zijn onder meer schilderijen, beel den in brons, vilt, sieraden, glas-in-lood en fotografie te bekijken. Een aantal kun stenaars geeft demonstraties. Daarnaast is er de mogelijkheid om graffi ti te spuiten of mee te doen aan een workshop dans. Vanaf 12.00 uur zijn er optredens van tal van muzikanten en zan gers. Ter afsluitingen doen zij allemaal mee aan een jamsessie. „Een camping met mooie groene veldjes, een zwem bad en genoeg te doen voor kinderen", zeggen de mensen op camping De Muie in Sint Maartensdijk. Vv Vandaag zijn de zomerre- dactie en Z2 op camping Sportpunt Zeeland in Goes. Kijk vanaf 12.00 uur naar het verslag op www.z2.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59