Betoverende Disneyfiguren van Costa Ricaanse voor het eerst op 2 Zomergasten dinsdag 16 augustus 2011 De Vlaamse badplaats Blankenberge is de plek waar meis jes prinsessen en jongens piraten worden. Althans, zich in elk geval even zo voelen. Op het jaarlijkse zandsculpturen- festival domineren dit jaar namelijk Disney-figuren. Zomer- verslaggeefster Jessie Scheele wandelde in de zanderige we reld van Disney-magie en stond oog in oog met haar oude tekenfilmhelden. door Jessie Scheele foto's Peter Nicoiai Pfew, dat gaat maar net goed. Mickey Mouse! Een kleine fan van de wereldbe roemde 'muis' wil zijn idool om de nek vliegen. Gelukkig weet zijn vader Mickey nog net te redden van een tragi sche verminking. Het is niet gek dat het jochie zijn Disneyheld zo graag wil omhelzen. Hij lijkt levensecht. En niet alleen Mickey, maar ook andere personages als Sneeuwwitje, Simba en Dumbo zijn tot in perfec tie met zand gecreëerd. Voor de jongste bezoekers is dit uitstapje naar het drieduizend vierkante meter grote terrein een feest van herkenning. Voor de wat ouderen zijn het vooral zoete herinneringen aan de films die zij tijdens hun kindertijd keken. Een vleugje nostalgie opsnuiven in een prachtige omgeving. Het terrein is opgedeeld in vier grote delen; drie tenten en een buitengebied. De magische reis start in de grootste tent. Daar staan Mickey Mouse en zijn schepper Walt Dis ney. Zij leiden je door Mainstreet U.S.A.; een ro mantisch ogende straat uit het Amerika van be gin twintigste eeuw. Wat de kunstenaars met de gebouwen uit deze straat hebben gedaan, lijkt niet te evenaren. De letters zijn prachtig gegra veerd; werkelijk geen detail ontbreekt. Bij de toren van Rapunzel - het meisje met haar eindeloos lange blonde haren - gaat de tocht ver der. In 'Fantasyland' ontmoet je verschillende personages uit de Disney-klassiekers. Zie hoe de zeven dwergen Sneeuwwitje redden uit de han den van de gemene koningin. Bewonder de prin sessen en hun prachtige jurken bij het kasteel van het Beest. Of volg Alice en de soldaten van de Hartenkongingin door het 'betoverende' dool hof Eenmaal het doolhof uit, kom je in het buitenge deelte. Hier slenter je langs een mijnwerkersstad je uit het Wilde Westen, het indrukwekkende Patrick Hertveld en Dayana Madrigal. Lightning McQueen uit de film Cars. Mickey Mouse en Walt Disney. Disneyland City Hall in Mainstreet USA. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' is een succes. Dat ze in Brussel op een fiets zou klauteren om vervolgens naar Middel burg te trappen, had ze vijf jaar geleden niet kunnen dromen. Fietsen deed ze al amper. En in België was ze nog nooit geweest. Nu pielt ze aan de derailleur van een klassiek rij wiel aan de voet van de Lange Jan in Middel burg. Haar echtgenoot Patrick Hertveld (33) heeft haar naar Brussel verleid en op een zadel ge zet. De aanzet voor hun huwelijk was een overzees telefoongesprek over debiteuren en crediteuren. Heel wat geskype later stond Pa trick met zijn boeltje op het vliegveld in Cos ta Rica. Daar woonden ze samen, trouwden ze en verkasten twee jaar later naar Patricks thuishaven, Brussel, om daar werk te zoeken en ook te vinden. Dat iedereen hier fietst, vindt Dayana han dig. „]e bent lekker aan het sporten en je hebt nauwelijks last van auto's." De mooie Zeeuwse fietspaden, of'fietssnelwegen' zo- PASROORT Naam: Patrick Hertveld en Dayana Madrigal. Woonplaats: Brussel. Gespot: bij de Lange Jan in Middelburg. door Tom Vennink Een fietsvakantie is niet zo vanzelfspre kend voor de Z7-jarige Costa Ricaanse Dayana Madrigal. Haar eerste, compleet met tentovemachting,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58