:hterkant van de Rws 78? svangenis op open tbc zeeland21 Bouwcrisis nekt WTS architectenbureau Jongen gewond bij ruzie op Coese kermis Meer met Minder-potje van Kapelle is nu al op Twee nieuwe huizen in ruil voor sloop Deehoeve I obiele Röntgenunit dinsdag 16 augustus 2011 S door Wendy van den Hurk vlissingen - WTS Architecten uit Vlissingen is failliet. Het bureau, dat in 1946 is opgericht door de ar chitecten Steen en Tuinhof, is ge struikeld door de bouwcrisis. Met al die vooruitgeschoven en ge annuleerde opdrachten als gevolg van de crisis was de situatie niet meer vol te houden, volgens Don Monfils. Hij nam het bureau vijf jaar geleden met zijn compagnon over. „De omzet is sindsdien met een derde gekelderd. We hebben van alles gedaan aan bezuinigingen om het bedrijf te redden, van deel- tijd-ww tot natuurlijke afvloeiing, maar dat mocht niet baten." Op drachtgevers hoeven niet te vrezen dat hun huis half afgebouwd blijft. „We maken alles af en bekijken in overleg met de curator of er op ba sis van lopende opdrachten een doorstart in zit. Het zou zonde zijn om een bureau dat al zo lang bestaat, zomaar te laten verdwij nen. Alleen kunnen dan niet alle personeelsleden mee. Het nieuwe bureau gaat terug naar waar de architecten goed in zijn: tekenen. Ook wil Monfils meer samenwer ken met vakgenoten. „Dat heeft de toekomst. Ook al duurt de bouw crisis nog steeds voort, er komt wel weer werk." tie dat de ruzie in ontstaan bij de botsauto's. Een twaalfjarige jon gen zou iets te hard tegen de auto van een andere betrokkene zijn ge reden. Dat is een 28-jarige man uit Goes. Hij zou de twaalfjarige na het incident een knietje hebben ge geven. De man is aangehouden en overgebracht naar huis van bewa ring Torentijd in Middelburg. Hij wordt later gehoord. De twaalfjari ge jongen is op het politiebureau ondervraagd en door een GGD-arts onderzocht. Later is hij naar de huisartsenpost gebracht. sÉÉsiÉïiÉÉPi foto Adri van de Wege goes - Bij een vechtpartij op de Goese kermis is zondagavond een twaalfjarige jongen gewond ge raakt. Hij heeft mogelijk een aan tal ribben gebroken. Dat meldt de politie. Rond half twaalf kwam er een melding bin nen over een vechtpartij op de Grote Markt. De politie is met meerdere eenheden ter plaatse ge gaan en trof twee groepen aan. Die waren op dat moment vooral verbaal agressief tegen elkaar. Hoe wel de toedracht nog niet hele maal duidelijk is, vermoedt de poli- erschelde actief worden. Com- iris van de koningin Karla verrichtte eind juni de doop de Rws 78 in Maassluis, op :pswerf De Haas. Het schip ;t proefvaarten over de Wes- lelde en in de Scheldemon- onder meer voor de Walcher- st tussen Vlissingen en West- 11e. de komst van de patrouille ren gaat Rijkswaterstaat min eer terug in de tijd. De rijks dienst had tot in de jaren negentig een eigen patrouilledienst. Met de komst van de Schelderadarketen die de scheepvaart vanaf de wal nauwkeurig volgt, leek die dienst overbodig geworden. Tot autoritei ten aan de wal zich meer en meer met de scheepvaart op de Wester- schelde gingen bemoeien. Vooral de stranding van het container schip Fowairet september 2005 deed de veiligheidsdiscussie op laaien. De rijksoverheid, de provincie, het havenschap Zeeland Seaports en de Veiligheidsregio Zeeland heb ben het financieel mogelijk ge maakt de Rws 78 en het zuster schip met een commandocentrum uit te rusten. De bemanning die afgelopen week einde voor het eerst met de Rws 78 op de Westerschelde bij Terneu- zen voer, was dik tevreden over het schip. „Het is het nieuwste van het nieuwste." door Lilian Dominicus kapelle - Het budget van de pro vinciale premieregeling Meer Met Minder is in de gemeente Kapelle nu al uitgeput. Op 3 augustus werd de laatste premie gereser veerd, meldt de afdeling communi catie van de gemeente. Er was in totaal 80.000 euro be schikbaar voor het uitvoeren van energiebesparende regelingen in een woning. Inwoners en eigena ren in de gemeente Kapelle kon den in aanmerking komen voor een premie van 700 of 1400 euro. Het is niet meer mogelijk premie te reserveren en de verwachting is dat het budget ook niet op korte termijn wordt aangevuld. Ondanks dat het subsidiepotje op is, raadt de gemeente haar burgers aan toch eens te kijken naar ener giebesparende maatregelen, zoals waterbesparende douchekoppen, led-verlichting en radiatorfolie. 'Vaak kunnen simpele en goedko pe maatregelen uw energiereke ning aanzienlijk verlagen en zijn deze investeringen binnen enkele jaren terugverdiend', deelt zij mee. Subsidieaanvraag is nog wel moge lijk via de landelijke Meer Met Minder regeling. J) www.meermetminder.nl door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen staat toe dat in het buitengebied bij Tholen twee nieuwe burgerwo ningen worden gebouwd. Ze ko men aan de Vrouwendijk en de Oudelandsedijk. De woningen kunnen er komen door de ruimte- voor-ruimteregeling. Die zegt dat als een agrarisch bedrijfsgebouw wordt gesloopt ter compensatie daarvan twee nieuwe woningen gebouwd mogen worden. Het ge sloopte bedrijfsgebouw is in dit ge val de voormalige Deehoeve. Die stond bij de stoplichten aan het Stenen Kruis en is vorig jaar ge sloopt, nadat krakers zich erin had den gevestigd. Voor de locatie van de Deehoeve is overigens al een nieuwe bestemming gevonden. foto Ruben Oreel neel van Torentijd in de rij voor het onderzoek naar TBC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53