Verlooy strijkt twee keer met hand over het hart sport 23 Djokovic: onverslaanbaar, maar niet buitenaards Dartster Hoenselaar kondigt afscheid aan Elmont krijgt groen licht voor WK judo Financiële situatie Vitesse verbeterd Gilbert ook Belgisch kampioen tijdrijden Oranje treft Frankrijk op WK squash dinsdag 16 augustus 2011 ij"■pr"g'ifiiiviniiwTrw"irnwrfflftTainiiiiibiwiwi iirwMawMaww—nu seerd is. Het is niet zeker dat de van Arsenal overgekomen ster speler meteen een basisplaats bij zijn nieuwe club krijgt. Barcelona vierde de afgelopen seizoenen al grote successen met een middelste linie, bestaande uit Xavi, Andres Iniesta en Sergio Busquets. Daar naast maakte de talentvolle Thiago Alcantara de laatste weken grote indruk op het middenveld van de RIJSWIJK Topdartster Francis Hoenselaar heeft haar afscheid van de nationa le ploeg aangekondigd. De 46-jari- ge Rotterdamse treedt na het WK in Ierland (20-24 september) terug uit Oranje. De 'Dutch Crown' maak te twintig jaar geleden haar debuut in het Nederlands team. Francis Hoenselaar is de succesvol ste Nederlandse speelsters aller tij den. PARIJS Judoka Guillaume Elmont neemt volgende week toch deel aan het WK in Parijs. De beste Nederlan der in de klasse -81 kilogram is vol ledig hersteld van een hamstring blessure, die hij vorige maand tij dens een training in Spanje opliep. Dat heeft een MRI-scan maandag uitgewezen. Het WK is van dinsdag 23 tot zon dag 28 augustus. regerend landskampioen van Span je. Trainer Guardiola is erg blij met de komst van Fabregas. „Hij kan op al le drie de posities op het midden veld uit de voeten", zegt hij. „Dat heeft Fabregas bij Arsenal vaak be wezen. Zijn manier van voetballen past bij de huisstijl van Barcelona. Ik denk dat we heel veel plezier aan hem gaan beleven." Wielrenner Philippe Gilbert mag zich sinds gisteren ook Belgisch kampioen tijdrijden noemen. De renner van Omega Pharma-Lotto- overbrugde de 36 kilometer op het glooiende parkoers van Tervuren- Duisburg als snelste. Titelverdedi ger Stijn Devolder stelde met een twaalfde plaats teleur. Gilbert won ook al de Belgische ti tel op de weg. Philippe Gilbert Coach Arsène Wenger van Arsenal betreurde het langverwachte ver trek van zijn Spaanse aanvoerder. „We wilden hem niet laten gaan", benadrukte de Franse trainer. „Maar we begrijpen zijn verlangen om terug te keren naar de'club uit zijn jeugdjaren. We hebben het bod van Barcelona geaccepteerd en wen sen hem alle succes." foto Albert Olive/EPA Piëdro Schweertman uit Koudeker- ke is met het Nederlands mannen- team op het WK squash ingedeeld bij onder meer zwaargewicht Frank rijk, de nummer drie van de plaat singslijst Oranje speelt tijdens het WK, dat zondag in het Duitse Paderborn be gint ook tegen Zuïd-Korea en Ar gentinië. De eerste twee ploegen plaatsen zich voor de tweede ronde. ZEIST Vitesse staat niet meer onder ver scherpt toezicht van de KNVB. De fi nanciële positie van de Arnhemse eredivisieclub is volgens de voetbal bond voldoende, waardoor men niet meer voor elke transfer toe stemming van de KNVB hoeft te hebben. Vijf eredivisionisten (Feyenoord, Ex celsior, NAC, NEC en Roda |C) staan nog wel onder verscherpt toezicht door Wilko Voordouw den haag - Natuurlijk mag Bram Som naar het wereldkampioen schap atletiek, dat op 27 augustus begint in het Koreaanse Daegu. De 800 meterspecialist uit Gaanderen miste op vierhonderdste van een seconde de limiet van de Atletiek- unie. Toch vond technisch direc teur Peter Verlooy dat hij aan het Nederlandse team moest worden toegevoegd. Immers, zo legde Verlooy uit, de Europees kampioen van 2006 en de nummer zeven uit de finale van het WK van 2009 moet na een aantal gemiste toernooien weer de hardheid opdoen, die hij nodig zal hebben om volgend jaar op de Spelen in Londen te kun nen schitteren. Dat Verlooy met de hand over zijn hart streek - vo rig jaar na het EK in Barcelona ver kondigde hij nog dat een aantal li mieten zal moeten worden ver scherpt - moet in het geval van Som dan ook gezien worden als een beloning voor resultaten uit het verleden en goede verwachtin gen naar de toekomst. Voor iedereen is zichtbaar dat Som, lid van de Defensie Topsport selectie, in vorm komt. Om wat extra inhoud op te doen liep hij de afgelopen weken vooral wed strijden over 1500 meter. Afgelo pen zaterdag in het Belgische Kes- sel-Lo liep hij op die afstand een dik persoonlijk record (3.42,75 mi nuten). Nog hoopvoller waren zijn laatste 500 meter: die gingen in 71 seconden. Dat betekent dat het met de inhoud en de snelheid bij Som goed zit. En dat hij in Daegu zeker mee kan gaan doen om de fi naleplaatsen. Met tien individuele atleten (en ook nog eens tien in de twee esta fetteteams) zit de Nederlandse ploeg op het gemiddelde van de afgelopen jaren. Daar moet dan bij worden opgemerkt dat twee gekwalificeerde atleten niet naar Daegu afreizen: Gregory Sedoc is een jaar geschorst omdat hij zijn dopingboekhouding niet op orde had en Hilda Kibet gaat niet omdat ze een snelle stadsma- rathon verkiest boven de mara- montreal - Lachend heeft de onge naakbare tennisser Novak Djokovic zondag in Canada (plaatselijke tijd) ontkend dat hij van een andere pla neet afkomstig is. „Ik ben mense lijk hoor, dat kan ik iedereen verze keren", sprak de Serviër na zijn ne gende triomf van het jaar. Djokovic versloeg in de finale van de Montreal Masters de Amerikaan Mardy Fish: 6-2 3-6 6-4. Daarmee veroverde hij zijn vijfde Mastersti- tel van het seizoen. Nooit eerder slaagde een tennisser daarin. Djokovic won eerder dit jaar het Australian Open en Wimbledon. Zijn enige nederlaag in een serie thon in het tropisch vochtige Daegu. T\vee jaar terug, op het WK in Ber lijn, kwamen elf individuele atle ten in actie, naast het mannenesta- fetteteam. Het resulteerde in twee topachtplaatsen. Hoogspringer Martijn Nuijens scoorde het best, hij werd in een totaal verregende finale vijfde. De Atletiekunie heeft de eigen li mieten voor de WK's zo gesteld, dat er logischerwijs gerekend mag worden op een topachtklassering of een finaleplaats. De tijd van 'at- letiektoerisme' is voorbij - hoewel in het verleden ondanks die selec tieve limieten af en toe atleten op zichtig door het ijs zakten zodra ze hun 'sollicitatie met de wereldtop' hadden, om de woorden van tech nisch directeur Verlooy aan te ha len. Net als Bram Som strandde de 4x100 meterestafette van de vrou wen ook op vierhonderdste van de vereiste limiet. En ook hier streek Verlooy met de hand over het hart. De vrouwen van dat team zijn nog junioren of neose- nioren (jonger dan 23) en zijn een team met een fraaie toekomst. Ver looy wil ze in actie zien in Daegu en wellicht halen ze daar al een olympische nominatie. In dat team is er een speciale status voor Dafne Schippers. De negentienjari ge Europees kampioene op de ze venkamp maakt zulke enorme stappen vooruit, dat ze individueel voor drie disciplines naar Daegu kon: 100, 200 meter en de zeven kamp. Ze gaat in Zuid-Korea 'slechts' de 200 meter doen en de 4x100 estafette. De Atletiekunie is voorzichtig met de groeibriljant Schippers. Verlooys keuze om twee keef cou lance te betrachten ten opzichte van de eigen strenge limieten, leid de in ieder geval bij één atlete tot een zure openbare reactie. Kogels tootster Melissa Boekelman, die de limiet van 18.10 meter niet haalde uitte haar frustratie via 1\vitter: 'Flink gestreden, toch niet uitgeko zen om mee te mogen naar Dae gu. lammer! blijkbaar niet zo ta lentvol als de estafetteploeg bulls hit'. van 54 partijen leed hij tegen de Zwitser Roger Federer in de halve finales van Roland Garros. „Ik ben me bewust van deze fantastische serie", zei hij. „Maar ik denk niet aan nederlagen in zo'n reeks. Ik richt me alleen op het aantal over winningen." Djokovic is voor het komende US Open (vanaf 29 augustus) uiteraard de grote favoriet. Hij won dit sei zoen al 29 partijen op hardcourt. „Ik raak aan het hoge verwachtings patroon gewend", verzekerde hij. „Mijn instelling blijft hetzelfde. Ik wil altijd en overal winnen, dat is mijn vaste routine." TERVUREN-DUISBURG HOOFDDORP rinimiii PKiiimirimni lw»u«ffnmn»| ,4 ,7 vei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47