201 zeeland Stijging aanmeldingen Hogeschool Zeeland Wat is de voor- en GGD controleert in De PZC mee op vakantie? PZC INSCHRIJVINGEN HZ trekt meer studenten van buiten de regio Terneuzenaar genomineerd voor horecatitel Oldtimerclub Midden Zeeland viert 15-jarig bestaan met rondrit I dinsdag 16 augustus 2011 z door Cornelieke Blok VUSSINGEN - De Hogeschool Zee land heeft voor komend studiejaar tweehonderd aanmeldingen meer dan vorig jaar. Dat is een stijging van 15 procent. In totaal schreven zich tot nu toe 1527 nieuwe eerste jaarsstudenten in. Vooral de 'water-opleidingen' en nieuwe studies zijn populair, zegt Adri de Buck, bestuurslid van de HZ. De nieuwe opleiding Delta Management heeft 33 aanmeldin gen. Het aantal inschrijvingen voor Civiele Techniek en Aquati- sche Ecotechnologie stijgt met res pectievelijk 78 procent en 24 pro cent. Ook voor de opleidingen Vi- taliteitsmanagement 8c Toerisme en Sport 8c Bewegingseducatie, die vorig studiejaar begonnen, schreven zich meer studenten in. Het is opvallend dat de Hoge school Zeeland steeds meer stu denten van buiten de regio trekt. „Van de tweehonderd extra in schrijvingen, komen er 65 van bui ten Zeeland", zegt De Buck. Voor de opleidingen Aquatische Eco technologie, Vitaliteitsmanage- ment 8c Toerisme en Maritiem Of ficier is het merendeel van de stij ging toe te schrijven aan aanmel dingen van buiten Zeeland. De Buck: „Met het oog op de be- volkingskrimp zijn we begonnen met een aantal opleidingen die uniek zijn voor Nederland. Vitali- teitsmanagement 8c Toerisme en Deltamanagement zijn daar voor beelden van. Het was ons doel om meer studenten van buiten de re gio te trekken. Dat is gelukkig suc cesvol uitgepakt." De Buck denkt ook dat goede sco res in onder meer de nationale studentenenquête een gunstige in vloed hebben gehad op het aantal inschrijvingen. „We merken dat studenten steeds kritischer wor den, zeker na de landelijke discus sie over de kwaliteit van het hoger onderwijs." De stijging in het aantal aanmel dingen zorgt ook voor meer werk gelegenheid. „Het gaat om acht extra fulltime arbeidsplaatsen. We hebben in de zomervakantie ook intern verbouwd, om de extra stu denten op te vangen." De Roosevelt Academy in Middel burg neemt elk jaar maximaal tweehonderd nieuwe eerstejaars studenten aan. Het aantal aanmel dingen blijft constant en ligt op driehonderd, meldt voorlichter Jan-Willem Vos. „Ondanks de toe genomen concurrentie van nieu we university colleges in onder meer Amsterdam en Leiden." TERNEUZEN - Ronald Meijer van Pays de Mer in Terneuzen is geno mineerd voor de titel Fastservice- Held. Dat is een wedstrijd van de Stichting Vakbekwaamheid Hore ca. Volgens de jury neemt Meijer de tijd om zijn medewerkers alles goed uit te leggen. Juist die leerlin gen, die net dat beetje extra bege leiding nodig hebben, krijgen een kans bij Meijer. Hij stimuleert en motiveert zijn medewerkers om door te groeien. Zijn ze er aan toe, dan leert hij ze ook meer verant woordelijkheden te nemen. Op de website www.horecahel- den.nl kan tot en met woensdag 24 augustus gestemd worden op de genomineerden voor de titel. WEMELDINGE - De Oldtimerclub Midden Zeeland (OMZ) viert za terdag 20 augustus haar 15-jarig be staan. Dat gebeurt met een rit voor de leden over de Bevelanden. De rit begint bij 'Klein Stelle' in Wemeldinge waar vanaf 13.30 uur verzameld wordt en om 14.00 uur vertrekt de bonte stoet oldtimers in de richting van Noord-Beve land. Daar is tegen 15.00 uur een pauzestop bij Eetcafé Juliana, Voorstraat 73 in Colijnsplaat. In de omgeving van het café zijn de deel nemende auto's dan te bewonde ren voor belangstellenden. Na een uurtje zet de club de rondrit voort; later is er nog een tussen stop bij bar de Loods, Kaaidijk 2 in Kortgene. Ook daar kunnen de au to's bekeken worden. De rit ein digt bij feestzaal De Geveltjes in 's-Heerenhoek, alwaar de leden de jubileum dag feestelijk afsluiten. De vereniging telt zo'n 150 leden uit Zeeland en daarbuiten, allen in bezit van een of meer klassiekers (auto's van meer dan 25 jaar oud). VLISSINGEN - In het filmcollege tij dens Film by the Sea in Vlissingen wordt onder meer de nieuwe film Submarine van Richard Ayoade be licht en niet de film Submarino, zo als eerder ten onrechte gemeld. Het splinternieuwe patrouilleschip van Rijkswaterstaat, de Rws 78. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een merkwaardig vaartuig doorkruist sinds enkele dagen de wateren van de Wester- schelde en de Scheldemonding. Het is het splinternieuwe patrouil leschip van Rijkswaterstaat, de Rws 78. Wie het schip ziet, moet even goed te kijken. Wat is nou eigen lijk de voor- en achterkant? Op het tweede gezicht is het ant woord snel gevonden, dankzij de spitse boeg. Het blijft opmerkelijk hoe de Rws 78 is opgebouwd, met feitelijk twee scheepsbruggen. In het voorste deel bevindt zich de 'gewone' brug met alle bedie- ningsapparatuur voor het patrouil levaartuig, in het achterste deel is het commandocentrum onderge bracht dat wordt bemensd bij cala miteiten op de Westerschelde. De Rws 78 is de eerste van twee patrouillevaartuigen die op de door Nadia Berkelder Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/vakantieservice MIDDELBURG - Bijna 75 personen zijn gisteren binnen de muren van penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg onderzocht op tu berculose. De bus van de GGD Zeeland is voor het onderzoek de binnenplaats van de gevangenis opgereden. Het onderzoek is nodig omdat bij een gedetineerde onlangs open tbc werd vastgesteld. Dat is de besmet telijke variant van de ziekte. De man is eerst naar het ziekenhuis in Goes en vervolgens naar het Justiti eel Medisch Centrum in Scheve- ningen overgeplaatst. Alleen men sen die direct met de man in con tact zijn geweest binnen de gevan genis worden in eerste instantie onderzocht. Als blijkt dat één van hen besmet is, wordt het onder zoek uitgebreid naar de andere ge detineerden en personeelsleden. Gisteren zijn 24 medewerkers en 48 gedetineerden onderzocht: er is een longfoto gemaakt en ze onder gingen een mantoux-test, een prik in de arm, waaraan na een paar da gen te zien is of iemand besmet is met de bacterie die tuberculose veroorzaakt. Volgens directeur Peter Baaijens van Torentijd is de besmette gede tineerde in eerste instantie niet on derzocht op tbc omdat hij niet tot de risicogroep behoorde. Hij is wel - zoals gebruikelijk is bij nieuwe ge detineerden - gezien door een ver pleegkundige. De man kreeg long klachten, waarna in het ziekenhuis in Goes is vastgesteld dat het om tuberculose ging. Vrijdag moet duidelijk zijn of er meer mensen besmet zijn. Als dat zo is, hoeft het niet om open tbc te gaan. Er is ook variant van tu berculose die niet besmettelijk is voor de omgeving. Mensen die be smet zijn moeten wel een behan deling ondergaan. Blijf ook tijdens uw vakantie op de hoogte van het nieuws uit uw eigen regio en de rest van de wereld. Meid u aan voor onze online service!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44