zeeland! 19 ts te ondernemen' Wand- en vloertegels vanaf 9,95 per m2 Terneuzen in proef met communicatie via video Pijprokers paffen om eerste kampioenstitel Dansfeest Dirty Disco in Den Dullaert Kennismaken met cursussen Zen.nl Adrie Oosterling speelt over hoop Grenstochten door omgeving Koewacht Belgische rockgroepen in concert in sporthal Pittige tocht door Verdronken Land Direct uit voorraad! ■BouwCenter4ogus-De Hoop activiteit voor jonge vrouwen van 18 tot met 25 jaar dinsdag 16 augustus 2011 Z HULST In Den Dullaert in Hulst wordt za terdag oktober het dansfeest Dir ty Disco gehouden. De danceparty is bedoeld voor alle jeugd in de om geving van Hulst en de organisato ren willen met dit motto 'de echte clubwereld naar Hulst halen'. Er draaien twee dj's in twee zalen, waarbij club, house en deep-house de boventoon zullen voeren. Kaartjes kosten in voorverkoop 10 euro en aan de zaal 15 euro. Ze zijn nu al verkrijgbaar via www.dirty-disco.nl en vanaf maan dag 22 augustus bij Den Dullaert. TERNEUZEN Zen.nl Terneuzen houdt zondag 21 augustus een open dag waarbij be langstellenden kennis kunnen ma ken met de cursussen die in sep tember beginnen. Zen.nl is een sa menwerkingsverband van een aan tal zencentra. Zentraining is te ver gelijken met mentale fitness. Resul taten zijn betere concentratie, be ter slapen, meer energie, goed kun nen ontspannen en creatiever zijn. De open dag is van 9.00 tot 12.00 uur aan het Arsenaalplein 2. GROEDE Adrie Oosterling speelt vandaag en vrijdag 19 augustus de voorstelling 'Oop' is net as hos'. Een program ma over hoop en over het mopperi ger, klageriger, onverdraagzamer, kortom hopelozer worden van de samenleving. De voorstellingen in Theater Gale rie De Twee Duiven aan de Slijk straat in Groede beginnen beide da gen om 21.00 uur. De toegang be draagt 11 euro. Reserveren kan via 0117-371545 of 06-50617910. KOEWACHT In Koewacht worden donderdag 18 augustus de 9e Grenstochten ge houden. Wandelaars kunnen kie zen uit afstanden van 6,12 of 20 ki lometer. De startplaats is de school De Zonnebloem, net over de Neder lands-Belgische grens. De tocht voert langs lelievelden en natuurge bieden, en over dijken en door de weidse polders. Onderweg zijn ver schillende rustposten in de route opgenomen. Inschrijven kan tus sen 9.00 en 15.00 uur. Meedoen kost 1,50 euro en kinderen onder de 12 jaar betalen 50 eurocent. CADZAND België staat bekend vanwege de ve le goede rockbands. In De Sporthal aan de Noorddijk 3 in Cadzand-Bad treden er zaterdag 27 augustus twee op: Tripoli en Hidden. Het uit hangbord van de vijfkoppige band Tripoli is frontvrouw Melissa Hans- sen. Tripoli is vaak via Studio Brus sel te beluisteren. Hidden brengt gi taarrock en behoort tot de alterna tieve muziekscène. Het dubbelcon cert begint vrijdag 27 augustus om 22.00 uur. De entree is vijf euro. NIEUW-NAMEN Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt morgen een excursie in het Verdronken Land van Saeftinghe. De tocht is pittig en niet geschikt voor kinderen onder de tien jaar. Start is om 10 uur bij het bezoekers centrum aan de Emmaweg bij Nieuw-Namen. Aanmelden is ver plicht en kan door te bellen met 0114 633110 of door te mailen naar j.neve@hetzeeuwselandschap.nl. Meelopen kost 6 euro; kinderen tot 16 jaar 3 euro; donateurs gratis. uQgus logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat op de eigen website mee doen aan een proef met communi catie via videofilmpjes, speciaal ge richt op mensen met visuele beper kingen of gehoorproblemen. Het moet onder meer het aanvragen van een paspoort en andere ge meentelijke documenten vereen voudigen. Video-animaties zijn laagdrempelig en simpel toegankelijk, is het idee. Hetsgemeentelijke samenwerkings verband GovUnited en Videoloket zijn een proef gestart om de waar de van videofilmpjes in overheids communicatie aan te tonen. De ge meenten maken daarbij gebruik van het Webvideo Service Center Videoloket. Op dit platform kun nen ze hun filmpjes draaien en ge bruik maken van kant-en-klare ani maties die aansluiten bij gemeente lijke producten; van het aanvragen van een rijbewijs tot en met uitleg over de Wet Maatschappelijk On dersteuning. De filmpjes duren één minuut en worden vertoond in een player met extra knoppen voor ondertiteling en geluidsondersteu ning. Via deze weg krijgen mensen met een visuele beperking extra in formatie over wat er te zien is op het beeld. MEEST GELEZEN 1. Boosheid over afgraven dijk 2. Geen rekening na vals alarm 3. Nog steeds protest begraafbeleid WEBLOGS PZC-redacteuren schrijven op hun weblog over kunst, sport en politiek. Kijk op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactiè@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De twee initiatiefneemsters hebben de afgelopen tijd be hoorlijk wat reclame gemaakt. Bij evenementen, via media en een verhaal in het" afdelingsblad van Vrouwen van Nu. Dat heeft geleid tot vijftien aanmeldingen. Uit alle hoeken van de provincie komen ze. „Ook uit Zeeuws-Vlaanderen. De reacties waren allemaal posi tief Het zijn meiden die het leuk vinden om iets als groep te onder nemen." De eerste activiteit zaterdagmid dag op het Veerse Meer was vol gens Katinka ondanks de beperkte opkomst een succes. Ze had ook niet op veel meer deelneemsters gerekend. „Het weer viel tegen en veel mensen zijn nog buiten Zee land op vakantie." Twee tot drie ac tiviteiten wil Meiden van Nu per jaar houden. De eerste is dus ach ter de rug en die bestond niet uit zomaar een stukje kanoën. De mei den vochten eerst een ludiek kano wedstrijdje uit tegen een team van de Vrouwen van Nu, waarna ze met een kompas en een lijstje op drachten een 'spannende tocht over het Veerse Meer' maakten. „Het accent ligt bij ons op firn heb ben." Over de volgende activitei ten worden de leden ingelicht per e-mail. Wie meer informatie wil of zich wil aanmelden bij Meiden van Nu, kan dat ook per e-mail doen: meidenvannu@gmail.com van Nu, aan het kanoën bij de eerste activiteit van de nieuwe Zeeuwse ontmoetingsclub. foto Willem Mieras door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Na de geslaagde proef van vorig jaar wordt komen de zaterdag in Kloosterzande het eerste echte Zeeuws-Vlaams Klei- pijp Kampioenschap gehouden. Zo vlak bij de grens met Vlaanderen betekent dit dat ér een internatio naal gezelschap pijprokers aanwe zig zal zijn. De Vlaamse pijprookgilden De Pij penkop uit Waasmunster en Pijp Toebak uit Ruisbroek hebben hun komst al aangekondigd. Maar ook komt het Dordtsche Pijprokers- gilde, dat vorig jaar de pilot-editie tot een succes maakte, met een bre de delegatie. De wedstrijd vindt plaats tijdens het Bernardusfeest op het terrein van de uithof Te Zan- de aan de Willem de Zwijgerlaan, waar een speciale tent wordt neer gezet. De pijpen worden aangestoken om 14.30 uur en inschrijven kan vanaf 13.30 uur. Meedoen kost 20 euro, in clusief een originele kleipijp. Wie al zo'n pijp heeft, betaalt 12,50 eu ro. Vooraf inschrijven kan via het secretariaat van de Nederlandse Fe deratie van Pijprokers (secretaris@ pijprokers.nl) of bij voorzitter Cor Crans (ccrans@planet.nl). Vijftig ro kers kunnen meedoen, dertig heb ben zich al gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43