Motorrijders in actie voor betere wegen 'Het is leuk als groep j 181 zeeland Wethouder weerspreekt kritiek op 'gegoochel' landgoed Sint Jansteen Belgen op 'Alf Oest' massaal naar kust Initiatief vader zwaargewonde zoon almanak Grootvaders MEIDEN VAN NU Weervrouw Marjon de Hond als eregaste bij eerste dinsdag 16 augustus 2011 '"v*-4 ^ssÈ BRESKENS - Na een slechte zomer hadden horeca- en recreatieondernemers aan de kust gisteren toch nog wat reden tot glimlachen; juist op de dag dat Belgen 'Alf Oest' (Maria Hemelvaart) vierden en massaal een vrije dag had den, liet de zon zich van zijn beste kant zijn. Het gevolg: lange rijen Bel gische auto's langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust, van Retranchement tot Breskens. Ook op de Panoramaweg bij Breskens (foto) lieten onze zuiderbu ren zich massaal zien. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf gent - Onder Vlaamse motorrij ders heerst al jaren onvrede over de staat van veel wegen in Vlaan deren. Zaterdag 24 september voe gen ze de daad bij het wóórd in Gent. Ze houden een protestmars vanaf het Sint-Pietersplein, aan vang 14.00 uur. Mare Millecaen (57) die sinds 1972 motor rijdt, heeft het initiatief ge nomen voor de actie. Zijn 21-jarige zoon Lorenzo raakte eind juni zwaargewond bij een ongeval op de Langerbruggekaai in Evergem, ten zuiden van Gent. Mare gaf hem rijles. Lorenzo kwam door een technisch defect aan de gashendel ten val in een scherpe bocht. Zijn motor sleurde hem mee. Hij kwam onder de vangrail terecht, die niet was afgeschermd met vangplanken. Voor Marc is de maat vol. In zijn oproep voor de protestmars in Gent stelt hij: „Van roekeloos rij den was geen sprake. Ik ben in be zit van e-mails van de politie die dat bevestigen. Op deze plek zijn al acht doden gevallen en 22 zwaar gewonden. Dit is het zwaarste in mijn leven om te verwerken, daar ik alles heb zien gebeuren voor mijn ogen en machteloos stond. Het is nu het moment om iets te ondernemen daar alle verkeersin- stanties op de hoogte zijn van het gevaar, maar in de krant durven te verklaren dat ze er niks aan willen veranderen; dit is moord met voor bedachte rade." Vlaamse motorbladen en -websi tes hebben zich achter de actie van Mare geschaard. Hij heeft veel los- gemaakt. Op de website www.de- motorsite.be/petitie.php hebben al meer dan tweeduizend motorrij ders hun steun betuigd. Hilde Cre- vits, Vlaams minister van Openba re Werken, heeft ook van zich la ten horen. Wegmarkeringen waar op motorrijders nogal eens ten val komen bij regen, moeten voortaan stroef zijn. Eind dit jaar zullen vol gens haar op de belangrijkste plek- ken vangplanken onder vangrails aangebracht zijn. De protestmars zal hoe dan ook doorgaan. Mare vindt het tijd een duidelijk signaal te laten horen. Zijn zoon is inmiddels buiten le vensgevaar. Hij ligt nog wel in het ziekenhuis in Gent en zal daar vijf tot zes maanden moeten blijven voor revalidatie. Tip? redactie@pzc.nl Op de luchthaven van het Brusselse Zaventem hoorde een inwoner van Middelburg afgelopen zondag twee mannen trots praten over hun klein kinderen. Terwijl de twee wachtten op hun ba gage vertelden ze elkaar hoe leuk het is om grootvader te zijn en hoe ze tel kens weer uitkijken naar hun klein kinderen. De een bekende zelfs aan de ander dat hij onlangs op bezoek was bij zijn dochter in Engeland en dat de kleine helaas al in bed lag voor haar middagslaapje. Hij vond dat zo'n enorme teleurstel ling dat hij maar even weg was ge gaan naar de pub om enkele uren la ter pas terug te keren toen ze weer wakker was. door Frank Balkenende Vrouwen van Nu (de vroe gere Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen) heeft er een Zeeuwse dochter bij. Zaterdagmid dag beleefde Meiden van Nu de af trap van haar eerste activiteit. Dat gebeurde bij Kanoa, de kanohaven aan De Piet (Veerse Meer), met zes deelneemsters. „Het weer zat niet mee en de meesten waren nog op vakantie", verklaarde één van de initiatiefneemsters, Katinka Kristelijn (21) uit Wolphaartsdijk, de beperkte opkomst. „We hebben inmiddels al wel vijftien leden, uit heel Zeeland, ook uit Zeeuws- Vlaanderen." Weervrouw Marjon de Hond, af komstig uit Tholen, was uitgeno digd als eregaste om Meiden van Nu ten doop te houden. Samen met de zes meiden hief Marjon de Hond een glas champagne op de geboorte van de nieuwe organisa tie. De Wolphaartsdijkse Katinka Kristelijn en Kimber Schmitz (22) uit Kwadendamme namen het ini tiatief om onder de vleugels van Vrouwen van Nu een Zeeuwse meidenafdeling op te zetten. De in spiratie kwam van dichtbij. Katin- ka's moeder Yvonne is actief in Vrouwen van Nu. Katinka studeert al vier jaar in Delft en verkast het komend sei zoen naar de Universiteit Wagenin- gen. Bijna elk weekend keert ze te rug naar het ouderlijk huis in Zee land. Voor de gezelligheid en 'om dat het ook wel makkelijk is'. Kim ber werkt bij stichting Zuidwester en volgt een interne opleiding om gehandicapten te begeleiden, maar zal op termijn in Breda een soort gelijke studie op hbo-niveau voort zetten. Op dit soort vrouwen, die nu of straks met één been bui ten de provincie staan, mikt Mei den van Nu een beetje. Evengoed overigens op jonge vrouwen die net in Zeeland zijn neergestreken en nog een sociaal netwerk moe ten opbouwen. Katinka: „We richten ons op mei den van 18 tot en met 25 jaar. Veel meiden verlaten de provincie Om te studeren. Als je in het weekend thuiskomt, heb je behoefte aan so ciale contacten, maar niet alle vrienden van vroeger blijven in Zeeland. Daarom is het leuk bin nen een ontmoetingsclub om te gaan met leeftijdgenoten en iets te ondernemen." Beiden onderstrepen dat de club er allereerst is voor de gezelligheid - moeder Yvonne vindt dat ook lo gisch, want het 'zijn jonge mei den' -maar educatieve uitstapjes en activiteiten worden zeker niet geschuwd. Katinka: „Kijk, een ex cursie naar de Tweede Maasvlakte zul je sneller als groep maken. Dat is ook leuker." Een paar ideetjes liggen al op de plank. Kimber: „We willen een uit zending van Life4U bijwonen, de opvolger van Life 8c Cooking op RTL4. Ook een wijnproeverij en een werkgroep visagie staan op het programma. Voor de rest mag iedereen ideeën aandragen. Bij uitjes zullen we natuurlijk car poolen." Kimber Schmitz (links) en Katinka Kristelijn, initiatiefneemsters van Meiden door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - In het plan voor de aanleg van een landgoed in het ge bied de Schommeling bij Sint jan- steen goochelt de gemeente Hulst zeker niet met cijfers. Dat bena drukt wethouder Diana van Dam- me-Fassaert naar aanleiding van kritiek van omwonenden, die zich hebben verenigd in de actiegroep Red de Schommeling. „Aan het oorspronkelijke plan is niets veranderd", zegt ze. „Het gaat nog steeds om een gebied van ze ven hectare, waarvan zes hectare bestemd is voor natuur en één hec tare voor de bouw van drie wonin gen." Waar tijdens een recente zit ting van de Raad van State plotse ling een oppervlakte van 9,5 hecta re vandaan kwam, weet de wethou der ook niet. „Waarschijnlijk een foutje van de Raad van State", ver moedt ze. „Hierdoor lijkt het er op dat we als gemeente onbetrouw baar zijn, maar dat is beslist niet zo. In dit plan volgen we gewoon de normale rechtsgang." De verbazing die de actiegroep uit spreekt over de weg die wordt aan gelegd, is volgens haar niet terecht. „Die'weg zat altijd al in het plan. Logisch, want de toekomstige hui zen hebben toch een ontsluitings- weg nodig?" De wethouder zegt enigszins ver rast te zijn dat er nu plotseling een actiegroep naar buiten treedt. „Te gen het plan heeft maar één bewo ner van de Heerstraat bezwaar ge maakt. Als er nog meer mensen te gen zijn, dan hadden die ook be zwaar moeten maken." Begin deze maand wees de Raad van State een verzoek om schor sing van het bestemmingsplan af en dus kan de initiatiefnemer in principe beginnen met de aanleg van het landgoed. In een later sta dium moet de Raad van State nog wel definitief uitspraak doen over het bezwaarschrift tegen het land goedplan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42