Zeeland PZCIt 'Beroep op bijstand al flink gedaald' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 21 DENKFOUT Terneuzense wethouder verwijt staatssecretaris ver af te staan van de praktijk Cowboys en indianen superfavoriet Belg met drank op raakt rijbewijs kwijt Docufilm De Engel van Dronken Terneuzenaar erg eigenwijs Doel op filmfestival 00 Ontmoetingsclub Meiden van Nu beleeft eerste activiteit Dinsdag 16 augustus 2011 Betekoppen trappen seizoen af met carnavalsquiz Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Veel mensen die in de bijstand zitten, kunnen wer ken, De Terneuzense wethouder Co van Schaik (PvdA, sociale za ken) is dat eens met WD-staatsse- cretaris Paul de Krom die vorige week zei dat het aantal bijstandsge rechtigden met de helft terug kan. „De Krom maakt daarmee echter een denkfout", stelt Van Schaik. „Aardig wat mensen stromen jaar lijks uit de bijstand, maar daarvoor komen weer andere, nieuwe uitke ringsgerechtigden in de plaats. Het gaat niet steeds om dezelfde men sen. En dat vergeet De Krom. Ie ziet dat wel vaker bij politici die op afstand zitten in Den Haag, op afstand van de praktijk." De Krom wilde met name grote steden als Rotterdam, Den Haag en Amsterdam prikkelen om bij standsgerechtigden extra achter de broek te zitten. Het kan volgens hem niet zo zijn dat daar in som mige wijken '30 tot 40 procent' van de bevolking in de bijstand zit. „Mogelijk zitten die steden er minder dicht op, ook door de grootschaligheid. En als mensen daar wat bijklussen, stappen bu ren niet zo snel naar de gemeente. In Terneuzen werkt dat anders. Omwonenden hebben vaak snel genoeg door dat mensen bijklus sen en melden dat aan ons", aldus Van Schaik. Het aantal bijstandsgerechtigden ligt in Terneuzen verhoudingsge wijs hoger dan in Hulst en Sluis. Dat heeft onder meer te maken met de samenstelling van de bevol king; meer allochtonen, meer al leenstaande moeders. Toch is ook Terneuzen erin geslaagd het aantal bijstandsgerechtigden de laatste ja ren drastisch terug te brengen. Met de Wet Werk en Bijstand zijn gemeenten vanaf 2004 financieel verantwoordelijk voor de bijstand. Het geld komt nog van de rijks overheid, maar gemeenten kun nen 'winst' boeken als zij zich in spannen meer mensen aan het werk te krijgen. In Terneuzen is sinds 2004 het aan tal bijstandsgerechtigden met één derde gedaald tot ongeveer 820, van wie er bijna vierhonderd gere geld wisselen. Zo'n 450 zijn niet bemiddelaar naar 'gewoon' werk. Zij zijn feitelijk arbeidsongeschikt, horen thuis in de WAO of sociale werkplaatsen. Van Schaik: „Maar op sociale werkplaatsen wordt ge kort. Zo dreigen juist meer men sen in de bijstand te komen." TERNEUZEN - Cowboys en indianen zijn super favoriet tijdens kindervakantie-activiteiten die gisteren zijn begonnen. Koewacht is omge doopt tot Cowcity, de speelweek in Sas van Gent staat in het teken van Westerns en scou tinggroep EOS/St. Hubertus heeft het terrein aan de Zuiderparklaan in Terneuzen deels om gebouwd tot een dorpje in het Wilde Westen van de Verenigde Staten. „Echt waar?", vraagt John Lourens van de scouting. „Hebben die allemaal ook ons the ma? Dat is toevallig." Vrijwilligers hebben hun stinkende best gedaan om van het Western dorpje iets moois en vooral iets duurzaams te maken. „We hadden vorig jaar een piramide van kartonnen dozen gebouwd", zegt Olaf Ha melink, alias opperhoofd Zittende Stier. „We kregen toen zo'n regenbui op ons dak dat die inzakte." De zestig deelnemers van zes tot en twaalf jaar en ruim dertig vrijwilligers op de thema- tweedaagse van de Terneuzense scouting had den gisteren in elk geval niets te klagen over het weer. „Zo mooi is het deze zomer bijna nog niet geweest", prees sheriff Hurley (Stijn de Roo) zich gelukkig. Vanavond zijn ouders ook welkom bij de scouting om het slotritueel bij te wonen. foto Peter Nicolai ZUIDZANDE In de nacht van zondag op maan dag werd op de Sluissedijk bij Zuid- zande een Belg betrapt op het rij den onder invloed. Bij de blaastest op straat bleek al dat hij te veel had gedronken en toen de 59-jarige Ant werpenaar op het politiebureau aan de ademanalysetest moest mee werken bleek dat hij bijna vier keer te veel had gedronken. De poli tie nam zijn rijbewijs in. TERNEUZEN De documentaire De Engel van Doel over het Scheldedorp Doel is al en kele maanden uit, maar in Zeeland was die nog niet te zien. Dat veran dert. Film by the Sea brengt de do cufilm dinsdag 13 september in Cinecity in Terneuzen. Regisseur Tom Fassaert volgde onder dnde- ren pastoor Verstraete en de bejaar de Emilienne Driesen in hun strijd voor het behoud van Doel. TERNEUZEN - Een 41-jarige dron ken Terneuzenaar heeft zich gister ochtend in alle vroegte behoorlijk eigenwijs gedragen, waardoor hij voorlopig zijn autorijbewijs kwijt is. Politieagenten troffen de man eerst rond 4.45 uur in Terneuzen aan, toen ze op weg waren naar de Markt na een (loze) inbraakmel ding. Hij stond tegen een auto te plassen en leek aardig wat gedron ken te hebben. De agenten druk ten hem op het hart niet meer in de auto te rijden. Op de terugweg van de Markt bleek de man toch weggereden te zijn. De agenten hadden voor de zekerheid het ken teken van zijn auto genoteerd. Ze konden daarmee zijn adres achter halen. Op weg naar zijn woning kwamen de agenten de Terneuzenaar tegen, in de Jakobsschelp in de wijk Othe- ne. Hij stopte, maar hij weigerde eerst zijn portier te openen. Na een tijdje stapte hij toch uit. Hij moest mee naar het politiebureau in Terneuzen, waar een ademana lysetest uitwees dat hij drie keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan. Hij kon daarop zijn rijbewijs inleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41