Burgemeester houdt 21 zeeland Alleen in Zeeland meer huizen verkocht in juli Midden (weg) PZL I dinsdag mm Ml De krant 6 weken voor 18 euro! nrin s Leopold Lippens, naast graaf en baron ook burgemeester van Knokke-Heist, doet weer van zich spreken. En komt opnieuw overal mee weg. dinsdag 16 augustus 2011 door Marleen Blommaert Ik lees graag en in deze vakan tie is daar alle ruimte voor. Ik lees over de Republikei nen die bezig zijn een kandi daat te 'maken' voor de presi dentsverkiezingen in de VS in 2012, de rellen in Londen en pen sioenakkoorden. Wat me opvalt is dat de meeste zaken versimpeld en zwart-wit worden voorgesteld. De nuance is weg en de fictie re geert. Zo werd er direct na de rel len in Londen een Amerikaanse 'Supercop' als adviseur ingevlo gen. De held die het ging 'fixen'. Na een week meldde hij hoofd van de Metropolitan Police te wil len worden. Tikje vreemd. Het woord alleen al, 'Supercop'. Het doet denken aan Superman en de strijd tegen het kwaad. Was het maar zo simpel. De burgemeester van Londen en de premier van En geland vliegen elkaar vervolgens in de haren over bezuinigingen op het politie-apparaat. Welles, nietes, in plaats van de handen in een te slaan om een werkelijk pro bleem op te lossen. Terwijl ze 24 jaar geleden in Oxford nóg lid wa ren van dezelfde club, de Bulling- don Club, een oude studentenso ciëteit, berucht om het wange- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 drag van zijn leden in openbare gelegenheden. Ironisch. Binnen de FNV is ook een machts strijd gaande over een akkoord dat maar geen akkoord wil wor den. Is er iemand die denkt dat er zekerheid bestaat in deze barre economische tijden? Ik niet, ik zie mijn pensioenöverzicht tegen woordig meer als een lieve wens kaart die je stuurt aan een dood zieke patiënt Goed bedoeld maar we weten allemaal hoe het ervoor staat. En dan is er in Amerika een groepje opgestaan, dat het begrip 'cowboys en indians' naar een nieuw plan tilt: de Tea Party. Het heeft in één klap het midden weg gevaagd en de beide partijen in hun uiterste hoeken van de ring gejaagd. Geen belasting! Geen be zuinigingen! Het lijkt alsof in elk Westers land het onbehagen een diepe krater heeft geslagen in de maatschappij. Het midden is be zweken, iedereen is naar links en rechts gestoven. Beide kampen ha len op deze donkere dagen sprook jes van nu en vroeger van stal om de angst voor de toekomst op af stand te houden. En hoewel ik van sprookjes hou, is het natuur lijk niets meer dan fictie. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave v3n Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (ps) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig oir met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. FLAMBOYANT EN VEELBESPROKEN door Martijn de Koning Schandalig was het, dat de Belgische Spoorwegen al jarenlang weigerden iets te doen om de verpaupering van het station in Knokke-Heist te gen te gaan. Burgemeester Leo pold graaf baron Lippens klom in de pen en nagelde spoorwegdirec teur Mare Descheemaecker afgelo pen week in niet mis te verstane bewoordingen openlijk aan de schandpaal. Dat die man er ook niks aan kon doen omdat de Spoorwegen helemaal geen eige naar van het gebouw bleken, ach, dat was maar bijzaak. Lippens bood wel z'n excuses aan, maar hij had z'n punt gemaakt. En de échte eigenaar van het station, die be loofde meteen beterschap. In Vlaanderen kijken ze van zulke situaties al lang niet meer op. In een land waar de acteur die Kabou ter Plop speelt in het echte leven ook nog burgemeester kan zijn, wennen ze snel aan kleurrijke bur gervaders. Trouwens, merken de inwoners van ICnokke-Heist terecht op, het aanwijzen van een burgemeester is in Vlaanderen een nóg democra tischer proces dan in Nederland. Een lid van de grootste fractie in de gemeenteraad krijgt die functie. En dat is in Knokke-Heist al sinds mensenheugenis de partij van Lip pens: Gemeentebelang. Sterker nog, die partij heeft de ab solute meerderheid in de gemeen teraad. Tijdens de laatste verkiezin gen behaalde de fractie 60 procent van de stemmen. Daardoor zijn al le zeven schepenen (wethouders) én de burgemeester lid van de par tij van Lippens. Het behoeft geen uitleg wie van hen de grootste vin ger in de pap heeft. Lippens, overigens geboren als ba ron en sinds het overlijden van zijn vader ook graaf, is sinds 1978 burgemeester van Knokke-Heist. Zijn vader was dat voor hem ook al twintig jaar, en zijn broers en Leopold Lippens met een vaatje tijdens de recente haringparty in Knokke. een aantal neven hebben hoge functies in het bedrijfsleven. Tot voor kort had Lippens ook het gro te bouwbedrijf Compagnie Het Zoute in handen, waardoor hij rechtstreeks verantwoordelijk was voor de bouw van vele prestigieu ze projecten in zijn eigen gemeen te. Tegenwoordig is Lippens 'slechts' nog aandeelhouder van het bedrijf. Het zijn die banden op familiair en zakelijk gebied die critici doen spreken van een 'kasteelheer' en een 'verlicht despoot'. Lippens zelf spreekt het nauwelijks tegen: hij ziet de hele gemeente Knokke- Heist ook zelf als 'een soort famlie- bedrijf. De burgemeester zorgt goed voor zijn inwoners. En dus wordt het hem vergeven als hij weer eens uit de bocht vliegt en mensen die ge woon hun werk doen, de meest MIDDELBURG - Alleen in Zeeland werden in de eerste zeven maan den van dit jaar meer huizen ver kocht dan in die periode vorig jaar. Alle overige provincies zitten in de min, met Flevoland als grootste da ler (minus 10,3 procent). De gemiddelde koopsom van hui zen in Zeeland in de eerste zeven maanden van dit jaar lag op 201.000 euro. Dat is 1,9 procent meer dan in de vergelijkbare perio de van vorig jaar. Dat blijkt uit cij fers van woningmarktcijfers.nl. De huizen zijn het duurst in de provincie Utrecht, met een gemid delde prijs van 286.800 euro. Gemiddeld in hee! Nederland was de huizenprijs 248.400 euro. Dat is het hoogste niveau van de laat ste twaalf maanden. De stijging ten opzichte van juli 2010 bedraagt in Nederland gemiddeld 1,3 pro cent. Vrijwel alle woningtypen werden duurder, de halfvrijstaan- de woningen zelfs 5000 euro of wel 2 procent Alleen tussenwonin gen waren gemiddeld 2000 euro goedkoper. Het aantal transacties in de eerste zeven maanden van 2011 steeg in Zeeland met 1,6 procent, vergele ken met dezelfde periode het jaar er voor. Het effect van de verlaag de overdrachtsbelasting is nog niet erg duidelijk in de cijfers zichtbaar. IN ZEELAND Zon of regen, wind of wolken, in de PZC zomert het iedere dag. Zie www.pzc.nl/zomer EN VERDER Alles over kunst, cultuur en uitgaan op www.pzc.nl/cultuur of www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2